Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Elektryczne fotele problem

all_gen fotel elektryczny regulacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 smoku93

smoku93
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:jasło
  • Silnik:r20
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:31, 24.06.2017

witam. na wstępie przepraszam jeśli temat był, ale przewaliłem parę tematów i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Otóż posiadam CR-Vke 3gen 2007rok (tak wiem to nie forum dla CR-Vki tylko dla ACCO ale według mnie mają one wiele wspólnego)
i mam pewien problem z fotelem elektrycznym, mianowicie gdy usiądę ja (90kg) i chce ustawić fotel, to dzieje się to w większości bez problemu, ale gdy usiądzie moja dziewczyna, która waży niecałe 50kg już ma problem bo fotel nie reaguje na żadne czynności. I tu jest moje pytanie, czy ustawianie fotela jest może jakoś połączone z jakimś czujnikiem nacisku, lub ktoś ma inne pomysły dlaczego się tak dzieje? jest to trochę uciążliwe bo kobieta wsiada do auta i problem bo fotel nie chce jej słuchać. Co lepsze fotel nie raz na pusto się przesuwa, tak jakby miał jakieś kaprysy.

za wszelkie rady na tyn temat był bym bardzo wdzięczny :)


  • 0

#2 Vein

Vein
  • Forumowicz
  • 241 postów
  • Skąd:H3M Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type - S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:30, 03.07.2017

Moze Twoje 90kg tak wygina siedzenie ze dociska jakas wtyczke/kabel , ktora jest poluzowana ?
Jak nikt nie siedzi to mozesz za kazdym razem sterowac fotelem ?

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 smoku93

smoku93
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:jasło
  • Silnik:r20
  • Wersja:executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:40, 09.07.2017

No właśnie że raz działa a raz nie. Jest to problem ponieważ moja kobieta nie da rady przestawić fotela do swoich potrzeb.
  • 0

#4 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 11:42, 10.07.2017

czujnika nacisku nie ma, albo któryś kabel  nie kontaktuje może jakiś styk w przełączniku, albo jakaś usterka mechaniczna typu coś się zużyło, pękł jakiś zgrzew i przy obciążeniu 90 kg coś się dociska, tak czy inaczej przez neta tego nie naprawimy, jest to nietypowa usterka i musisz szukać przyczyny indywidualnie, innej rady niestety nie ma...


  • 0

#5 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • Skąd:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:20, 10.07.2017

Taki fotel jest łatwo wyjąć (prawdopodobnie 4 śruby) Od spodu obadaj jak wyglądają kable i czy przypadkiem nic nie podlazło pod elementy ruchome.

Jak fotel będzie poluzowany i pochylony na tylna kanapę sprawdz czy wszystko działa ,ewentualnie ruszaj kablami i rozepnij i zepnij ponownie kostki.

Powinieneś coś wybadać w ten sposób.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, fotel, elektryczny, regulacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq