Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwne stukanie z maglownicy

VIII maglownica stukanie stuki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#406 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 548 postów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:33, 01.02.2021

Widzę że żaden z Was nie czytał tego tematu od początku.
  • 0

#407 Luki83

Luki83
  • Nowy
  • 4 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:31, 21.03.2021

Panowie użyłem do wykonania brąz BA1032 który jest bardzo wytrzymały i cholernie drogi. Nie możliwe aby tak szybko się wytarło i zaczęło stukać. Ja już zrobiłem ponad 20tys i jest ok. Może jest gdzieś błąd wykonawczy choć wszystkie tulejki były sprawdzane.
Druga opcja jaką brałem pod uwagę to tworzywo które także nie jest idealne ale może faktycznie się sprawdzi.
Posprawdzajcie co stuka I dajcie znać i będziemy myśleć ;)

.

U mnie na 100% jest wytarty ten element ktory pracuje w nieszczesnej tulei.Wczoraj sprawdzilem to sam i stwierdzilem ze jest luz kiedy kola sa ustawione do jazdy na wprost.Po skreceniu kierownica o pol obrotu stuki ustaja. Zastanawiam sie czy bylaby mozliwosc oddania tej listwy do chromu technicznego i obrobki do wymiaru nominalnego.Wtedy w polaczeniu z nowa tuleja powinno byc dobrze.Co koledzy o tym myslicie?
  • 0

#408 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 22 postów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 06.04.2021

.

U mnie na 100% jest wytarty ten element ktory pracuje w nieszczesnej tulei.Wczoraj sprawdzilem to sam i stwierdzilem ze jest luz kiedy kola sa ustawione do jazdy na wprost.Po skreceniu kierownica o pol obrotu stuki ustaja. Zastanawiam sie czy bylaby mozliwosc oddania tej listwy do chromu technicznego i obrobki do wymiaru nominalnego.Wtedy w polaczeniu z nowa tuleja powinno byc dobrze.Co koledzy o tym myslicie?

To co piszesz ( szczególnie o tym chromie technicznym ) to jest chyba racja . Mój mechanik , który od 5 lat ogrania moje Acco ( a od 20 lat inne kolejne samochody )  i jest naprawdę niezły mówił że w dawnych czasach ( jakieś 20 lat temu ) istniały warsztaty które tak właśnie regenerowały maglownice i nigdy nie było problemu  , a teraz własnie z powodu braku takich warsztatów ( albo wiedzy gdzie one są ) powiedział że nie naprawi mi magla bo nie może dać gwarancji na jakość  wykonania regeneracji. Ja to rozumiem i jak narazie zamówiłem zestaw od kolego Kacprowego . Dokupię także w ASO  tulejke dociskową . Jak wymienię i przejadę trochę kilometrów to dam znać na forum.

Pzdr

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, maglownica, stukanie, stuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq