Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Accord VI brak podświetlenia deski rozdzielczej, zegarów i przycisków klimy

VI podświetlenie zegary deska rozdzielcza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzychu-pl

krzychu-pl
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:12, 16.05.2017

Witam, być może ten temat już był wałkowany ale przejrzałem mnóstwo tematów na forum i nie znalazłem odpowiedzi. Otóż nagle zgasło mi podświetlenie zegarów, deski rozdzielczej (wszystkie przyciski) i przyciski w climatroniku czyli wszystko co załącza się ze światłami, wyświetlacze km i klimy działają.

 

Jako że zgasło wszystko żarówki wykluczam (zwłaszcza że część z nich niedawno wymieniałem), od razu pomyślałem o bezpieczniku, niestety wszystkie bezpieczniki w samochodzie są dobre.

Zostaje potencjometr od ściemniania, znalazłem na innym forum (usa accord, oto ten wątek http://www.usaccord.....php?f=2&t=1397 ) opis mojego problemu z rozwiązaniem że niby uszkodzony tranzystor polowy kanał typu N 20Amper w białej puszcze przy bezpiecznikach pod kolumną kierownicy, wystarczy wymienić lub zewrzeć nóżki i podświetlenie będzie działać.

 

Wszystko fajnie tyle że w moim accordzie mam nieco inną płytkę na której nie ma tego tranzystora.

 

Także pytanie czy w naszych accordach EU jest inaczej rozwiązane podświetlanie/ściemnianie deski? co należy wymienić czy zewrzeć aby sprawdzić na krótko? wywalić potencjometr czy może zewrzeć coś na tej płytce?

 

Aktualizacja wątku, sprawdzałem potencjometr miernikiem i wygląda w porządku, patrząc na niego od tyłu 1 i 2 nóżka z lewej zmienia rezystancję podczas kręcenia ciemno/jasmo z 10k omów na 0 a więc jak dla mnie jest sprawny...


Użytkownik krzychu-pl edytował ten post 16:08, 16.05.2017

  • 0

#2 yoghurt

yoghurt
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:44, 17.05.2017

Działają Ci światła pozycyjne tylne/przednie przy włączonych mijania? Za te wszystkie lampki odpowiada bezpiecznik nr 59, 15A w skrzynce pod maską.


  • 0

#3 KONAn

KONAn
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Accord & CR-V
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:06, 20.12.2022

Pozwolę sobie odgrzebać temat. Wczoraj spotkała mnie podobna niespodzianka. Podjechałem do przedszkola syna zawieźć i jak już wrodziłem po 5 min. cale podświetlenie deski rozdzielczej (łącznie z zegarami) nie działa za wyjątkiem kontrolek VSA, ABS, ręczny, kluczyk. Strzałki kierunkowskazów działają. Nie działa też "pikacz/buzer" otwartych drzwi - coś tam słychać jakby się na chwile załączał i potem nic. Wszystko inne działa. Światła zewn/wewn, konsola etc. Można jechać ale nie działają żadne wskaźniki (łącznie z komputerem centralnym) tj. nie ma inf. dot. prędkości, obrotów, temp oleju, wskaźnika paliwa, tempomatu, brak info z komputera pokladowego - nic - cytując klasyka "ciemność widzę, ciemność". Przyciski na kierownicy do sterowania radiem działają - tempomatu nie sprawdzałem. Jakieś pomysły gdzie szukać usterki ??
Accord VII gen 2007r, sedan.


  • 0

#4 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 08:15, 20.12.2022

Co prawda temat w którym napisałeś tyczy się VI gena, no ale poświęciłeś chwilę czasu na poszukiwania, także prezent ode mnie :


http://www.accordklu...y/#entry1004846
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#5 KONAn

KONAn
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Accord & CR-V
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:58, 21.12.2022

Sorki ze nie w temacie VII gen ale ten jest najbliższy mojego problemu. Szukałem na forum i temat który podlinkowałeś nie o tym traktuje. Wszystkie bezpieczniki mam sprawne. Żeby było ciekawej to wczoraj rano wszystko samemu się naprawiło i magicznie znowu działa. Podejrzenie jest co do zaśniedziałym styków kostki podającej zasilanie na zegary albo jakiś luźny kabelek - ew. wilgoć bo skoro nie bezpiecznik to tylko to mi przychodzi do głowy.

Z innych ciekawych objawów to gdy nie miałem podświetlonych zegarów podświetlenie konsoli przy włączonych światłach (radio, klima i inne przyciski) było jakby trochę słabsze...


Użytkownik KONAn edytował ten post 17:59, 21.12.2022

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, podświetlenie, zegary, deska rozdzielcza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq