Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jakie instalacje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
635 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 05:37, 06.07.2008

Jakie instalacje Macie zamontowane w swoich Hondach i jak się spisują.W swojej Hani mam Staga 300 i spisuje się świetnie daje radę.Spadek mocy jest niewielki,a zresztą przy 193 kucach prawie nieodczuwalny.I jeszcze jedno Panowie Koledzy którzy twierdzą,że instalka w Hondzie to profanacja niech się wstrzymają od zabierania głosu bo słyszałem już takie teksty,że jak cię stać na Hondę to i stać cię na paliwo.Mam już czwarty samochód z instalacją i jest dobrze.W razie czego służę pomocą.
  • 0

#2 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:23, 06.07.2008

U mnie wygląda to następująco:

Reduktor: Lortec
Zawór gazowy: Tomasetto
Zbiornik o pojemności 46l
Wielozawór: Tomasetto
Obudowa wielozaworu: Tomasetto
Zawór tankowania: Tomasetto
Przłącznik / Centralka: Stag-200
Układ elektroniczny: Stag-200

I generalnie jestem bardzo zadowolony, szczególnie jeżeli chodzi o koszty eksploatacji ;-)
Miałem drobne problemy z 'check'-iem, ale tak jak pisałem w jednym z wcześniejszych postów zginęły po znalezieniu odpowiedniej stacji.
Spadek mocy u mnie jest jednak widoczny, ale nie po to zakłada się gaz, żeby się ścigać ;-)
  • 0

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:49, 25.07.2008

Jak się spotkamy to pogadamy o tej Twojej instalacji mam dobrego gazownika,który specjalizuje się w Stagach i wszystko Ci naprawi,kwestia dogadania sie i biorę to na siebie :ok
  • 0

#4 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:59, 27.07.2008

Kolego miałes problem z czekiem oraz spadek mocy gdyż Stag 200 montowany jest w instalacjach IIgeneracji, zmień na Staga300 i zapomnisz o problemie.
  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:02, 28.07.2008

Kolego miałes problem z czekiem oraz spadek mocy gdyż Stag 200 montowany jest w instalacjach IIgeneracji, zmień na Staga300 i zapomnisz o problemie.


II generacja powiadasz...

sugerujesz że kolega ma odłączyć wtryskiwacze gazowe od tego staga200 i podłączyć silnik krokowy, wtedy będzie chodzić jak marzenie ?

:mrgreen:

U mnie wygląda to następująco:
I generalnie jestem bardzo zadowolony, szczególnie jeżeli chodzi o koszty eksploatacji ;-)
Miałem drobne problemy z 'check'-iem, ale tak jak pisałem w jednym z wcześniejszych postów zginęły po znalezieniu odpowiedniej stacji.
Spadek mocy u mnie jest jednak widoczny, ale nie po to zakłada się gaz, żeby się ścigać ;-)


check zapala się od sygnału z lambdy którego komputer nie daje rady skompensować zwiększając lub zmniejszając ilość wtryskiwanego paliwa. instalacja koniecznie do regulacji. To że się ostatnio nie zapala, nie oznacza że jest ok.

Pozdrawiam
  • 0

#6 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:14, 28.07.2008

check zapala się od sygnału z lambdy którego komputer nie daje rady skompensować zwiększając lub zmniejszając ilość wtryskiwanego paliwa. instalacja koniecznie do regulacji. To że się ostatnio nie zapala, nie oznacza że jest ok.

Dziękuję za info!
  • 0
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:56, 28.07.2008

Po właściwej stronie Wisły to chłopaki z Energy Gaz na Ostrobramskiej dobrze ogarniają i hondę i staga a co najważniejsze staga w hondzie :mrgreen:
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:14, 03.08.2008

widze ze super masz spalanie.jakiej firmy masz instalacje i czy nie masz nia problemow.


Instalacja BRC
Problemy - ciężko powiedzieć bo od niedawna dopiero jeżdże accordem.
Jedyny problem do kontrolka check - ale to normalne.
  • 0

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:51, 08.08.2008

Jedyny problem do kontrolka check - ale to normalne.[/quote]
Źle myślisz jeżeli masz odpowiednie graty(parownik,dysze wtryskiwaczy i wtryskiwacze)to nie powinno być problemów.Ja w swojej Hani mam Staga 300 (nie patrzmy na firmę)i odpowiednio dobrane części gazowe do pojemności silnika.Zapomniałem o błędzie Cheek.Murphy na naszym spocie widział.
  • 0

#10 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:03, 09.08.2008

A ja mam coś takiego:
1. Reduktor TOMASETTO
2. Zawór gazowy: EVG-01
3. Wielozawór: TOMASETTO
4. Obudowa wilozaw.: TOMASETTO
5. Zawór tankow. TOMASETTO
6. Przełącznik/centralka: KME
7. Układ elektroniczny: KME

Na początku też miałem problemy z kontrolką check (przeważnie gdy gaz się kończył), potem to już cały czas się świecił i na luzie gasł co mnie bardzo denerwowało :ogien: Jęździłem do gazownika, regulował było OK i za jakieś 3 mies jazdy znowu to samo, tak było z 2-3 razy po kolei aż w końcu pojechałem i powiedziałem że to bez sensu takie regulowanie co parę mies. bo co będzie jak się skończy gwarancja ?? I wreszcie pomyśleli :> i wymienili mi chyba wtryskiwacze (takie nad silnikiem w plastikowych obudowach jak się otworzy maskę to tak tykają :) Jak narazie wszystko OK chceck się jeszcze ani razu nie zapalił.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#11 bartuss

bartuss
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:55, 12.08.2008

jaka instalacje do accorda 99 1.8 16v lub 2.0 16v-brc sequent 24 czy lepiej landirenzo omegas ??
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:04, 15.08.2008

BRC jest najlepsza ;-)
  • 0

#13 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 13:29, 01.09.2008

Ja mam stag300 i muszę przyznać, że działa znakomicie. Trzeba było tylko dokonać niewielkiej korekty ustawień ze względu na vtec.
  • 0

#14 7gruby7

7gruby7
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:WAWA-TGK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:28, 12.09.2008

Ja w mojej HANI mam STAG300. Instalacje zakładałem w zakładzie który polecił mi koega GLINUŚ (wielkie dzieki jeszcze raz). Na LPG zrobilem dopiero 5000 km i nie mam na co narzekać, różnice między gazem a benzyną prawie nie odczówalne żadnych problemów- kontrolki CHEEK -nie widziałem tego u siebie na desce.
spalanie w normie: miasto 12l z klimą , trasa 10l tez klima
Zawór tankowanie schowany pod klapką wlewu - niektórzy mówią ze sie wstydze ze jeżdże na gazie - ale tak nie jest, najważniejsze żeby bylo taniej!!! :lol: !!!
  • 0
------------
7gruby7
accor 1.8 2000r
LPG

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:11, 12.09.2008

To fajnie,że dobrze Ci chodzi Hania,ja też nie mam problemów i w razie czego z pełną świadomością polecam montaż instalki u Kolegi Marka (zakłady polecane), który ma dla nas niezłe rabaty.Oczywiście tylko dla zainteresowanych służę pomocą.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)
IPB Skin By Virteq