Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

siłownik centralnego zamka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#31 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:02, 10.10.2010

dodam, że po lifcie zmienili model siłownika i nie jest rozbieralny (tj. jest sklejony a nie na śrubki).

Wlasnie naprawialem ten silownik po lifcie i zgadza sie jest sklejony na calym obwodzie, ale po podwazeniu srubokretem, klej puszcza i silownik pieknie rozpada sie na 2 polowki.
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#32 cyc

cyc
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Olsztyn/3miasto
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 01.09.2011

Ja też, się w końcu zabrałem za swój siłownik. Wyrzuciłem blaszkę, która hamuje silnik i po złożeniu niby wszystko działało, ale widać było błyski przez skręcony mechanizm. Rozłożyłem, silnik walił spalenizną, ale działał, więc skręciłem znowu wszystko do kupy. Tym razem po pierwszym użyciu zablokował się (chyba nie odskoczyła ta zębatka, która jest połączona ze sprężyną). Rozruszałem mechanizm, że chodził już bez przeszkód i wtedy po złożeniu centralka zaczęła się dziwnie zachowywać. Jak przesuwałem ramię, które podłączone jest do cięgna bolca w drzwiach to pozostałe 3 siłowniki się poruszały, a główny tak jakby w drugą stronę odsuwając ramię w poprzednia pozycję co powodowało, że pozostałe 3 też poruszały się w poprzedni stan. Na dodatek po kilku ruchach silniczek, który "naprawiałem" zaczął dymić.
Ręce już opadają... Co z tym dalej robić? Ma ktoś jakiś pomysł?
  • 0

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:30, 01.09.2011

Hej Koledzy. Ja ze swoim zrobiłem następującą rzecz: na allegro odżałowałem 150 złotych i kupiłem cały tan mechanizm nowy hondy ale od innego modelu nowszego z tego co pamiętam, ogólnie nie pasowało wszystko (inna obudowa, w silniczku krótsza była zębatka) ale wziąłem z tego silniczka blaszkę i te niby szczotki i wsadziłem do swojego i jak narazie około 6 miesięcy śmiga zobaczymy jak po zimie. Fakt że przy gorącej pogodzie 3 razy pod rząd otwierając, zamykając przestawał działać ale 30 sekund i działał z powrotem. Nie patrzyłem w jakim to jest stanie teraz, jak się zepsuje znowu to napiszę :)
  • 0

#34 Thunder

Thunder
  • Forumowicz
  • 275 postów
  • Skąd:Opolskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:57, 16.10.2015

Mam świetną wiadomość!
Otóż mi przestały działać dwa silniczki z prawej strony. Zabrałem się za to i dzisiaj rozłożyłem pierwsze drzwi. Wcześniej kupiłem trzy zwykłe silniczki,takie jakie mają tam być. Jeden na zapas.
Wszystko fajnie tylko problem był taki,że nie szło z wirnika wyjąć... klinu? Może tak to się nazywa. Po godzinnych kombinacjach z przekładką wkurzyłem się i wziąłem silniczek w imadło i średni młotek. Chwyciłem do imadła owy klin tak, ze moglem nawalać w korpus silniczka. Nie szkoda mi go było, bo był spalony. Kilka pewnych jeb**ęć i po prostu wyjąłem wirnik z tego klinu. Ośka się powyginała we wszystkie strony a magnesy... magnesy gdzieś pouciekały. Nowy wirnik przyszlifowałem na odpowiedni wymiar, wbiłem klin w wirnik i wygląda jak oryginalny. Nasmarowałem mechanizm, złożyłem wszystko i zapierdziela aż miło Jutro to samo zrobię z drugimi drzwiami.
Pozdro.

Zapomniałem dodać. Kupiłem silniczek z dłuższym wirnikem, a to był błąd. Lepiej krótszy kupić. Dłuższy musiałem i tak przyszlifować. Naprawa wyszła mnie 32 zł za drzwi. Silniczek z krótszym wirnikiem jest tańszy. Jest to spora różnica cenowa, niż wymiana mechanizmów w ASO, gdzie czytałem- koledzy śpiewali 400zł za naprawe.

 

Wystarczy trochę wolnego czasu, chęci i cierpliwości przy ściąganiu tapicerki z drzwi, a zaoszczędzi się setki złotych.

Chociaż teraz widziałem już na aukcjach gości, co sprzedają całe mechanizmy za 6 dych. Ja tam wole pogrzebać w nich i wymienić sam silniczek   ;)


Użytkownik Thunder edytował ten post 21:26, 19.10.2015

  • 0

#35 matejson

matejson
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:04, 08.12.2016

Przymierzam się do wymiany siłowników zarówno od strony kierowcy jak i pasażera. Od strony pasażera potrzebuję siłownika o końcówce numeru katalogowego A11, jednak któryś z forumowiczów pisał, że bez problemu pasuje A01. Ktoś jest po takim zabiegu i mógłby podpowiedzieć czy to faktycznie bez różnicy?


  • 0

#36 Yaro125

Yaro125
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:lubin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:liftback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:16, 08.10.2017

Witam koledzy i koleżanki, mam podobny problem z centralnym do waszych. Mianowicie z pilota otwiera się i zamyka zawsze tylko bagażnik. Z tego co zauważyłem silniczki juz nie wydalają. I pytanie, czy będą pasować do mojego accorda VI hb 1999r silniczki z sedane przedlifta? Bo wgl aledrogo hb ma inne niz sedan


  • 0

#37 pieniek

pieniek
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Ostrów Maz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:08, 25.09.2019

Siema wszystkim. Mam pytanie czy miał ktoś taki problem, że jak zamyka samochód to nie sygnalizuje kierunkowskazami (nie mrugają)? Honda Accord VII. Stało się tak najprawdopodobniej po odłączeniu akumulatora. Dokładnie nie wiem, bo stało się tak po założeniu gazu, a chyba on odłączał akumulator.
  • 0

#38 tolakowy

tolakowy
  • Forumowicz
  • 236 postów
  • Skąd:Nowa Dęba
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:54, 25.09.2019

Brak sygnalizacji awaryjnymi moim zdaniem oznacza że alarm się nie uzbroił. Możesz to sprawdzić po zamknięciu drzwi z pilota i otwierając je ręcznie od środka lub przez otwartą szybę. Najprawdopodobniej nie zacznie wyć. Gaziarze mogli coś przez nieuwagę namotać.
  • 0

pzdr





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq