Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Opony 225/45/17 opony letnie

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16 SLY2610

SLY2610
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:270000
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:55, 07.05.2017

powiem Ci ze ma kilka zestawow i raczej w tej cenie by bylo musialbym zadzwonic zapytac jak cenowo by bylo dla drugiego zestawu osoby prywatnej ....

po rozmowie z kolega powiedzial ze zestaw dla osoby prywatnej ma w cenie 1300zl/kpl dla mnie byla cena promocyjna ale wydaje mi sie ze nowe za ta cene to i tak oplacalna inwestycja....


  • 0

#17 podly12

podly12
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190 +
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:16, 19.05.2017

Ja od siebie polecam Uniroyal Rainsport 3, ostatnio były w promcje za 320zł sztuka, naprawde dobrze trzymają na deszczu i na suchym. Jak z hałasem to niewiem bo innych nie zakładałem firm w tych rozmiarze, ale dla mnie jest spoko 


  • 0

#18 niematotamto

niematotamto
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Sieniawka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30 Jahre Edition
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:54, 08.06.2017

Witam ktoś by polecił coś w tym rozmiarze do 1500 za komplet? Z góry dzięki za pomoc


  • 0

#19 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 23:09, 08.06.2017

Witam ktoś by polecił coś w tym rozmiarze do 1500 za komplet?


Yokohama ADVAN SPORT V105 - 1292.36 złotych

https://www.sklepopo...rt-v105,p-74810

Są rewelacyjne.


Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#20 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 06:17, 09.06.2017

[quote name="niematotamto" post="861218" timestamp="1496955299"]
Witam ktoś by polecił coś w tym rozmiarze do 1500 za komplet? Z góry dzięki za pomoc[/quote]




Witam ktoś by polecił coś w tym rozmiarze do 1500 za komplet? Z góry dzięki za pomoc[/quote]Ja polecam Ci- ja właśnie je zakupiłem. Z względów na opinie użytkowników i kolegów oraz wyniki testów.
https://oponafelga.p..._mfs_61244.html
Mają przesyłkę gratis nawet za pobraniem :-)
Yokohama nie jest zła, ale jakoś w testach nie ląďuje za wysoko (26)i opinie są bardzo rozbieżne szczególnie na temat Advan.

http://ocdn.eu/image...5f685e625b8.jpg

Użytkownik NEO NFS edytował ten post 06:20, 09.06.2017

  • 0

#21 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 06:56, 09.06.2017

Powinni robić takie testy na zużytych lekko oponach 20-40% bo większość czasu na takich się jeździ
Nowe są testowane ,konstrowane pod takie parametry.
Bardzo dużo opon ma taką rzeźbę ,że po zużyciu 30% znika część wzoru bieżnika który ma głębokość np.2mm
Taka pierwsza lepsza z brzegu starszy model savy intensa uhp po zużyciu ok 40% jest nie do poznania jeśli chodzi o wzór bieżnika.
Także przy tych zużyciach uważam,że właścwości mogą się diametralnie zmienić
i tabela będzie kompletnie inna ,a inna część się wyrówna

Użytkownik Wlodar edytował ten post 08:35, 09.06.2017

  • 0
                       

#22 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 08:27, 09.06.2017

Yokohama nie jest zła, ale jakoś w testach nie ląďuje za wysoko (26)i opinie są bardzo rozbieżne szczególnie na temat Advan.http://ocdn.eu/image...5f685e625b8.jpg


Ja na temat Advanów V105 nie znalazłem żadnej negatywnej opinii, a szukałem sporo.

Dunlop - marka, której nie trzeba przedstawiać, ale o modelu, który proponujesz często słyszę, czytam, że ma dwie wady - TRWAŁOŚĆ (bardzo szybkie zużycie) i KOMFORT (twarde).

Po blisko 20 tysiącach na Advanach, uważam że trwałość i komfort są rewelacyjne.


https://www.wheelsma...brands-compared
OVERALL WINNER: YOKOHAMA ADVAN SPORT V105 ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#23 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:07, 09.06.2017

a słyszeliście o firmie Zeetex np model HP2000 ?


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#24 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:48, 09.06.2017

a słyszeliście o firmie Zeetex np model HP2000 ?

Chinol i to z gorszego sortu. Stawiam je na równi z Sailunami i Infinity. W żadnym wypadku nie założyłbym tych opon do siebie. Jeżeli chcesz już chińskie to popatrz na Hifly HF805 - nawet w teście autobildu wypadły całkiem dobrze bo na 29 miejscu z 52, bez negatywnej opinii redakcji. Co innego Zeetexy, model HP1000 co prawda, ale jednak były na samym końcu stawki.


  • 0

#25 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:55, 09.06.2017

Woldar całowicie się z tobą zgadzam. Nikt nie robi testów po chodź by 50% zużycia opony. Ponad to wyniki takich testów są poglądowe bo robią je na 1 marce. Ale są jakimś wykładnikiem poglądowym, skoro opony klas średnich lepiej wypadają od klas premium. Opony zachowują się inaczej w n.p. Avensis inaczej w Accord. Sam się o tym przekonałem latając na tych samych kapciach w Vw( było ok), potem na Nissanie( tragedia nie dało się "kontrolować" zachowania wozu). Iny rozkład masy, budowa zawieszenia i.t.d. To że znikają niewielkie lamelki płytkie po 2mm nie ma znaczenia. Zwykły desing producenta.

ARTurde ja znalazłem sporo miernych ocen. Poza tym patrzysz tylko i wyłacznie na opinie przy danym modelu. A trzeba poczytać też opini w innych markach gdzie ludzie opisują odczucia po zmianie marki opon. I jeśli chodzi o Yokohamy to w opiniach lepiej chwalono model BluEarth-A AE-50 . Co do znikania bieżnika to wszystko zależy od dróg i stylu jazdy!!
Daj mi swoje Advany wsadzę ja do 2wozu gdzie mam 330km/447Nm a oddam Ci po sezonie na osnowach :-) zrbisz sobie bierznikowane...
Ja pod uwagę brałem też poziom hałasu, w Acco jeat istotny dosyć. A Yoki za ciche to nie są.

Ciekawe też jest że opinie w innych krajach są z goła odmienne, acz kolwiek myślę że jest to też zasługą lepszej jakości dróg.
Natomiast jest też opinia fachowców na temat etykiet EU że są przekłamane. Chodzby dlatego że to dane producenta (gdzie każdy ma inną wykładnie testową) a nie n.p. 1 ośrodka badawczego.
Generalnie nie ma opon idealnych!! Nie da się osiągnąć pełnego kompromiu w osiągach paliwowych, przyczepności na suchym czy mokrym. Timy na rajdach miały by mniej roboty i problemów co zakładać na fele.
Są i zwolennicy chinskiego syfu i są zadowoleni bardzo, bo poprostu toczą się po miście z punktu A do B. Pokonujać czasem w roku max5k km.
W sumie polecamy opony na podstawie swoich osobistych poglądów, odczuć i wiadomości medialnych. Zdań tyle ile osób!!
Tak czy inaczej poruszając się wozami dobrych klas,trzeba raczej szukać opon minimum z klasy średniej. p
Pamiętając o minimum zaleceniach przez producenta danej marki co do rozmiarów, indeksów nośności i prędkości, bo po torach raczej się nie ścigamy.
Pzd
  • 0

#26 niematotamto

niematotamto
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Sieniawka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30 Jahre Edition
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 09.06.2017

Woldar całowicie się z tobą zgadzam. Nikt nie robi testów po chodź by 50% zużycia opony. Ponad to wyniki takich testów są poglądowe bo robią je na 1 marce. Ale są jakimś wykładnikiem poglądowym, skoro opony klas średnich lepiej wypadają od klas premium. Opony zachowują się inaczej w n.p. Avensis inaczej w Accord. Sam się o tym przekonałem latając na tych samych kapciach w Vw( było ok), potem na Nissanie( tragedia nie dało się "kontrolować" zachowania wozu). Iny rozkład masy, budowa zawieszenia i.t.d. To że znikają niewielkie lamelki płytkie po 2mm nie ma znaczenia. Zwykły desing producenta.

ARTurde ja znalazłem sporo miernych ocen. Poza tym patrzysz tylko i wyłacznie na opinie przy danym modelu. A trzeba poczytać też opini w innych markach gdzie ludzie opisują odczucia po zmianie marki opon. I jeśli chodzi o Yokohamy to w opiniach lepiej chwalono model BluEarth-A AE-50 . Co do znikania bieżnika to wszystko zależy od dróg i stylu jazdy!!
Daj mi swoje Advany wsadzę ja do 2wozu gdzie mam 330km/447Nm a oddam Ci po sezonie na osnowach :-) zrbisz sobie bierznikowane...
Ja pod uwagę brałem też poziom hałasu, w Acco jeat istotny dosyć. A Yoki za ciche to nie są.

Ciekawe też jest że opinie w innych krajach są z goła odmienne, acz kolwiek myślę że jest to też zasługą lepszej jakości dróg.
Natomiast jest też opinia fachowców na temat etykiet EU że są przekłamane. Chodzby dlatego że to dane producenta (gdzie każdy ma inną wykładnie testową) a nie n.p. 1 ośrodka badawczego.
Generalnie nie ma opon idealnych!! Nie da się osiągnąć pełnego kompromiu w osiągach paliwowych, przyczepności na suchym czy mokrym. Timy na rajdach miały by mniej roboty i problemów co zakładać na fele.
Są i zwolennicy chinskiego syfu i są zadowoleni bardzo, bo poprostu toczą się po miście z punktu A do B. Pokonujać czasem w roku max5k km.
W sumie polecamy opony na podstawie swoich osobistych poglądów, odczuć i wiadomości medialnych. Zdań tyle ile osób!!
Tak czy inaczej poruszając się wozami dobrych klas,trzeba raczej szukać opon minimum z klasy średniej. p
Pamiętając o minimum zaleceniach przez producenta danej marki co do rozmiarów, indeksów nośności i prędkości, bo po torach raczej się nie ścigamy.
Pzd

Czyli polecasz do accorda Dunlopy? A jakie są Twoje odczucia jeśli chodzi o hałas? Czy są twarde?


  • 0

#27 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 13:38, 09.06.2017

Daj mi swoje Advany wsadzę ja do 2wozu gdzie mam 330km/447Nm a oddam Ci po sezonie na osnowach :-)

Nie ma takiej potrzeby, osoba zainteresowana jeździ Accordem 2.0 155KM.

zrbisz sobie bierznikowane...

Robiłeś, polecasz?

Ja dziękuję, nie potrzebuję.

Ja pod uwagę brałem też poziom hałasu

Z nic nie wartych etykiet.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#28 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:44, 09.06.2017

NEO NFS - sama prawda :). Etykiety to straszny rak, ale nie jest do końca tak, że nie jest kontrolowane to co na nich jest wypisane. Inspekcja handlowa ostatnio pobrała od nas próbki opon ( chińskich Sunny ) do testów we Francji, gdzie zostaną one sprawdzone pod kątem etykiety, tj. czy ich właściwości pokrywają się z tym co jest tam napisane. I trochę denerwuje mnie fakt, że klient potrafi odmówić opony lepszej klasy na rzecz chinola bo z etykiety jest o 1 dB cichsza :(

 

Co do chińskiego syfu - są chinole i są opony produkcji chińskiej. Te pierwsze nie nadają się do niczego ( chociaż miałem klienta co chciał najgorsze co było do Ferrari :) ), a te drugie tak jak piszesz - jazda miejska, spokojna jazda i wszystko będzie ok, a użytkownik zadowolony. Jednak nie ma co ukrywać - skośne robią swoje opony coraz lepiej i zapewne będzie tego widać więcej na kołach polskich samochodów.


  • 0

#29 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:44, 09.06.2017

Czyli polecasz do accorda Dunlopy? A jakie są Twoje odczucia jeśli chodzi o hałas? Czy są twarde?

Jeśli chodzi o moje oczucia jak najbardziej jestem zadowolony. I jaka twardość? To nie wersja XL, EXL, RFD, RF, REF, REINF lub innym podobnym posiadającym na swoim boku napis Reinforced lub Extra Load(ogólnie dla komfortu radzę omijać wmocnienia). Dunlop w info prod. ma twardę brzegowe kostki co odczujesz w pewności i stabilnlości w zakręcie na szybkosci...co potwierdzam. Podaje że ma to wpływ na równe zużycie bierznika. Napewno jest też stabiniejszy tor jazdy w koleinach, nie targa go na prawo i lewo.(a w japońcach układy są wraźliwe nawet na pochylenia jezdni). Ma trasie miło jest zapiąć i 2paki...kałuże przecina bez oporów.. Klei ładnie... Cichsza od goodyear ef..performance i stabilniejsza.
Moje wachania w zakupie były między Fulda sport control 2( średni wynik-11miejsce, całkowity brak opini bo new), Verdstein Satin( głośne i 14miejsce, brak opini), Yokohama BLUEARTH-A AE-50 RPB (głośne), Bridstone T001 Evo(przerost ceny do parametrów),no i Dunlop. Namawiany byłem na Falkeny ale nie ma bez wzmocnienia. 3 kolegów z Acco poleciło mi Dunlop Maxx S. RT, więc przejechsłem się u jednego co utwierdziło mnie w decyzji ich zakupu. Z tym że to RT2, decyzja należy do Ciebie. Co byś potem nie psioczył.
Pzd.
  • 0

#30 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 399 postów
  • Skąd:City 17
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 16:18, 09.06.2017

Chinol i to z gorszego sortu.(...)


Nie chinol tylko arab (ZEA).
Dowód na to, że nie tylko Chińczycy robią badziewiaste opony.

http://www.oponeo.pl...ria-opon-zeetex

Jak ktoś już koniecznie musi kupić budżetowe opony z 'X' w nazwie ;) to niech zerknie na Nexen. Wygląda na to że Koreańce nabierają rozpędu.
A poniżej tego pułapu naprawdę nie ma sensu schodzić.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq