Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Bagażnik rowerowy na dach lub na hak

VIII Bagażnik rowerowy rowery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vipek

Vipek
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Orzech
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Cooper D
  • KM:135
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Mini
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:17, 13.06.2017

Pany, mam na Accordzie od poprzedniego właściciela dobry bagażnik dachowy Thule. Chciałbym go wykorzystać kilka razy do roku do przewożenia rowerów. Moja baba ma jakiś magiczny amerykański rower Electra (nie mylić z Carmen Electrą). Jest on dość spory i chyba bede musiał wsadzać go na dach z drabiny, ale jakos sie to ogarnie. Taki szrot : http://www.nasalony....owej-dziewczyny

 

Czy na takie bagażniki dachowe można montować do 5 rowerów czy juz nie ma takiej opcji ? 

 

Opcja druga chyba wygodniejsza to platforma montowana na hak. Zrobiłem rozeznanie i zakup demontowalnego haka + platforma na 4 rowery (to jest ponoć maks) wyszłaby mnie koło 3 tysi :(

 

Jak u siebie rozwiązujecie temat przewozu rowerów ?

Załączone pliki


  • 0

#2 kuba_ce

kuba_ce
  • Forumowicz
  • 220 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:38, 13.06.2017

Pięć rowerów na bagażnik dachowy? Chyba max 2-3 wchodzą. Musisz mieć tyle mocowań na bagażniku co rowerów. Przy takiej ilości platforma ogarnie chyba max 3-4.

Jeśli to nie jest jakiś specjalistyczny, wyczynowy rower do robienia czasówki albo zjazdu ;) to przemyślałbym opcję pożyczenia rowerów w miejscu docelowym. 

 

Sam się zastanawiałem nad platformą bo dachowy bagażnik to trochę kupa na długie trasy typu 500km wzwyż. Ale po podliczeniu kosztów, wyszło mi jak u Ciebie i sobie darowałem. Nie mam garażu żeby tą platformę gdzieś przechowywać a to kolejny problem.

Mam kombiaka i musi wystarczyć tym bardziej że większość razy wożę tylko swój rower :)


  • 0

#3 Vipek

Vipek
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Orzech
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Cooper D
  • KM:135
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Mini
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:00, 13.06.2017

Czyli trzeba kupić hak i platformę na 4 rowery, a piąty z czasem wyląduje na dachu..... Albo będę go wysyłał kurierem :D

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:50, 13.06.2017

Hej :)
4 rowery spokojnie wchodzą na dach, a przy takich belkach (wystających poza dach na boki) to może i 5 też wejdzie (sporo zależy od samego uchwytu rowerowego - jaki jest szeroki).
Musisz je montować na przemian (do przodu, do tyłu, do przodu, itd.).
Z tym, że przy zwykłych rowerach zbliżasz się do teoretycznego maksymalnego obciążenia dachu.
Montowanie ich, też będzie wymagało nieco gimnastyki i podestu (ja mam składane schodki - tak z 50cm wysokości). Pod tym względem platforma jest duuuużo wygodniejsza...
Jeśli zdecydujesz się jednak na uchwyty dachowe - zdecydowanie wybierz coś markowego co pozwala na szybki i wygodny montaż (zarówno rowerów w nim, jak i jego na dachu), np. Thule Tour (najtańsza opcja), Atera Giro, czy Thule ProRide...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#5 Vipek

Vipek
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Orzech
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Cooper D
  • KM:135
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Mini
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:22, 14.06.2017

Hej :)
4 rowery spokojnie wchodzą na dach, a przy takich belkach (wystających poza dach na boki) to może i 5 też wejdzie (sporo zależy od samego uchwytu rowerowego - jaki jest szeroki).
Musisz je montować na przemian (do przodu, do tyłu, do przodu, itd.).
Z tym, że przy zwykłych rowerach zbliżasz się do teoretycznego maksymalnego obciążenia dachu.
Montowanie ich, też będzie wymagało nieco gimnastyki i podestu (ja mam składane schodki - tak z 50cm wysokości). Pod tym względem platforma jest duuuużo wygodniejsza...
Jeśli zdecydujesz się jednak na uchwyty dachowe - zdecydowanie wybierz coś markowego co pozwala na szybki i wygodny montaż (zarówno rowerów w nim, jak i jego na dachu), np. Thule Tour (najtańsza opcja), Atera Giro, czy Thule ProRide...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

Dziękuję za rzeczowa odpowiedź. Jedyna rozsądna opcja to platforma montowana na hak. Rower żony jest zbyt duży i ciężki żeby go wozić na dachu

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 08:42, 14.06.2017


I tak źle, i tak niedobrze ;)


Z platformą na pewno nie zrobisz tak:

;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#7 Vipek

Vipek
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Orzech
  • Silnik:1.6
  • Wersja:Cooper D
  • KM:135
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Mini
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:12, 14.06.2017

Znalazłem idealne rozwiązanie. Moja ładniejsza połowa ma Puga 3008 z demontowalnym hakiem. Kupie platforme na cztery rowery i tyle. Jak kiedyś bedzie trzeba wozić piąty rower to sie kupi hak do Accorda do zaczepienia platformy, a piąty rower pójdzie na dach. Pug ma szklany dach, a do nich ponoć nie można stosować bagażników dachowych.

 

Niech francuz na razie robi za wół pociągowy, a Honda niech pozostanie Hondą :D


  • 0

#8 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:24, 13.09.2018

troche nie w temacie VIII gena ale myśle nad montażem oem Haka do VII w celu właśnie kupna platformy na rowery.

wiem ze jest zamiast belki tylnej ale pytanie moje chodzi czy trzeba ciąc zdezak i dokładke jak to jest w nie oem ???


  • 0

#9 kowalinio

kowalinio
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 14.11.2018

Cześć ja osobiście mam odchylaną platformę rowerową THULE (3 rowery) świetna sprawa i moim zdaniem dużo lepsza i wygodniejsza niż bagażnik na dach. Jeśli jest taka konieczność następne rowery 1 lub 2 na dach. Stałem przed podobnym dylematem 2 lata temu i nie żałuję wyboru. Ale jeśli chodzi o platformy to największa jest na 4 rowery no i musisz wiedzieć jeszcze to że te platformy mają także ograniczenie wagowe.
  • 0

#10 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 09:17, 16.11.2018

troche nie w temacie VIII gena ale myśle nad montażem oem Haka do VII w celu właśnie kupna platformy na rowery.
wiem ze jest zamiast belki tylnej ale pytanie moje chodzi czy trzeba ciąc zdezak i dokładke jak to jest w nie oem ???

Z tego co kojarzę, to niezależnie od producenta haka zderzak trzeba ciąć, a dokładkę to już na 100% (tylko przy OEM pewnie będzie delikatniejsze to cięcie)...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#11 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:36, 16.11.2018

Z tego co kojarzę, to niezależnie od producenta haka zderzak trzeba ciąć, a dokładkę to już na 100% (tylko przy OEM pewnie będzie delikatniejsze to cięcie)...

Pozdrawiam
Tomek

Ehh mialem nadzieje ze moze jednak nie trzeba ciac przy OEM.
Belki dachowe jak i platworma do transportu rowerow maja swoje plusy i minusy ale bylem sklonny ku platwormie

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#12 ceerka

ceerka
  • Klubowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:55, 16.11.2018

z ładowaniem 4 rowerów na hak w accordzie + ewentualny bagaż i pasażerowie trzeba być ostrożnym bo może przybrać wygląd rakiety do startu i tyłem będzie po ziemi szorował.

Ale platforma na hak jak najbardziej polecam same plusy nie licząc kosztów kupna/montażu haka


  • 0

#13 Burzowy

Burzowy
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:34, 16.11.2018

Ja mam oem hak i jest wycięte
  • 0

#14 Lukas

Lukas
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:24, 16.11.2018

Z doświadczenia powiem że hak polskiej firmy Auto-Hak model Y 36V (wypinany pionowo) do zderzaka w wersji Type-S pasuje z tym że podciąć go jednak trzeba. Prawdopodobnie w innej wersji nie byłoby takiej potrzeby. A co do siadania tyłu przy obciążeniu to niestety platforma plus pełen bagażnik i wygląda to niestety tak: 

 

39d5830cddd97a98gen.jpg


Użytkownik Lukas edytował ten post 21:31, 16.11.2018

  • 0

#15 lobuzek

lobuzek
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:47, 11.12.2018

Ja mam Platformę Peruzzo Como na 4 rowery i oryginalny demontowalny hak Bosala. Zderzak jest podcięty, ale prawie tego nie widać. Po zapięciu 4 rowerów faktycznie tył siada, ale nie ma problemów ocierania o nadkola, jak np. w poprzednim Lancerze.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Bagażnik rowerowy, rowery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq