Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

drganie trybie D w czasie postoju

VIII drgania tryb d

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaizer

kaizer
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Bstok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:48, 03.06.2017

Witam 

accord VIII 2.0 automat

po odpaleniu przestawiam skrzynie na tryb D i podczas trzymania na hamulcu cały samochód drży nie jest to mocno uciążliwe ale wyraźnie odczuwalne oraz towarzyszy temu zwiększony hałas gdy puszczam hamulec auto rusza wibracje ustają jazda jest płynna nie mam zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów podczas jazdy poza wspomnianym trybem D na hamulcu w trybie P drgania i dzwięk też są odczuwalne ale znacznie mniej czy ten typ tak ma czy coś wymaga regulacji lub wymiany 


  • 0

#2 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:52, 04.06.2017

Nie wiem jak jest w Ósemce, ale u mnie w Siódemce sytuacja wygląda tak samo. Z resztą nie tylko u mnie bo u reszty kolegów z forum też, co zostało potwierdzone w specjalnym wątku na ten temat: http://www.accordklu...52139-wibracje/ Możesz jeszcze wyregulować zawory bo to znacząco wpływa na kulturę pracy silnika, ale ogólnie Honda to niestety nie Mercedes i tak ma zbudowany napęd, że po zapięciu D coś tam da się odczuć. Jest jeszcze opcja dla silnika 2.4 że przy reflashu podwyższa się delikatnie obroty, co minimalizuje te wibracje. Slyszałem, że dla 2.0 też sa jakies ruchy związane z reflashem, więc  może i tutaj coś się da zrobić.

 

Tutaj ciekawie to zostało wyjaśnione:

 

http://www.accordklu...-15#entry666125


Użytkownik Łapa6 edytował ten post 11:14, 04.06.2017

  • 0

#3 kaizer

kaizer
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Bstok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 04.06.2017

dzięki za info poczytałem i najwidoczniej ten typ tak ma autko ma nalatane 120tys potwierdzone w aso poza ostatnim przeglądem poza salonem, podjadę do Hondy i sprawdzę kiedy była wykonywana regulacja zaworów i jak coś to  sprawdzę 


  • 0

#4 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 21:47, 04.06.2017

Nie pytaj tylko zrób regulację lub ją zleć komuś kumatemu.


  • 0

#5 Duszi

Duszi
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 08.06.2017

Mam tak samo. Co prawda VII gen, ale wychodzi na to, że Acco tak ma. Mam 251 000 km (cały czas ASO). Na bierząco zmieniam oleje w silniku, skrzyni, filtry itp itd. Regulację zaworów robiłem przy 240 000 km i dalej tak jest, więc chyba nie ma się co martwić.

 

Oczywiście tak jak mówi Sacrum, też bym zrobił regulację i tyle.


  • 0

#6 kaizer

kaizer
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Bstok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:43, 19.06.2017

sprawdziłem w ASO auto nie miało robionej regulacji zaworów, zleciłem to ASO z wymianą uszczelki 380zł i jest poprawa, drgania ustały jak ktoś już by chciał jakiś szukać to są minimalne na kierownicy, głośna praca także ustała kiedy klima jest wyłączona  prawie  nie słychać silnika, po włączeniu AC hałas wzrasta ale ma inny charakter i nie jest tak drażniący ucho jak wcześniej, sprawę uznaję za zamknięto bo jest znaczna poprawa, nie zamierzam bawić się  w czyszczenie przepustnic bo z tego co czytałem to można tylko narobić sobie więcej problemów, a ja muszę jeździć a nie stać w warsztacie 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, drgania tryb d

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq