Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji

VIII czujnik ciśnienia klima

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 morsztyn

morsztyn
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Radomsko
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:27, 12.05.2017

Witam,

Okazało się, że przyczyną niezałączania się klimy w moim acco jest czujnik ciśnienia klimatyzacji.

Dlatego drogą kupna nabyłem zamiennik (w ASO za OEM wołają jak za zboże) i zamierzam przystąpić do jego wymiany.

Pytanie brzmi czy podczas tej czynności ucieknie mi gaz z instalacji, czy może się uda bez dodatkowych kosztów, bo honda pomyślała o jakimś zaworku?

 

Z góry dzięki za pomoc.


  • 0

#2 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:09, 14.05.2017

Zmieniałem u siebie czujnik ale w VII, bez odciągania gazu się nie obeszło.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#3 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 10:32, 15.05.2017

Witam,

Okazało się, że przyczyną niezałączania się klimy w moim acco jest czujnik ciśnienia klimatyzacji.

Dlatego drogą kupna nabyłem zamiennik (w ASO za OEM wołają jak za zboże) i zamierzam przystąpić do jego wymiany.

Pytanie brzmi czy podczas tej czynności ucieknie mi gaz z instalacji, czy może się uda bez dodatkowych kosztów, bo honda pomyślała o jakimś zaworku?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ani w Hondzie ani w żadnym innym aucie nie zrobisz tego bez pomocy zakładu serwisującego klimatyzację. Czujnik możesz sam wykręcić ale cały gaz wypuścisz i będziesz płacić za napełnienie układu od nowa całym ładunkiem gazu co się zupełnie nie opłaca.

W zakładzie odessą Ci gaz, wpuszczą powietrze, wymienią czujnik, odessą powietrze i ponownie nabiją gaz. Zwykle płacisz za robociznę plus za ew. dodanie gazu (jeżeli układ przed akcją nie był pełny).


Użytkownik klosz007 edytował ten post 10:32, 15.05.2017

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#4 konrad88

konrad88
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:dąbrowa górnicza
  • Silnik:f20
  • Wersja:es
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 24.08.2018

Kolego z jakiej firmy ten czujnik
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, czujnik ciśnienia, klima

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq