Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

plastikowy element prawych przednich dzrwi

VII Honda Accord VII Drzwi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 erwinrommel44

erwinrommel44
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 20.05.2017

Witam serdecznie. Czy macie, znacie stronki lub sami jesteście posiadaniu na sprzedaż, plastikowego elemntu rączki drzwi przednich prawy pasażera? Ponieważ u mnie zrobił sie odprysk który aż kłuje mnie w oczy i chciałbym go wymienić. Foto poglądaowe dodaje.

Załączone pliki


  • 0

#2 erwinrommel44

erwinrommel44
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 20.05.2017

Albo nie wiem. Moze sprobowac polakierowac albo jakos zatuszowac. Ten odpsrysk. Bo zrobil mi ktos na warsztacie takie cos ze jakby odpadl kawalek lakieru, ze zostala mala biala kropka na tym elemncie.
  • 0

#3 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • Skąd:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:46, 20.05.2017

Można go wyjąć przeszlifować i pomalować. Albo szukaj używki. Twój wybór.

Nie wiem jaki to odprysk,ale zrobienie tego z lakierowaniem to godzinka roboty max.


  • 0

#4 erwinrommel44

erwinrommel44
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:53, 21.05.2017

To zrobie zdjęciw i wyśle tutaj. To zobaczysz o jaki odprysk chodzi.
  • 0

#5 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 10:58, 21.05.2017

Zapytaj np. w Haparts, możesz też na stronie japancars.ru sprawdzić czy ten element występuje oddzielnie - wtedy da się go kupić nowy.


  • 0

#6 erwinrommel44

erwinrommel44
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 21.05.2017

Hej. Na japanparts juz szykałem. Nie mieli tego elementu. Popatrze na tej co Haparts zapodałeś :)


  • 0

#7 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 00:19, 22.05.2017

japancars.ru - tam sprawdzisz OEM nr części 

Haparts - tam możesz zamówić


  • 0

#8 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:21, 22.05.2017

U mnie były dość ostro porysowane, nie wiem jak ale przypuszczam że poprzedni właściciel albo "ktoś" zdejmował boczek i położył na czymś co go zrysowało. Ale do meritum sprawy, ja zakleiłem to karbonem ale możesz to równie dobrze zeszlifować, pomalować i bedzie jak nowe :) a szkoda się pakować w koszta bo pierdółki kosztują najwięcej.


Użytkownik HueR edytował ten post 01:22, 22.05.2017

  • 0

#9 erwinrommel44

erwinrommel44
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:31, 22.05.2017

U mnie były dość ostro porysowane, nie wiem jak ale przypuszczam że poprzedni właściciel albo "ktoś" zdejmował boczek i położył na czymś co go zrysowało. Ale do meritum sprawy, ja zakleiłem to karbonem ale możesz to równie dobrze zeszlifować, pomalować i bedzie jak nowe :) a szkoda się pakować w koszta bo pierdółki kosztują najwięcej.

Napisałem maila do Haparts i facet sie odezwał. Ale dziwne bo zapytał o numer VIN do mojego samochodu. Na co im to bo nie spotkałem się z ym wczesniej.  ztym carbonem to też może byc dobry pomysł jak się nie uda z zakupem tej plastikowej zaślepki :)


Przy okazji Panowie. Macie jakąś rade na troche drapniętą powłoke na desce w kokpicie po stronie pasażera? Chodzi o ten materiał skóropodobny o chopowatej fakturze. Troszke drapnięty jest w niektórych miejscach płytko jakby paznokciem albo jakimś ostrym krawędziem i takie białe ryski są.


  • 0

#10 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:35, 22.05.2017

Jak biale ryski to za duzo nie zrobic
Jedyny sposob to opakrka 😉

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#11 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:51, 22.05.2017

iiii z opalarką to ostrożnie bardzo (żeby Siebie nie opalić  :kox:) , chociaż ja próbowałem zrysowany tył fotela tak potraktować i nie dało to żadnego efektu, jaki był taki jest (na szczęście nie siedzę w tym aucie jako pasażer a tymbardziej z tyłu i nie kłuje mnie to w oczy ;d) A co do VIN to prawdopodobnie pytali żeby ściągnąć Ci OEM część(tak katalogowo do Twojego auta), oczywiście mogę się mylić ale cena będzie z kosmosu jak za taki kawałeczek plastiku (ale jak to OEM :) ).


Użytkownik HueR edytował ten post 22:54, 22.05.2017

  • 0

#12 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 23:06, 22.05.2017

Daj znać ile kosztuje ten element jako OEM. Haparts pyta o VIN aby dobrać dokładnie taką część jak potrzebujesz. 


  • 0

#13 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:40, 23.05.2017

iiii z opalarką to ostrożnie bardzo (żeby Siebie nie opalić :kox:) , chociaż ja próbowałem zrysowany tył fotela tak potraktować i nie dało to żadnego efektu, jaki był taki jest (na szczęście nie siedzę w tym aucie jako pasażer a tymbardziej z tyłu i nie kłuje mnie to w oczy ;d) A co do VIN to prawdopodobnie pytali żeby ściągnąć Ci OEM część(tak katalogowo do Twojego auta), oczywiście mogę się mylić ale cena będzie z kosmosu jak za taki kawałeczek plastiku (ale jak to OEM :) ).

No niestety plastiki u nas sa bardzo ciezkie do renowacji ale opalarka niektore ryski maskuje trzeba delikatnie na pierwszym biegu conajmniej 20 cm od plastiku i bardzo uwazac zeby nie przegrzac.
Takich rys jak jest biala struktura to nawet nie ma sensu robic bo to sie nie sprawdza niby "hot air" jest do takich rzeczy ale czy ktos tego probowal to nie wiem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#14 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:39, 23.05.2017

Ja próbowałem nawet lutownicą gazową ale ni huhu, może za krótko trzymałem ale przypuszczam że jeszcze moment i bym przedobrzył. Mam trochę do czynienia z tworzywami i jeśli najmniejsze ryski nie znikną się zaraz po zetknięciu z ogniem to się już raczej się nie podda :)


  • 0

#15 erwinrommel44

erwinrommel44
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:12, 23.05.2017

No niestety plastiki u nas sa bardzo ciezkie do renowacji ale opalarka niektore ryski maskuje trzeba delikatnie na pierwszym biegu conajmniej 20 cm od plastiku i bardzo uwazac zeby nie przegrzac.
Takich rys jak jest biala struktura to nawet nie ma sensu robic bo to sie nie sprawdza niby "hot air" jest do takich rzeczy ale czy ktos tego probowal to nie wiem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Szczezrze mówiąc to bałbym się robić coś takiego na własną ręke. Znając moje umiejętnosći to pewnie bym przedobrzył że byłoby jeszcze gorzej niż wcześniej. Ciekawe czy miejscach zajmujących się Car Detailingiem robią podobne rzeczy lub czy mają jakieś swoje patenty.


Daj znać ile kosztuje ten element jako OEM. Haparts pyta o VIN aby dobrać dokładnie taką część jak potrzebujesz. 

 

 

Ok. Jak faet się odezwie ile sobie za to wołą to dam znać.


Ja próbowałem nawet lutownicą gazową ale ni huhu, może za krótko trzymałem ale przypuszczam że jeszcze moment i bym przedobrzył. Mam trochę do czynienia z tworzywami i jeśli najmniejsze ryski nie znikną się zaraz po zetknięciu z ogniem to się już raczej się nie podda :)

 

Tragedii aż takiej nie ma bo to nie są głebokie rysy. Takie drapnięcia na tej skóropodobnej powierzchni. Ale troche kłuje w oczy i zrobili mi to "mechanicy" na warsztacie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Honda Accord VII, Drzwi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq