Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Lokalizacja wiazki głośników

VII wiązka z głośnikami audio audio przewody głośnikowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 nie2dampi

nie2dampi
  • Forumowicz
  • 192 postów
  • Skąd:zielona góra
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:53, 21.05.2017

Bardzo proszę o pomoc w lokalizacji wiązki tylnych głośników w Kombi przedlift. Chodzi o lokalizację  wyjść głosnikowycy PT LT pod tapicerka . Cel to poprowadzenie tych kanalów do subwoofera aktywnego . Nie chciałbym prowadzić z drzwi tylnych skoro wiązka jest pod wykładzina , Pytanie którą częśc wykładziny odkrywać i może ktoś zna lokalizacje .

 

Pozdrawiam !


Użytkownik nie2dampi edytował ten post 17:49, 21.05.2017

  • 0

#2 GraFF

GraFF
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Świętochłowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 28.06.2017

Czy dobrze zrozumiałem o głośnikach z tylnich drzwi?

Masz PSS czy 1CD?

Mam sedana ale na pewno będzie to samo, z tym że ja mam 1CD i trochę kombinowałem żeby to znaleźć.


  • 0

#3 nie2dampi

nie2dampi
  • Forumowicz
  • 192 postów
  • Skąd:zielona góra
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:56, 01.07.2017

Dokładnie o to chodzi , mam 1 CD typ nadwozia Kombi


Użytkownik nie2dampi edytował ten post 07:56, 01.07.2017

  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:09, 01.07.2017

Hej :)
Nie jest to samo - w 'ubogim' sedanie (1CD) nie ma głośników w tylnych dzwiach (są na tylnej półce), za to w kombi są i podobno (potwierdzało to kilka osób w innym wątku) jest wiązka do subwoofera w bagażniku (którego z radiem 1CD nie ma).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#5 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:16, 01.07.2017

Wiązka do suba jest i ma 50cm. Kończy się przy wzmaciaczu anteny. Także kabel i tak trzeba ciągnąć przez całe auto do wysokości tylnej kanapy.
  • 0

#6 GraFF

GraFF
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Świętochłowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:58, 01.07.2017

Nie jest to samo - w 'ubogim' sedanie (1CD) nie ma głośników w tylnych dzwiach (są na tylnej półce), za to w kombi są i podobno (potwierdzało to kilka osób w innym wątku) jest wiązka do subwoofera w bagażniku (którego z radiem 1CD nie ma).
 

 

Może i nie ma głośników ale są wiązki pociągnięte. Sam podłączałem zewnętrzny wzmakol i użyłem obecnych wiązek żeby nie srać się z przeciąganiem nowych kabli przez peszel.

 

nie2dampi - zdejmij tapicerkę z drzwi, otwór na głośnik powinien być zaklejony cieńką gąbką. Zrób małą dziurkę i zobacz czy jest wiązka. Powinna być zaklejona opaską gumową, a z tego co pamiętam to kostka zaklejona jest taśmą izolacyjną.


Użytkownik GraFF edytował ten post 17:03, 01.07.2017

  • 0

#7 nie2dampi

nie2dampi
  • Forumowicz
  • 192 postów
  • Skąd:zielona góra
  • Silnik:2.2
  • Wersja:i-CTDI
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 02.07.2017

Ja w tylnych  drzwiach mam glośniki , ale chciałem uniknąć rozbierania boczków , widzę jednak że nikt tego jeszcze nie robił


Użytkownik nie2dampi edytował ten post 20:54, 02.07.2017

  • 0

#8 GraFF

GraFF
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:Świętochłowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:33, 10.07.2017

Ja robiłem. Czytamy ze zrozumieniem ;)

Tłumaczę i objaśniam:

Tylne prawe drzwi: 

               (+) Niebieski/Czerwony (czerwony pasek)

               (-) Niebieski/Pomarańczowy (pomarańczowy pasek)

               Wiązka tych kabli wychodzi ze słupka środkowego, leci progiem aż do kostki znajdującej się pod trójkątną osłoną/plastikiem pod                                   schowkiem.

Tylne lewe drzwi:

               (+) Różowy/Niebieski (niebieski pasek)

               (-) Fioletowy

               Wiązka tych kabli wychodzi ze słupka środkowego, leci progiem (i tu uwaga) i chowa się gdzieś w połowie progu pod fotel kierowcy                              (dalej nie potrafiłem znaleźć, chociaż szukałem prawie w każdej wiązce zarówno pod kierownicą jak i w środkowym tunelu).                                           Osobiście podłączyłem się do kabli pod progiem jakieś 10 cm od słupka.


Użytkownik GraFF edytował ten post 19:50, 10.07.2017

  • 0

#9 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:41, 24.03.2022

A w sedanie w wersji comfort gdzie kończy sie ta wiązka?
  • 0

#10 vitosho

vitosho
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:bdg
  • Silnik:K24
  • Wersja:type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:55, 28.03.2022

Też miałem 1CD z tym, że w typesie. Nie sądzę aby w Comforcie było inaczej. U mnie było tak jak pisze kolega w #8 - w kostce przy nogach pasażera z przodu pod osłoną z prawej strony, kończą się kabelki tylnych prawych i lewych drzwi. Tam też przebiega kabel głośnika prawego na półce do radia. Głośnik lewy na półce biegnie lewym progiem do radia.


  • 0
<p>Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach...<br><br>
rock n rolla</p>

#11 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 16:45, 28.03.2022

Bardzo dziękuje za tę informację. Tylnich w półce nie zmieniam, jedynie co to wspinam się pod te kable seryjne w tylnie drzwi. I pozostaje rozłączenie przednich w drzwiach z podszybiem.
  • 0

#12 vitosho

vitosho
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:bdg
  • Silnik:K24
  • Wersja:type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:14, 28.03.2022

Tweetery na podszybiu odłącz po prostu i tam pociągnij nowe kabelki bezpośrednio z wyjścia wzmacniacza. Jak nie masz tweeterów z PSS to odetnij te kondensatorki przy tych co masz i podłącz bezpośrednio do wzmacniacza. Wzmacniacz PSS ma zwrotki i na tweetery na podszybiu lecą tylko wysokie a na tylne w półce tylko basy. Tylne na półce powinieneś zmienić na PSSowe. W moim temacie masz zdjęcie porównawcze - zwykłe 1CD vs PSSowe. Swapujesz PSS?


  • 0
<p>Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach...<br><br>
rock n rolla</p>

#13 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 17:48, 28.03.2022

Mam większość wiązki radiowej oryginalnej z innego samochodu - chciałem ją wykorzystać, ale nie podmieniać.
Głośniki w podszybiu nie wiem z jakiej wersji są, ale słyszałem i czytałem, że to znaczenia nie ma bo są takie same. O głośnikach tylniej półce słyszałem i takowe już zakupione, radio i wzmacniacz również. Czeka mnie odgarnianie kabli, ale kolega okonek już coś naświetlał sprawę. Boję się, ze swoimi umiejętnościami może mi to po prostu nie wyjść, dlatego szukałem pomocnej dłoni w dziale regionalnym :)
Na Twój temat na pewno zerknę, dzięki. Jak masz jakieś rady pisz śmiało pw. Ja pewnie tez się odezwę w razie czego.
  • 0

#14 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:56, 28.03.2022

Niemcu...a skąd jesteś? Daleko masz do Działoszyna?? Jak coś to wpadaj,ogarniemy temat 1😉
  • 0

#15 vitosho

vitosho
  • Klubowicz
  • 120 postów
  • Skąd:bdg
  • Silnik:K24
  • Wersja:type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:38, 28.03.2022

Mam większość wiązki radiowej oryginalnej z innego samochodu - chciałem ją wykorzystać, ale nie podmieniać.
Głośniki w podszybiu nie wiem z jakiej wersji są, ale słyszałem i czytałem, że to znaczenia nie ma bo są takie same. O głośnikach tylniej półce słyszałem i takowe już zakupione, radio i wzmacniacz również. Czeka mnie odgarnianie kabli, ale kolega okonek już coś naświetlał sprawę. Boję się, ze swoimi umiejętnościami może mi to po prostu nie wyjść, dlatego szukałem pomocnej dłoni w dziale regionalnym :)
Na Twój temat na pewno zerknę, dzięki. Jak masz jakieś rady pisz śmiało pw. Ja pewnie tez się odezwę w razie czego.

 

No to pomoc już masz jakby coś. Z tego co widzę to masz ok 200 km, więc do ogarnięcia.

Jak nie wiesz jakie masz to je wyciągnij i zobacz. Jak masz (a pewnie raczej masz) tweetery z 1CD to wystarczy odciąć od nich te kondensatorki. Tweetery nie są takie same chociażby ze względu na te kondensatorki właśnie, ale wystarczy je odciąć i będzie ok. Kondensator włącza się szeregowo przy głośnikach wysokotonowych w celu odfiltrowania tonów niskich, żeby ładnie "cykały". Im mniejsza pojemność, tym 'mniej' niskich tonów. Swapujesz PSS bez nawi czy z nawigacją czy jakieś aftermarketowe radio? Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli z tą "wiązką radiową".


Użytkownik vitosho edytował ten post 07:19, 29.03.2022

  • 0
<p>Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach...<br><br>
rock n rolla</p>





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, wiązka z głośnikami audio, audio przewody głośnikowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq