Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Ciężko pali na cieplym silniku

VII silnik problem na cieplym

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 lopeziv

lopeziv
  • Nowy
  • 10 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 14.06.2017

Czesc wszystkim, przeszukalem forum troche ale nie znalazlem odpowedzi na moj problem.

 

honda accord 2.2

 

    Od jakiegos czasu mam problem z odpalaniem auta na cieplym silniku, na zimnym odpala super ale jak sie tylko zatrzymam na stacji zatankowac krece i krece rozrusznikiem i po 30 sekundach auto odpala. Akumulator nowy, cisnienie na szynie cr 300bar po odpaleniu auta. czy moze to byc zawor powrotu na listwie cr? czy mieliscie podobne przypadki ?


Użytkownik lopeziv edytował ten post 13:51, 14.06.2017

  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:07, 14.06.2017

Próbę przelewową wtrysków robiłeś?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:19, 03.07.2017

U mnie zaczyna powoli tak samo się dziać. Jakieś pomysły ? Zanim udam sie do mechanika naciągacza.
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 11:27, 04.07.2017

U mnie zaczyna powoli tak samo się dziać. Jakieś pomysły ? Zanim udam sie do mechanika naciągacza.

Uzupełnij profil proszę.
Benzyna czy diesel?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 gruca8

gruca8
  • Forumowicz
  • 494 postów
  • SkÄ…d:Zabawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Life Style
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 14:22, 04.07.2017

Na 90% zawór zwrotny na listwie wtryskowej.


  • 0

#6 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:40, 07.07.2017

Jak można samemu sprawdzić czy to ten zawór jest przyczyną ?

Dodam tylko,że swiece nie były wymieniane od nowości.

przebieg 257.000


  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#7 gruca8

gruca8
  • Forumowicz
  • 494 postów
  • SkÄ…d:Zabawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Life Style
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 20:44, 07.07.2017

Ciężko pali na ciepÅ‚ym silniku już kilka takich przypadków byÅ‚o. 

Musisz kupić listwę z zaworem zwrotnym koszt ok 150 zł

Co mają świece żarowe do ciepłego silnika.


  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:30, 07.07.2017

Ludzie, zanim zaczniecie wymieniać cokolwiek w dieslu ciężko palącym na rozgrzanym silniku - PRÓBA PRZELEWOWA WTRYSKÓW.

Do zrobienia samemu, bezkosztowo.

Jak wtrysk zaczyna lać, to w pewnym momencie nie odpalisz auta dopóki nie ostygnie - przerabiane osobiście.


  • 0

#9 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • SkÄ…d:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 00:32, 08.07.2017

Kolega przemkowal dobrze mówi :) ChÄ™tnie poznam czÅ‚owieka co bez diagnozy i pomiarów chce wymieniać czujniki lub listwÄ™.Kto poniesie odpowiedzialność finansowÄ… za zÅ‚e podpowiedzi?Może podpowiem dokÅ‚adniej jak to należy zrobić fachowo.SamÄ… próbÄ™ przelewowa należy poprzedzić diagnostykÄ… komputerowÄ….Sprawdzić parametry rzeczywiste, ciÅ›nienie jego szybkość narastania.PróbÄ™ przelewowÄ… przeprowadzamy dwukrotnie.To znaczy na zimnym i ciepÅ‚ym silniku (temp.robocza silnika)PróbÄ™ wykonujemy przy rozruchu na biegu jaÅ‚owym i przy podwyższonych obrotach !!!!!!! (kiedy ciÅ›nienie na szynie osiÄ…ga 1000 barów)Może być sytuacja że na biegu jaÅ‚owym przy okoÅ‚o 300 barach wtryskiwacz nie wykazuje ,,odchyÅ‚ki,, dopiero przy 1000 barach i wiÄ™cej może drastycznie rosnąć przelew.Najlepiej mieć menzurki z podziaÅ‚kami (np strzykawki) lub zakupić profesjonalny zestaw ;) PomiÄ™dzy wtryskiwaczami dopuszczalne sÄ… 2 do 3 dziaÅ‚ki  różnicy.Może zaistnieć sytuacja że z każdego wtryskiwacza wraca taka sama ilość paliwa.W takim przypadku należy zmierzyć ilość powracajÄ…cego paliwa w jednostce czasu.Dla wtryskiwacza elektromagnetycznego przyjmuje siÄ™ wartość 10 cm 3 na minutÄ™.JeÅ›li wartość przekracza 25-30 cm3 to może to wskazywać na problemy z regulacjÄ… ciÅ›nienia.WartoÅ›ci rzÄ™du 35- 40 cm3 dyskwalifikujÄ… wtryskiwacz.Może proÅ›ciej :) Å»elaznÄ… zasadÄ… firmy BOSCH (a takie wtryski ma Honda )  jest: wtryskiwacz jest wadliwy gdy jego wydatek przelewu przekracza trzykrotnie najmniejszy wydatek zaobserwowany na innych wtryskiwaczach

Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi diagnostyka komputerowa i ,,sprawdzenie iloÅ›ciowe,,  (podglÄ…d parametrów rzeczywistych to o czym wspomniaÅ‚em wczeÅ›niej)  Chodzi o korekty dla każdego cylindra indywidualnie (dobór przez sterownik)

W przypadku gdyby korekty okazaÅ‚y siÄ™ niewÅ‚aÅ›ciwe należy sprawdzić czy wpisane sÄ… dobre kody IMA 

Dodatkowo dochodzi ,,sprawdzenie sygnaÅ‚u  sterowania wtryskiwacza,,ale to już przy użyciu  oscyloskopu (taka funkcjÄ™ ma np KTS BOSCH -ale nie każdy diagnoskop ze ,,stajni BOSCH,, ma takÄ… możliwość.

Wisienką na torcie jest sprawdzenie ciśnienia sprężania które podałem na końcu a powinno być wykonane na samym początku.Można to wykonać diagnoskopem (pomiar prądu rozrusznika) lub tradycyjnie przy użyciu manometru.W tej ostatniej metodzie mogą się pojawić problemy z wykręceniem świecy żarowej która może się ukręcić .Dodatkowo nie każdy warsztat posiada odpowiednią ,,przejściówkę,, wkręcana zamiast wykręconej świecy.

Tak powinna wyglÄ…dać dokÅ‚adna i profesjonalna diagnostyka wtryskiwaczy.Jak sami pewnie zauważyliÅ›cie  samodzielnie możecie  wykonać ograniczonÄ… diagnostykÄ™ ukÅ‚adu wtryskowego.

Może się komuś przyda taka wiedza :)


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 02:45, 08.07.2017

  • 0

#10 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:25, 10.07.2017

Czy moze ktoś polecić sprawdzony warsztat na sląsku który zrobi taką próbe fachowo i solidnie ?
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#11 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:48, 10.07.2017

Ok.sprawdzone. jeden wtrysk przelewa. Teraz pytanie. Czy wyciàgał ktoś sam wtryski ? Jakieś wskazówki jak sie za to zabrac. Moze ma ktos jakiegos linka do filmiku z demontazu wtrysku w accordzie VII
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#12 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • SkÄ…d:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 23:21, 10.07.2017

To sÄ… wtryski elektromagnetyczne BOSCH i ich budowa nie zależy od modelu samochodu.Takie wtryski sÄ… montowane w wielu samochodach.JeÅ›li nie sÄ… zapieczone w gÅ‚owicy to nie powinno być wiÄ™kszego problemu.JeÅ›li bÄ™dÄ… ,,staÅ‚y,, to masz problem i trzeba bÄ™dzie użyć Å›ciÄ…gacz udarowy (co i tak  nie daje 100 % pewnoÅ›ci że wyjdzie) MajÄ…c Å›ciÄ…gacz bezwÅ‚adnoÅ›ciowy i tak musisz zdemontować ,,gÅ‚owiczkÄ™,, wtryskiwacza czyli cewkÄ™ .Do tego bÄ™dzie potrzebny specjalny klucz.Ale to nie wszystko .Przy demontażu gÅ‚owiczki trzeba zachować bardzo dużą czystość i zapamiÄ™tać po kolei co siÄ™ demontowaÅ‚o (sprężynka ,pierÅ›cieÅ„ zabezpieczajÄ…cy talerzyk, potem znowu sprężynka,pierÅ›cieÅ„,odkrÄ™cenie imbusem,wyjÄ™cie kolejnego elementu z kuleczkÄ… wielkoÅ›ci ziarenka) wszystko robisz pensetÄ… .Dopiero teraz możesz zamontować gwintowany uchwyt Å›ciÄ…gacza zamiast cewki wtryskiwacza.Jak Ci siÄ™ już uda go wyciÄ…gnąć musisz go od nowa zÅ‚ożyć.Po zÅ‚ożeniu oddajesz go do wyspecjalizowanego warsztatu który zajmuje siÄ™ regeneracjÄ… ukÅ‚adów wtryskowych(sam tego nie zrobisz ,wtryskiwacz skÅ‚adany jest na klucz dynamometryczny + katomierz i ustawiany precyzyjnym czujnikiem).Dopiero na stole bÄ™dÄ… w stanie zweryfikować jego stan i okreÅ›lić zużycie innych elementów.Po regeneracji masz otrzymać protokół z naprawy (data ,na jakiej maszynie ,co byÅ‚o wymienione,parametry wtryskiwacza po zdjÄ™ciu ze stoÅ‚u ,kod IMA) Po odbiorze czyÅ›cisz gniazdo w gÅ‚owicy i montujesz wtryskiwacz na pastÄ™ ceramicznÄ….

Przed wyjęciem wtryskiwacza zrób diagnostykę diagnoskopem.to co wspomniałem (test - porównanie ilościowe) będziesz miał podgląd jak wyglądały parametry przed i po regeneracji.

I niech Ci nikt nie wmówi że zrobi to na stole w normalnym warsztacie i bÄ™dzie dobrze  :om: Dobry warsztat tak jak wspomniaÅ‚em po regeneracji dostarczy Ci wtryskiwacz gotowy do montażu z podkÅ‚adkÄ… .Szczelnie zapakowany w hermetycznej folii z doÅ‚Ä…czonym protokoÅ‚em i gwarancjÄ….PamiÄ™taj o kodzie IMA.Tak wyglÄ…da profesjonalna naprawa.

UprzedzÄ™ CiÄ™ że może być problem z wyjÄ™ciem wtryskiwacza i w ostatecznoÅ›ci może być potrzebny sprzÄ™t hydrauliczny w postaci prasy(koszt takiego urzÄ…dzenia od 2  a nawet do 9 tyÅ›).W takim przypadku zachodzi ryzyko odksztaÅ‚cenia korpusu wtryskiwacza(wtedy z ,,obligu,, taki wtryskiwacz nie nadaje siÄ™ do ponownego montażu)Zrobisz jak zechcesz.Czyli albo profesjonalnie albo po tanioÅ›ci i ,,jakoÅ› ,, może bÄ™dzie chodziÅ‚ czyli druciarstwo.WiÄ™c na Twoim miejscu bym poszukaÅ‚ odpowiedniego warsztatu który specjalizuje siÄ™ w silnikach i ukÅ‚adach zasilania Diesla.Å»yczÄ™ powodzenia w naprawie


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 23:32, 10.07.2017

  • 0

#13 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:26, 11.07.2017

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź. W czwartek rano zawoze auto do mechanika. Mówił mi,ze po wyciągnięciu wtrysków trzeba jakiś komplet uszczelek za kilkaset zł. Chyba 600 o ile dobrze zrozumiałem. Prawda to ?
350 zl koszt tych uszczelnien.
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...

#14 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • SkÄ…d:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 16:49, 11.07.2017

Że co? 600 zł za co?Zapytaj się czy dostaniesz protokół z regeneracji wtryskiwacza(to co wspomniałem wcześniej)i kto to będzie robił.Jak już bez demontażu wie co jest do naprawy(mam na myśli sam wtryskiwacz) Jeśli nie będziesz u niego widział specjalistycznego sprzętu to wiadomo że sam tego nie zrobi.A jak zrobi to przypuszczam że długo nie pojeździ.Dostaniesz fakturę na wykonaną usługę?

Użytkownik backdraft998 edytował ten post 16:51, 11.07.2017

  • 0

#15 albundy

albundy
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • SkÄ…d:KATOWICE
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:13, 11.07.2017

350 zł koszt tych uszczelnien. Jest to serwis bosch w piekarach sląskich. Polecili mi to w aso jkk.
  • 0
Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna,
ale trochę wymagająca, nie robi fochów
o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, silnik, problem, na, cieplym

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq