Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Nie działa prędkościomierz i wspomaganie.

VIII prędkościomierz brak wspomagania

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 AccP

AccP
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EX
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cw
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:14, 29.05.2017

Accord VIII 2.0. Oddałem samochód do mechanika na wymianę sprzęgła. Sprzęgło wymienił, ten czujnik przy skrzyni biegów urwał, kupiłem drugi. Założył go już z podkładką i powiedział, że działa.

Odebrałem samochód na początku nie działał tylko prędkościomierz więc wróciłem do niego. Sprawdził jak to podłączył powiedział, że wszystko jest dobrze nic więcej nie zrobi... Po kilku kilometrach przestało działać jeszcze wspomaganie kierownicy.

 

Teraz zastanawiam się czy to wina tego nowego czujnika który kupiłem, czy rozłączył jeszcze coś innego i źle podłączył... Bo obawiam się że jeśli teraz pojadę do ASO znowu wydam co najmniej kolejne kilka stówek a może problem jest prostszy do rozwiązania :(


  • 0

#2 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 10:13, 29.05.2017

Stawiam na ten czujnik.Oryginalnie była tam podkładka?Tak bez podłączenia.Skoro wszystko było ok wcześniej i uszkodził ten czujnika to jest problem .Ale skoro go uszkodził powinien kupić oryginał.Zwróć uwagę czy tam była wcześniej podkładka.Skoro mechanik to nie ma diagnoskopu?Nie mógł podłączyć nic inaczej bo wtyczki pasują do konkretnego złącza.Dodatkowo przewody mają określona długość i nie da się ich zamienić.Ten czujnik widać po otwarciu maski

.Skoro nic nie wisi to jest ok.Ja bym się skupił na tym czujniku

Ile wytrzymało sprzęgło?


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 11:45, 29.05.2017

  • 0

#3 AccP

AccP
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EX
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cw
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:01, 29.05.2017

Stawiam na ten czujnik.Oryginalnie była tam podkładka?Tak bez podłączenia.Skoro wszystko było ok wcześniej i uszkodził ten czujnika to jest problem .Ale skoro go uszkodził powinien kupić oryginał.Zwróć uwagę czy tam była wcześniej podkładka.Skoro mechanik to nie ma diagnoskopu?Nie mógł podłączyć nic inaczej bo wtyczki pasują do konkretnego złącza.Dodatkowo przewody mają określona długość i nie da się ich zamienić.Ten czujnik widać po otwarciu maski

.Skoro nic nie wisi to jest ok.

Ile wytrzymało sprzęgło?

 

 

On wyjął ten czujnik, chyba zgubił podkładkę ale jej nie widział i zamontował znowu bez podkładki. Czujnik się urwał. Ogarnąłem na szybko czujnik który wyglądał tak samo, też od Accorda bo w ASO był dopiero za 3 dni a ja potrzebowałem samochodu. Może teraz czujnik jest zły albo on dał dla bezpieczeństwa za dużą podkładkę -.-

Najgorsze jest to, że powiedział że nic więcej nie zrobi bo podłączył dobrze i żebym jechał gdzieś żeby mi odczytali te błędy z komputera... Nie miałem nigdy wcześniej z nim problemów ale więcej już go nie odwiedzę po tej akcji. Nie chcę żeby coś jeszcze przy okazji zepsuł.

Zalazłem mechanika polecanego na forum i mam nadzieję, że w miarę szybko to poprawi.

 

Sprzęgło wytrzymało 230kkm ( o ile przebieg jest prawdziwy) ale już było w tragicznym stanie. My mamy samochód od 135kkm ale mieszkam pod Warszawą i codziennie dojeżdżam do niej. Poprzedni właściciel mieszkał w Warszawie więc sprzęgło nie miało najlżejszego życia.


  • 0

#4 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 18:22, 29.05.2017

Ten czujnik musi mieć numery.Jeśli ze starego nie odczytasz to idziesz do ASO podadzą Ci numer części .Wtedy porównasz sobie czy kupiłeś dobry.To czy była podkładka czy nie ma duże znaczenie.
  • 0

#5 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:25, 29.05.2017

A nie trzeba hds-em "zaadaptować" czujnik??
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#6 AccP

AccP
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EX
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cw
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 29.05.2017

A nie trzeba hds-em "zaadaptować" czujnik??

 

Niestety ja tego nie wiem ale gorsze, że ten mechanik też nie. Mam nadzieję, że inny mechanik jutro rozwiąże problem.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, prędkościomierz, brak, wspomagania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq