Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jakie instalacje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
635 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:09, 17.09.2008

Ja śmigam na stagu 300 już 10000kmm jestem zadowolony. Na początku problemy z checkiem. Panowie gazownicy nie podołali wyzwaniu(RADA DLA INNYCH). Sprawę wziełem w swoje ręce i po dlugich poszukiwaniach po forach gazowych kazałem sobie zmienić reduktor. Chłopaki wsadzili tomasetto alaskę do 140hp i sprawa wyglądała tak jak by jeżdził emeryt to by nie zauważył, 4 bieg 120-130 redukcja na 3 i bach świeci a co za tym szło brak wolnych obrotów na gazie jak i na benzynie auto gasło. wsadzili mi reduktor tomasetto ARTIC do 250 KM:) BEZ DOPŁATY i jak ręką odjął (gazownicy się sami zdziwili,że honda taka wybredna twierdzili, że na tym reduktorze robią A6 1.8T i chodzi bez problemu) spalanie też ok średnio 12 l miasto ok 12,5 do 13,5, trasa jak sprawdzałem z krakowa nad polskie morze prędkość w porywach do 215 k/h:) 10 l
  • 0

#17 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:10, 17.09.2008

Z tego co wiem to silniki 1.8T czy to w Audi czy VW czy w Skodzie nie są tak dobre jak Hondy i chyba dla pocieszenia chcieli przedstawić Ci ten niemiecki silnik.Spędzam trochę czasu w takim warsztacie od instalacji gazowych i widzę co się dzieję,jak koleś chce założyć gaz do silnika z turbo to gazownicy są chorzy.Zrobiłem w swojej Hani ok 8 tys km i też jestem zadowolony i każdorazowo kiedy podpinają mi się do komputera nie ma żadnych błędów i aby tak dalej pozdro.
  • 0

#18 krzysio666

krzysio666
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Kozienice/Wawa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 19.10.2008

witam wszyskich ja posiadam instalacje PRINS zakładana była w niemczech według faktóry to troche drga była 2020 euro w polsce gazownik powiedział mi że u nich założenie takiej instalacji to koszt okoł 4600 zł
Silnik działa tak samo jak na benzynie nie czuć zadnej różnicy zbirnik mam 60l chyba wchodzi mi około 35dm3 nie wiem czy tyle powinno wchodzić zatankowanie do pełna to około 80 zł starcza mi na około 250km pozdrawiam
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:50, 26.10.2008

Witam Panowie,

Ja mam stag300 i jest bardzo dobrze.Zrobilem juz 40000 tys wciagu 7 miesiecy i nic sie nie dzieje. Zapalila mi sie raz kontrolka od silnika , ale to moja wina:) i kilka razy mi zgasl jak szybko ruszylem na zimnym silniku ajeszce byl na benzynie to tak po 200 metrach jak ujmowalem gazu to potrafil zgasnac silnik. Spalanie na atustradzie jak ajde do 125 130 to 9,3 litra gazu. Jak jade pod 160 to 10,5 spali. Jazda bez klimy. Na miescie we wrocku to warunki extremalne, 11-11,5, nawet i 12 w zimie ilatem , bo latem mam klime wlaczona.

Panowie, mam pytanie jak wylaczyc takie automatyczne zamykanie sie samochodu. Opiesze sytuacje. samochod zamkniety centralynm, otweram cesntralym z kluczyka , otwieram tylko tylna klape (heczbek) po chwili automatycznie zamykaja sie wszytskie 4 drzwi takze po zamknieciu nastepnie tylenj klapy samochod juz calkowiecie zamkniety bez mozliwosci otwarcia bez kluczyka. dzieki z gory za odpowidz.
  • 0

#20 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:18, 27.10.2008

Z tym otwieraniem to chyba jest tak zaprogramowane,zresztą chyba wszystkie Hondy tak mają.U mnie w VII gen jest też tak,że otwieram z kluczyka klapę bagażnika(drzwi nie otwierają się) i np.wkładam coś do niego i zamykam klapę a auto jest cały czas zamknięte-wygoda i nie ma obawy,że jak nurkujesz w bagażniku to ktoś coś ci wyjmuje z auta.Z tym automatycznym zamknięciem zamków też wygodnie,chyba,że otworzysz drzwi to przerywasz obwód i musisz zamknąć z kluczyka.Jeszcze jedno pytanie,masz Staga 300 powiedz jak z serwisem w Niemczech i ile obecnie kosztuje gaz na tamtejszych stacjach a ile benzyna-tak dla porównania.
  • 0

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:24, 27.10.2008

Czesc,

Ja dopiero po 2o paru tysiacach zrobilem ten przeglad co powinno sie robic po 1000 cu. Zrobilem to u tego gazownika gdzie zakladalem czyli sparko we wroclawiu, bardzo polecam. I wogole nawet filtr byl tylko leciutko zabrudzony. Normalnie nic. NIe wim ile kosztuje tam serwis bo nigdy mnie to nie obchodzilo. Ale z cenami gazuto tak wyglada, moja ulubiona avia gdzies Kronach to 69 centow albo 68,9, ale juz kol coburga to 74 ( rzadko stacje i to mala stcyjka przy delerze ), i tak srednio w munchen to ze do 78 centow place ale nigdy wiecej jak 80 nie zaplacilem, OMV w nurnberg to 69,9 centa ostatnio.
pozdrawiam
  • 0

#22 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:37, 27.10.2008

jak wylaczyc takie automatyczne zamykanie sie samochodu


To raczej będzie związane z przeprogramowaniem/przestawieniem centralki od alarmu.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:46, 27.10.2008

Czesc

I jak rozumiem,nie jest to praktykowane zbyt czesto. Poprostu niewolno klasc kluczykow w bagazniku jak sie go otworzy z kluczyka;).

POzdr
  • 0

#24 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:50, 27.10.2008

Wniosek z tego prosty: musimy zamówić Klubowe smycze na kluczyki ;-)
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:59, 27.10.2008

wracajac do tematu gazowni - ja mam w swojej wsadzonego Blosa i jest naprawde ok, nie strzela nie kicha, instalka z kompem, zarzuca gazownie powyzej 2,5k obrotow, natomiast roznica mocy jest odczuwalna, co do spalania to 2.2 awtomat trzymal ok 12-13, wiec nie tak zle.
  • 0

#26 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:21, 27.10.2008

Siwy,a co to da jak zatrzaśniesz kluczyki w bagażniku a smycz będziesz miał na zewnątrz :mrgreen: Ale pomysł dobry :ok
  • 0

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:16, 01.02.2009

Koledzy co polecacie do mojej HANI, szkoda mi to robić ale muszę założyć gaz. Może ktoś zna warsztat w Radomiu lub okolicy gdzie ogarniają Hondy. 2,2 i Vtec ,fajnie się jeździ i chciałbym, żeby tak zostało.

Jeszcze jedno, gdzie polecacie wsadzić butle ?
  • 0

#28 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:49, 01.02.2009

darcco, zarejestruj się na tym forum
http://lpg.info.pl
Dużo wiedzy i mądre głowy.
  • 0

#29 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:04, 01.02.2009

Instalacja:
-Stag 300 lub Stag 4
-reduktor Scorpion lub EG200
-wtryskiwacze Matrix lub Magic Jet


Jeżeli chcesz się cieszyć jazdą to TYLKO i wyłącznie taki zestaw jak napisał kolega (nie daj się zbajerować w warsztacie na jakieś opowiazdki i doradztwo), dodam tylko jeszcze, że najlepszym będzie jak zamontujesz butlę "w koło" i zakupisz dojazdówkę z pokrowcem - ja kupiłem na Allegro za ok 60 PLN.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#30 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:22, 01.02.2009

Przy prawidłowo założonej instalacji (a tak będzie w przypadku Nikosia), dla silnika nie dzieje się żadna krzywda.

To nie takie proste i jak Nikoś będzie miał czas :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq