Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Dziwne stukanie z maglownicy

VIII maglownica stukanie stuki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
453 odpowiedzi w tym temacie

#391 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 14:28, 18.06.2020

Słuchajcie, czy w CU1 drążki kierownicze są identyczne?


  • 0

#392 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 17:52, 18.06.2020

Tak
  • 1

#393 Kacprowy

Kacprowy
  • Forumowicz
  • 212 postów
  • Skąd:Wa_Wa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive + Navi
  • KM:208KM 406Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:51, 29.07.2020

Panowie,

Info odnośnie wznowienia produkcji przeniesione do zakupów grupowych. 

Temat znajduję tu http://www.accordklu...-viiigen/page-2  tam piszemy odnośnie zakupów itc.

Pozdr


Użytkownik Kacprowy edytował ten post 10:53, 29.07.2020

  • 0

#394 Gryceq

Gryceq
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:30, 03.10.2020

Panowie dziś przy serwisie olejowym znalazłem problem stukania u mnie czy to jest sławna tuleja czy coś innego?
Załączam film pod linkiem
Z góry dzięki za pomoc
https://www.transfer...et/yMurDr102020
  • 0

#395 Kacprowy

Kacprowy
  • Forumowicz
  • 212 postów
  • Skąd:Wa_Wa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive + Navi
  • KM:208KM 406Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:45, 03.10.2020

Nie wygląda aby to było to. Wygląda na mocowanie magla. Ktoś podpowie co to za element?


  • 0

#396 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 18:51, 03.10.2020

To przegub napędowy wewnętrzny osadzony na wieloklinie. Tak ma być nie ma tam nic niepokojącego. Dokładnie to półoś napędowa na łączeniu z drugą półosią napędową poprzez wieloklin podtrzymywane przez podporę.

Użytkownik gkill edytował ten post 21:38, 03.10.2020

  • 0

#397 Gryceq

Gryceq
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:29, 03.10.2020

Ale aż tak to ma tłuc? Na nierównościach typu kostka itp słychać ostre klekotanie myślałem, że to ta tuleja ale teraz mnie to zaniepokoiło może tam wywalone jest łożysko podpory półosi? Znalezlem to na jarusnet https://jarusnet.pl/91057-sr3-008
  • 0

#398 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 05:39, 04.10.2020

Ruszałem przegubem. To tylko luz na wieloklinie i dopóki nie masz drgań przy przyśpieszaniu to nie ruszaj. Łożysko żeby sprawdzić to musiałbyś próbować ruszać druga częścią półosi a i to nie wiem czy wyczujesz luz.
Co do dźwięków to sprawdź czy to nie klocki lub górny sworzeń.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#399 Barteziak2.4

Barteziak2.4
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:ES
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 05.10.2020

jestem po wymianie felernej tulei. warsztat który specjalizuje się w regenerowaniu moglownic tak jak już wcześniej pisałem ma jakiś sposób na te tuleje i zrobił to na zasadzie obsadzenia jakiegoś oringu ze smarem, z tego co mówili przerabiali temat z dorabianiem tulei wg oryginału i temat wracał i zastosowali ten sposób i ma działać i podobno już to komuś robili na taxi i klient nie wrócił. skusiłem się i na ta chwilę o dziwo cisza wszystko działa jak powinno miód na moje uszy :) jedyny minus, że nie mam żadnych fotek na to jak to zrobione bo nie byłem przy wymianie niestety. przy wymianie okazało się, że również lewa tulejka była za wykończeniu i zrobili również to za pieniądze których się nie spodziewałem :) narazie jeżdżę nasłu*cenzura*ę i będę dawał znać jak by coś się działo po tym ich sposobie. dali gwarancje na to więc jak problem wróci to i ja wróce do nich :)

 

Witam Kolego,

Czy mozesz powiedzieć w jakim warsztacie w Białymstoku naprawiałeś tuleje maglownicy ?

300zł wydaje się rozsądna propozycją, o ile nadal stuki w twojej maglownicy nie wróciły :))

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam


  • 0

#400 Gryceq

Gryceq
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:02, 05.10.2020

 

jestem po wymianie felernej tulei. warsztat który specjalizuje się w regenerowaniu moglownic tak jak już wcześniej pisałem ma jakiś sposób na te tuleje i zrobił to na zasadzie obsadzenia jakiegoś oringu ze smarem, z tego co mówili przerabiali temat z dorabianiem tulei wg oryginału i temat wracał i zastosowali ten sposób i ma działać i podobno już to komuś robili na taxi i klient nie wrócił. skusiłem się i na ta chwilę o dziwo cisza wszystko działa jak powinno miód na moje uszy :) jedyny minus, że nie mam żadnych fotek na to jak to zrobione bo nie byłem przy wymianie niestety. przy wymianie okazało się, że również lewa tulejka była za wykończeniu i zrobili również to za pieniądze których się nie spodziewałem :) narazie jeżdżę nasłu*cenzura*ę i będę dawał znać jak by coś się działo po tym ich sposobie. dali gwarancje na to więc jak problem wróci to i ja wróce do nich :)

 

Witam Kolego,

Czy mozesz powiedzieć w jakim warsztacie w Białymstoku naprawiałeś tuleje maglownicy ?

300zł wydaje się rozsądna propozycją, o ile nadal stuki w twojej maglownicy nie wróciły :))

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

 

Czes warsztat w Sobolewie Zaciszna 2/1, 15-509 Sobolewo. Wydało się do niedawna że jest wszystko spoczko ale ostatnio znów odezwały się jakies stuki więc nie wiem czy to to samo czy może inne ustrojstwo mnie dopadło. 


  • 0

#401 Kacprowy

Kacprowy
  • Forumowicz
  • 212 postów
  • Skąd:Wa_Wa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive + Navi
  • KM:208KM 406Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:07, 09.10.2020

Podbijam temat bo już się pogubiłem kto chciał :zakaz:

 

Panowie,

Info odnośnie wznowienia produkcji przeniesione do zakupów grupowych. 

Temat znajduję tu http://www.accordklu...-viiigen/page-2  tam piszemy odnośnie zakupów itc.

Pozdr


  • 0

#402 konop85

konop85
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:07, 11.10.2020

Witam, mnie także dopadło stukanie na nierównościach. Wahacze górne, dolne nowe, sworzeń zwrotnicy nowy, łącznik bez luzów, drążek też.  Wymieniłem także przegub zewnętrzny przy okazji bo pęknieta osłona wywaliła smar. Wczoraj sprawdzałem dokręcenie maglownicy do ramy. 
U mnie stuka ewidentnie z lewej strony z przodu oczywiście. Rozebrałem także osłonę maglownicy gdzie jest listwa  żeby sprawdzić czy nie ma luzu i w razie czego dokręcić śrubkę regulacyjną, ale siedzi sztywno nie ma luzub więc nic nie przestawiałem. Jeszcze do głowy przychodzi mi kielich przegubu wewnętrznego  bo jest luz jak nim ruszam góra/dół, ale w innych tematach na forum ludzie piszą, że przegub nie daje takich objawów... 
Generalnie już dostaję do głowy i chyba sprzedam furę bo oszaleję... :P 


  • 0

#403 Gryceq

Gryceq
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 20.11.2020

Panowie, ja również mam te delitatne stukanie na kostce głównie i szlak mnie teafia... Byłem u gości co mi robili slizgi i po sprawdzeniu nic nie wykryli po szarpaniu bujaniu itp żadnych dziwnych dźwięków... Jest tu ktoś do kogo by można się zgłosić po fachową pomoc kto by zdiagnozowal problem i go wyeliminował... Jestem pedantem w tych kwestiach i mnie juz zaczyna irytować... Nawet jak jeżdżę od święta kobity puntem to na kostce jest cisza w porównaniu do tego gruchania.. Help


Użytkownik Gryceq edytował ten post 21:47, 20.11.2020

  • 0

#404 ETER

ETER
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Katowice/Kwidzyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 29.01.2021

Witam. Wznawiam dysputę. Tulejki dociski nie pomogły, regeneracja jeszcze pogorszyła sprawę zakład który regenerował zbywał mnie na wszystkie sposoby. Nie mam już chęci na walkę z nimi. Czy jest jakaś firma która regeneruje typowo elektryczne maglownice i możecie ją polecić z czystym sumieniem lub czy polecacie zakup z konkretnej firmy magiel nowy sprawny oczywiście prócz ASO? 


  • 0

#405 saszek5

saszek5
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Ząbki
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:42, 29.01.2021

Ja regenerowałem na Modlińskiej w Warszawie co do jakości nie powiem bo jeżdżę 2 tygodnie na razie cisza


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, maglownica, stukanie, stuki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq