Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Światła - funkcja AUTO

VIII swiatla AUTO

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#76 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 09:30, 20.03.2018

Masz wyżej - aby włączyć (A) światła mają być wyłączone (więc nie mogą być na auto).


  • 0

#77 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:57, 20.03.2018

Piasek u mnie światła zapalają się automatycznie bez względu na jakim położeniu są ustawione. W garage zasłoniłem kamerę pod lusterkiem i dopiero uruchamiałem silnik w różnych pozycjach ustawień światła. efekt nic się nie działo. po odpaleniu światła załączyły się automatycznie, jak zawsze. na kilka sekund zapaliło się zielone światełko A na desce rozdzielczej po czym zgasło - nie zapaliły się długie. testowałem włącznikiem na lusterku przytrzymując po kilka sekund i nic się nie działo. albo zgasło albo zapaliło się zielone światełko na lusterku. Rozumiem że Ty miałeś pozycję ustawień świateł na pozycji off. Czy Tobie również zapalają się światła bezpośrednio po odpalaniu samochodu. U mnie zawsze przy odpaleniu samochodu zapala się zielone A na desce rozdzielczej i zawsze jest włączone tzw lusterko. może jednak coś robię źle. Muszę sprawdzić czy tak jak wcześniej pisali przedmówcy, że mam zamontowany bezpiecznik na pozycji nr 15. może to jest jego wina choć wątpię. nie powinno to mieć żadnego znaczenia. chyba przetestuję jeszcze na drodze. :diabel:


  • 0

#78 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 20:51, 20.03.2018

Jak mam światła wyłączone to się nie zapalają - chyba tak powinno być.

[edit] Światła długie (AUTO) nie mogą się zapalić w garażu - już o tym było - prędkość ma być > 40km/h.

[edit1] Przy lusterku to kilkanaście sekund nie ,,kilka".

 

Powtórzę (jak mam u siebie).

 

1) Aby sprawdzić czy masz aktywne (A) (ale nie zapalone) :

- wszystko zasłonić (kamera + czujnik zmierzchu)

- włączyć światła na AUTO (druga pozycja przekręcenia po pozycyjnych)

- przyciągnąć manetkę i przytrzymać na ok 5sekund do góry (tak jak do błyskania długimi)

- jeśli (A) zapali się to znaczy, że funkcja była aktywna (tylko zawieszona)

- jeśli (A) nie zapali się to oznacza, że jest wyłączone i przechodzimy do punktu 2.

 

2) Aby uruchomić automatyczne działanie świateł drogowych :

- wyłączyć światła (pozycja off), nic się nie świeci (robiłem na wyłączonym silniku)

- przytrzymać przycisk na lusterku (lampka ma świecić na zielono, więc odpowiednio przekręcić kluczyk) ok 18 sekund, do pierwszego mignięcia

- funkcja (A) włączona (nic nie świeci, oprócz lampki na lusterku)

- włączyć światła na pozycję auto, (A) powinno być zapalone, razem z kontrolką świateł.

 

Zrób dokładnie tak jak napisałem.

Wcześniej też trochę po omacku uruchamiałem.

(A) nie świeciło więc uważałem, że jest wyłączone - a było zawieszone. I pierwsze mrugnięcie przy lusterku go nie włączało.

No to trzymałem do drugiego mrugnięcia - czyli wyłączałem - i ponownie włączałem przy lusterku.

Teraz po przetrenowaniu już wiem co jest grane.


Użytkownik piasek101 edytował ten post 20:55, 20.03.2018

  • 0

#79 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:24, 20.03.2018

Kibicuję Wam chłopaki, ale już się pogubiłem ;)

U mnie przekręcam na Auto (jest napis na manetce, na desce zapala się kontrolka) i tyle - jak jest zbyt jasno to światła się nie włączą; jeśli zrobi się wystarczająco "szaro" na dworze (lub jest noc) - światła się włączą, i tyle. Kontrolka na desce świeci się cały czas, bez względu na porę dnia czy nocy i na to, czy światła się palą czy nie.

Nie muszę w ogóle dotykać manetki świateł - ale jeśli faktycznie "mrugnę" długimi (lub je włączę ręcznie) to funkcja AUTO się wyłączy; aby ją aktywować z powrotem, trzeba manetkę przytrzymać "do siebie" kilka sekund - wtedy z powrotem na desce zapala się "A", a światła przechodzą w tryb pracy automatycznej i jeśli jest wystarczająco ciemno włączają się.

A tak w ogóle to jazdę z włączonymi ksenonami w ciągu dnia, uważam za przerost przepisów nad rzeczywistością - ja tam jeżdżę od początku z przeciwmgielnymi, "policjanty" nigdy się nie czepiali.

Pozdrawiam

Użytkownik piotr2012 edytował ten post 21:48, 20.03.2018

  • 0

#80 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 20.03.2018

świetnie. faktycznie zapomniałem że prędkość ma być większa niż >40 km/h . jutro zastosuję się do Waszych zaleceń i dam znać mam nadzieję że będzie ok. serdecznie pzodrawiam i dzięki za cenne rady :diabel:


  • 0

#81 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 21:56, 20.03.2018

piotr2012 - napisałeś dokładnie to co ja - masz aktywną funkcję (więc ją zawieszasz lub odwieszasz).

[edit] I z tego co piszesz (raczej ) wynika, że nie rozróżniasz zapalania automatycznego od automatycznych świateł drogowych.

 

Gdy ją wyłączysz - a tak może być u jedrzejek997 - to żeby ją aktywować najpierw trzeba włączyć.


Użytkownik piasek101 edytował ten post 22:02, 20.03.2018

  • 0

#82 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 21:58, 20.03.2018

 

Piasek u mnie światła zapalają się automatycznie bez względu na jakim położeniu są ustawione

 

 

Wygląda to na wersję skandynawską. W moim poprzednim Acco VII gen. (kupionym w Danii)  światła mijania + tylne pozycyjne  zapalały się automatycznie z chwilą uruchomienia silnika.

Nie było opcji jazdy bez świateł. Po powrocie do kraju nie ruszałem tego ze względu na obowiązkową jazdę  ze światłami. 


Użytkownik senior edytował ten post 22:06, 20.03.2018

  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#83 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:33, 20.03.2018

Kibicuję Wam chłopaki, ale już się pogubiłem ;)

U mnie przekręcam na Auto (jest napis na manetce, na desce zapala się kontrolka) i tyle - jak jest zbyt jasno to światła się nie włączą; jeśli zrobi się wystarczająco "szaro" na dworze (lub jest noc) - światła się włączą, i tyle. Kontrolka na desce świeci się cały czas, bez względu na porę dnia czy nocy i na to, czy światła się palą czy nie.

Nie muszę w ogóle dotykać manetki świateł - ale jeśli faktycznie "mrugnę" długimi (lub je włączę ręcznie) to funkcja AUTO się wyłączy; aby ją aktywować z powrotem, trzeba manetkę przytrzymać "do siebie" kilka sekund - wtedy z powrotem na desce zapala się "A", a światła przechodzą w tryb pracy automatycznej i jeśli jest wystarczająco ciemno włączają się.

A tak w ogóle to jazdę z włączonymi ksenonami w ciągu dnia, uważam za przerost przepisów nad rzeczywistością - ja tam jeżdżę od początku z przeciwmgielnymi, "policjanty" nigdy się nie czepiali.

Pozdrawiam

 

A to dziwne bo u mnie tak nie jest. Automatyczne załączenie świateł mijania nie jest tożsame z pojawieniem się zielonego A (czyli aktywowaniem się automatycznych drogowych). Światła mijania potrafią się załączać np. po wschodzie słońca gdy jest już całkiem widno i zakładam okulary słoneczne/opuszczam osłonę przeciwsłoneczną ale od góry nadal pada mało światła. Ale wtedy wcale nie pojawia się od razu zielone A. Zielone A pojawi się wtedy gdy załączyły się automatycznie światła mijania i jednocześnie naprawdę jest już ciemno.


Użytkownik klosz007 edytował ten post 22:34, 20.03.2018

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#84 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:36, 21.03.2018

auto jest kupione w polskim salonie Hondy w Pile więc nie może to być wersja skandynawska. czekam na wieczór i sprawdzam działanie świateł. światła automatyczne to jedno a drogowe automatyczne to inna bajka. tylko jak je włączyć. czy wystarczy aktywować czujnik na lusterku


  • 0

#85 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 11:06, 21.03.2018

.... tylko jak je włączyć. czy wystarczy aktywować czujnik na lusterku

A po co napisałem wczorajsze wypracowanie ?

Wszystko w nim masz - wystarczy zrealizować (noc - jak pisałem- można zorganizować w garażu, nie musisz czekać do wieczora).


  • 0

#86 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 15:48, 21.03.2018

auto jest kupione w polskim salonie Hondy w Pile więc nie może to być wersja skandynawska. czekam na wieczór i sprawdzam działanie świateł. światła automatyczne to jedno a drogowe automatyczne to inna bajka. tylko jak je włączyć. czy wystarczy aktywować czujnik na lusterku

 

Co do załączania się świateł mijania bez względu na ustawienie przełącznika. Nie wiem czy wersja skandynawska czymś się "elektronicznie" różniła. Jest chyba bezpiecznik DRL w skrzynce kierowcy (przynajmniej w przedliftach taki jest bo widziałem na schemacie w ESM, czy jest u mnie w polifcie - nie wiem nawet). Być może (podkreślam bo pewności nie mam) wystarczy go włożyć i światła zaczyna się zachowywać jak skandynawskie (lub wyjąć aby przestały). Może ktoś go włożył.


  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#87 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:22, 22.03.2018

wczoraj sprawdziłem. jest tak jak pisałeś Piasek. wszystko działa poprawnie. dzięki za podpowiedz i oświecenie. Pozdrawiam. :diabel:


  • 0

#88 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:30, 25.03.2018

Szanowni koledzy, jak dobrze rozumie, przełącznik ze zdjęcia jest do funkcji świateł do jazdy dziennej, dobrze myśle ?

Jakkolwiek bym przełączał i ustawiał, to nic nie daje.

11238201_IMG_20180325_165201.jpg

 

Moje reflektory wyglądają tak:

11238239_IMG_20180325_170620.jpg


  • 0

#89 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:14, 25.03.2018

To chyba jakiś customowy przełącznik, nie spotkałem się z takim w 8 gen.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • -2

#90 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:21, 25.03.2018

Wersja z PL salonu. Muszę do serwisu zadzwonić w takim razie. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, swiatla, AUTO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq