Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

CO STUKA?

VII STUKI TULEJE WAHACZA SWORZNIE MAGLOWNICA PUKANIE

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#46 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:52, 01.06.2017

W intercarsie jakieś lepsze mają po 14 zł. Tańsze po 8zł. Jest sens faktycznie te OEM?


  • 0

**************************************************
 


#47 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 16:46, 01.06.2017

Z 8 to pewnie z plasteliny :-)
Osobiście nie bawiłbym síę w zamienniki ale jak chcesz testować to przeszkód nie widzę
  • 0
                       

#48 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:20, 01.06.2017

Jestem w stanie zaryzykować. Kanał mam, nie dużo roboty. Tyle że w intercarsie nie mają do mojego Accorda, mają jakieś takie małe.


  • 0

**************************************************
 


#49 Szczypior88

Szczypior88
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Bełchatów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:05, 02.06.2017

Nie kombinuj i bierz oem. Zamienniki sa badziewne i moment sie rozleca. Jak chcesz dlubac wiecznie przy aucie to mozesz testowac.
  • 0

#50 unckle

unckle
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:01, 03.06.2017

Właśnie zastanawiam się czy u mnie nie są też problemem gumy stabilizatora z tyłu - wymieniłem ale na jakiś zamiennik. W jakich sytuacjach jest słyszalny luz na tych gumach? (mimo wszystko mechanik nie stwierdził tam luzu)
  • 0

#51 ivohaha

ivohaha
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:27, 03.06.2017

Właśnie zastanawiam się czy u mnie nie są też problemem gumy stabilizatora z tyłu - wymieniłem ale na jakiś zamiennik. W jakich sytuacjach jest słyszalny luz na tych gumach? (mimo wszystko mechanik nie stwierdził tam luzu)

 

Wczoraj wymieniałem gumy stabilizatora tylnego. Był już ewidentny luz - stabilizator podczas szarpania ręką poruszał się i stukał. Po wymianie gum jest sztywny, ręką nie jestem w stanie go poruszyć. 

Stukanie podczas jazdy objawiało się głównie na nierównej, połatanej lub pofałdowanej nawierzchni drogi. Po wymianie gum to postukiwanie ustało.


  • 0

#52 bartek87

bartek87
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:34, 19.06.2017

U mnie stukanie pojawiło się po wymianie spręzyn na eibacha. Ewidentnie słychać jak stuka lewy tył przy ostrzejszych zakrętach (zwłaszcza w prawo) albo zjeździe z krawężnika. Niedawno wymieniałem łączniki stabilizatora, poza tym luzów nie było.  Wybieram się też do mechanika, może coś znajdzie


  • 0

#53 Cenzor

Cenzor
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:50, 08.08.2017

Dobry wieczór wszystkim. Od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem Accorda VIII gen (2010 rok). A dokładnie byłem szczęśliwym, dopóki nie pojawiły się stuki w zawieszeniu (?). Dziwne o tyle, że słychać je wyłącznie kiedy jest gorąco (26-28 st C) i przy hamowaniu przy niskich prędkościach. Głuche, delikatne popukiwanie przy naciśnięciu i potem odpuszczeniu hamulca. Byłem na diagnostyce, byłem w dwóch serwisach, sprawdzali, wszystko sztywne, żadnych widocznych luzów. Przebieg to ok 154 tys. Pomocy! Zapowiadają upały a irytacja narasta :)


  • 0

#54 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:03, 09.08.2017

Może magiel ?
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#55 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:04, 18.08.2017

Chcialem zaczerpnac opini bo od niedawna zerocilem uwage ze cos delikatnie zaczyna mi postukiwac i slychac to bardzo delikatnie np przy ok 10 km na godzine przy skreconych kolach jak zjezdzam z jakiejs nierownosci no i wydaje mi sie ze jak wrzuci sie bieg i tak jakby za szybko sprzeglo pusci zeby tak jakby szarplo autem to tez slychac pukniecie

W srode jestem umowiony do goscia ktory pracowal w serwisie ale postanowil otworzyc wlasny biznes na sprawdzenie zawieszenie zwrocic na cos szczegolna uwage?
Typu polosie, drazki kierownicze magiel?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#56 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 12:25, 18.08.2017

Chcialem zaczerpnac opini bo od niedawna zerocilem uwage ze cos delikatnie zaczyna mi postukiwac i slychac to bardzo delikatnie np przy ok 10 km na godzine przy skreconych kolach jak zjezdzam z jakiejs nierownosci no i wydaje mi sie ze jak wrzuci sie bieg i tak jakby za szybko sprzeglo pusci zeby tak jakby szarplo autem to tez slychac pukniecie

W srode jestem umowiony do goscia ktory pracowal w serwisie ale postanowil otworzyc wlasny biznes na sprawdzenie zawieszenie zwrocic na cos szczegolna uwage?
Typu polosie, drazki kierownicze magiel?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Miałem to w civicu dosyć mocno słyszalne i zrobiłem tak 50 000km, w accordzie jest dużo mniejszy luz, mniej słyszalny i rzadziej.

Stuknięcie przy nagłym ruszaniu, przy szybkim puszczaniu sprzęgła, przy przejeżdzaniu przez policjanty i dodawaniu gazu podczas zjazdu.

 

Obstawiam, że to gdzieś na półosiach. Też mnie trochę to drażni, ale jakoś nie chce mi się specjalnie drążyć temat, może przy okazji jakiegoś przeglądu zapytam znajomego mechanika. Nie wydaje mi się, żeby to było coś niebezpiecznego, jak jeżdżę ponad 10lat hondami to chyba, każda moja tak miała ;)


Użytkownik lukasrz edytował ten post 12:27, 18.08.2017

  • 0

#57 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:32, 18.08.2017

Miałem to w civicu dosyć mocno słyszalne i zrobiłem tak 50 000km, w accordzie jest dużo mniejszy luz, mniej słyszalny i rzadziej.
Stuknięcie przy nagłym ruszaniu, przy szybkim puszczaniu sprzęgła, przy przejeżdzaniu przez policjanty i dodawaniu gazu podczas zjazdu.

Obstawiam, że to gdzieś na półosiach. Też mnie trochę to drażni, ale jakoś nie chce mi się specjalnie drążyć temat, może przy okazji jakiegoś przeglądu zapytam znajomego mechanika. Nie wydaje mi się, żeby to było coś niebezpiecznego, jak jeżdżę ponad 10lat hondami to chyba, każda moja tak miała ;)

Tez raczej stawiam polosie, drazki kierownicze badz maglownice ale wole spytam bo z tymi mechanikami to tez roznie jest zebym nie musial calego zawiasy robic;-)
U mnie tez troche sciaga auto zalezy od drogi ale wiecej w prawo ale to byc moze nie zwiazane z tematem bo z tylu mam srube od zbieznosci zapieczona i tyl jest nie ustawiony a jest zle ale jak narazie sruba jest lepsza ode mnie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#58 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:45, 18.08.2017

Tez raczej stawiam polosie, drazki kierownicze badz maglownice ale wole spytam bo z tymi mechanikami to tez roznie jest zebym nie musial calego zawiasy robic;-)
U mnie tez troche sciaga auto zalezy od drogi ale wiecej w prawo ale to byc moze nie zwiazane z tematem bo z tylu mam srube od zbieznosci zapieczona i tyl jest nie ustawiony a jest zle ale jak narazie sruba jest lepsza ode mnie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Są zakłady które radzą sobie z zapieczoną śrubą, specjalnym sprzętem grzejącym. Ja mam tip top zbieżność i zawias, opony nowe i też mi na prawo ciągnie na trasie jak puszczę kierownice i z tego co czytam to walka z wiatrakami w tym aucie, ludzie/forumowicze tak mają w 7geni, zbytnio mi nie przeszkadza bo zwykle jak jadę trzymam kierownicę ;) szkoda iść w koszty jak auto zachowuje się dobrze. Byłem na geometrii Hunter 3D, dniagnostyce, w doświadczonym serwisie HONDY oraz w ASO, auto bez zastrzeżeń.


Użytkownik lukasrz edytował ten post 14:47, 18.08.2017

  • 0

#59 Jacek1983

Jacek1983
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:25, 18.08.2017

Dorzucę swoje trzy grosze. Mnie też stukało coś z przodu, obstawiałem łączniki staba, jednak nikt nie potrafił dokładnie ustalić, co konkretnie, ponieważ niby było wszystko sztywne. I tak jeździłem przez kilka miesięcy z popukującym na drobnych nierównościach, przy niewielkich prędkościach zawieszeniu. Podczas urlopu zrobiłem też trochę km /wiele na strasznych drogach/, po powrocie Honda raz jeszcze na warsztat, bo stuki okazały się być bardziej wyraźne. Wynik badania - luz na łącznikach staba i na sworzniu górnym lewym. Dziś wymieniłem, zarówno łączniki /555/, jak rzecz jasna te sworznie górne /też 555/, no i prewencyjnie gumy staba na ori Hondy. Przejechałem 20 km, testuję nadal, ale jest zdecydowanie ciszej i na razie stuków, które tak bardzo mnie irytowały - brak, oczywiście zobaczymy dalej.


  • 0

#60 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:54, 18.08.2017

Są górne 555 ? Jaki nr ?
  • 0
                       





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, STUKI, TULEJE WAHACZA, SWORZNIE, MAGLOWNICA, PUKANIE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq