Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

zestaw kosmetyków budżetowych - czym niedrogo wyczyścić auto

all_gen kosmetyki samochodowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#31 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1721 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 16:53, 30.07.2018

Jak komuś zależy jeszcze na czymś lepszym a niekoniecznie nowym można pokusić się o zakup używanego wosku. Często na kosmetykaaut.pl sprzedaja fajne rzeczy.


Użytkownik soul edytował ten post 17:42, 30.07.2018

  • 0

#32 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 17:33, 30.07.2018

Racja Artur. Po prostu myślałem że mój wosk jest budżetowy, bo ta stówa raz na 4-5 lat to niewielki koszt.
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#33 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 18:59, 30.07.2018

Racja Artur. Po prostu myślałem że mój wosk jest budżetowy, bo ta stówa raz na 4-5 lat to niewielki koszt.

Ja też uzywam softa i ta stówka nawet na 3-4 lata jest ok, bo przy używaniu QD (ADBL Q1) po myciu od zlotu utrzymuje mi się powłoka która ładnie kropelkuje więc jak ktoś nie lubi woskować co miesiąc to warto wydać tą kasę.

 

Teraz będę szukał innego QD bo ADBLowy już się kończy.


  • 0

#34 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1721 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 19:10, 30.07.2018

Ponoć Prostaff CC Water Gold robi robote. Cena też nie mała, ale bardzo łatwy w użyciu jest. 
 
Ja będę w niego celował jak wykończe swoje dotychcasowe.

Fajny ponoć też jest ADBL Synthetic Spray Wax... więc może i będę miał dylemat ;-)
  • 0

#35 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:36, 30.07.2018

A jakie zdanie macie odnośnie kosmetyków z firmy K2? ja ostatnio trochę testuję i mogę polecić.

Np używałem ADBL QD1  1l cena ok 50 zł a teraz zakupiłem K2 Spectrum 0,7l cena 22zł i bardzo dobrze się sprawuje...


  • 0

#36 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1721 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 19:54, 30.07.2018

Z K2 używam:

Roton - do felg całkiem spoko - świetny stosunek cena/jakość/możliwości
Sigma - do opon - mam już chyba piątą butelke i nie widze potrzeby kupowania czegoś innego/droższego, choć korci :-P
Niewidzialna wycieraczka od K2 też dawała rade, jak na produkt za 8-9 zł... teraz jednak mam glaco


I tam jakieś pierdoły do mycia szyb, silnika i tyle. Jeśli chodzi o woski, glinki, szampony czy QD to jednak wole coś bardziej pro ;-)

Myślałem jeszcze nad pianą aktywną od K2, ale to zobacze jak skonczy mi sie Citrus Oil od SG...
  • 0

#37 Lenarek

Lenarek
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Nowy Dwór Gdański
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 30.07.2018

Panowie nie zapominajmy o równie budżetowym FK Hi-Temp  gdzie za 80zł jest prawie pół kilo wosku. Jest też tester za 25zł, który w zupełności wystarczy na kilka woskowań. A chyba na początku zabawy w kosmetyki warto spróbować kilku mniejszych opakować, bo wiązanie się z jednym woskiem też mija sie z celem. :) 

No i zawsze to lepiej niż jakiś Spray Wax. :) 


  • 0
Bordowa paskuda ; ) - została w rodzinie. Jest Darc Mocca na VII Gen :)

#38 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 22:05, 31.07.2018

Chciałem zacząć od budżetowego zestawu, ale zdecydowałem się jednak zmodyfikować swój poprzedni zestaw na rzecz jakości. Patrząc na ceny ADBL, Meguiars, czy Soft99, to niestety ale ceny przewyższają kilkukrotnie ceny produktów od Tenzi, które zbierają dobre opinie, tym bardziej, że ludzie piszą/mówią o dobrym stosunku ceny do jakości. 
Dziś trochę poczytałem i posiedziałem na forach i tak:
Rękawica do mycia auta wjechała od Meguiars Microfiber Wash Mitt
Ręcznik do osuszania: Work Stuff Monster Drying Towel
Wosk: Coolnite 476S
Niewidzialna wycieraczka: Rain-X repellent
QD: ADBL QD1
Mikrofibra do wosku: Koch Chemie (szara)
Mikrofibra do szyb: Wafel "Jan niezbędny" myślę, że wystarczy, co o tym sądzicie?
Glinka: jaką glinkę polecacie? 
Cleaner przed woskiem: Cleaner IPA Tenzi

Jeśli któraś z tych rzeczy nie nadaje się lub jej jakość jest tragiczna to proszę o korektę i polecenie czegoś w zamian. 


Jeśli chodzi o mycie szyb, opony i chlapacze, plastiki w środku, tapicerka, skóry, alufelgi, silnik, myślałem o produktach od Tenziego? A wy co o tym sądzicie? Czy macie inne lepsze propozycje i mnie przekonacie?


  • 0

#39 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1721 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 18:32, 01.08.2018

Megiuars według mnie jest drogi i w tej cenie wole poszukać czegoś ciekawszego... Chcesz budżetowy sprzęt a wybierasz drogi ręcznik i rękawice :-)
 

Rękawica do mycia auta wjechała od Meguiars Microfiber Wash Mitt

Według mnie tutaj sprawdzi się jakakolwiek markowa rękawica niekoniecznie kosztująca 60 zł. Choćby ADBL ma coś poniżej 50 zł. Kupiłem kiedyś nawet rękawicę z naturlanego włosia (droga nie było bo ok 55 zł), ale w ogóle nie przypadła mi do gustu. Mało piany robiła.
 

Ręcznik do osuszania: Work Stuff Monster Drying Towel

Zamiast powyższego za połowe ceny masz Monster Shine Fluffy Dryer. Jest naprawde fajny do osuszania i przy aucie wielkości Accorda wystarcza bez wykręcania.

Zapomniałeś o szamponie. Choćby coś takiego:
https://galonoleje.p...mpoo-500ml.html

Glinke mam akurat od Soft99, choć nie jest najtańsza. Najtańsze sensowne są od Valet pro choć nie testowałem. Softa wziąłem z kolegą na pół, więc nie wyszło jakoś strasznie. Do tego na kilka razy będzie.

Jak budżetowo to kup jeszcze na felgi Roton i Sigme na opony od K2.

Reszta wydaje się ok.
  • 0

#40 Lenarek

Lenarek
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Nowy Dwór Gdański
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:06, 01.08.2018

Co do szamponu, jakbyś chciał przyciąć troche na kasie to polecam Unique Poseidon, https://showcarshine...tr-szampon.html
A rękawice za 50zł można kupic od Work Stuffa, podobno bardzo dobra. 

Testowałem glinki Shiny Garage i Valet Pro Yellow. Jedna i druga jest fajna i zbiera dobrze. Plus dla Shiny jest taki, że jest biała (od razu widać co zostało zebrane) i powinna przyjść w plastikowym opakowaniu. Akurat ta którą miałem takiego opakowania nie miała, ale to kolega zamawiał z allegro a tam nie wiadomo jak jest. 


Użytkownik Lenarek edytował ten post 19:07, 01.08.2018

  • 0
Bordowa paskuda ; ) - została w rodzinie. Jest Darc Mocca na VII Gen :)

#41 Guest_damian_acc_*

Guest_damian_acc_*
  • Guests

Napisano 19:45, 01.08.2018

Najbardziej budżetowo z profesjonalnych kosmetyków to będzie Tenzi. Jeśli chcesz coś trochę lepszego ale nadal budżetowo to masz większy wybór.

Ręcznik chciałeś budżetowy a wybrałeś jeden z najlepszych. Jeśli ma być budżetowo polecam ten od Shiny Garage.

Rękawica - mam, tą co napisałeś. Pasuje mi w niej to że ma krótke włosie. Dzięki temu nic nie "schowa" się w środku. Pasuje mi do tego stopnia że niedawno kupiłem drugą sztuke. Jednak nie jest to budżetowe rozwiązanie, są tańsze.

QD bardzo OK wybrałeś. Łatwo się dociera, przyciemnia lakier i nadaje głębi, ładnie pachnie :)

IPA to nie cleaner. IPA odtłuszcza tylko lakier. Cleaner oczyszcza, dodatkowo po dekontaminacji. Ale szczerze to ja sam cleanera nie używam tylko właśnie IPE :) Na początek jeśli ma być budżetowo według mnie wystarczy IPA bez cleanera. Tylko pamiętaj żeby ją rozcieńczyć z wodą, najlepiej demineralizowaną w proporcji 1:1

Do felg ADBL Vampire Liquid lub taniej tak jak soul napisał K2 Roton. Do opon też środek od K2 może być.

Szampon Shiny Garage Strawberry. Sam nie widzę sensu by kupować droższe szampony i kupuje zawsze ten w baniakach 5L.

Do czyszczenia środka i silnika dowolne APC, ja używam od ADBL. Pamiętaj żeby przed czyszczeniem odpowiednio rozcieńczyć wedle zaleceń. Jako dressing do plastików polecane są ADBL Interior WOW, FUNKY WITCH Mademoiselle, Detailers Magic - Interior Magic. Ja osobiście używam mało popularnego 303 Aerospace Protectant. W VI genie ładnie odżywia (i ożywia) wnętrze, nie świeci się tandetnie.

Do czyszczenia opon, chlapaczy, dywaników gumowych polecam ADBL Tire and Rubber Cleaner. Żadnym APC nie doczyścisz tak gumy jak tym specyfikiem.

Do szyb używam płyn od Plaka :D Dla mnie swoje zadanie spełnia i nie widzę sensu kupowania droższych.

Co do reszty się nie wypowiem bo albo używam droższych aleternatyw albo nie używam wcale.

 

Jak podejmiesz decyzję to napisz jakie zamówienie złożyłeś :)


  • 0

#42 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 20:14, 01.08.2018

Racja Artur. Po prostu myślałem że mój wosk jest budżetowy, bo ta stówa raz na 4-5 lat to niewielki koszt.


Wiadomo, czego się nie robi dla forumowego partnera ;)
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#43 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 09:07, 02.08.2018

Megiuars według mnie jest drogi i w tej cenie wole poszukać czegoś ciekawszego... Chcesz budżetowy sprzęt a wybierasz drogi ręcznik i rękawice :-)
 
Według mnie tutaj sprawdzi się jakakolwiek markowa rękawica niekoniecznie kosztująca 60 zł. Choćby ADBL ma coś poniżej 50 zł. Kupiłem kiedyś nawet rękawicę z naturlanego włosia (droga nie było bo ok 55 zł), ale w ogóle nie przypadła mi do gustu. Mało piany robiła.
 
Zamiast powyższego za połowe ceny masz Monster Shine Fluffy Dryer. Jest naprawde fajny do osuszania i przy aucie wielkości Accorda wystarcza bez wykręcania.

Zapomniałeś o szamponie. Choćby coś takiego:
https://galonoleje.p...mpoo-500ml.html

Glinke mam akurat od Soft99, choć nie jest najtańsza. Najtańsze sensowne są od Valet pro choć nie testowałem. Softa wziąłem z kolegą na pół, więc nie wyszło jakoś strasznie. Do tego na kilka razy będzie.
 

 

Jak patrzę na nasz miękki lakier na accordzie, to stwierdziłem, że warto jednak zainwestować w lepszą rękawicę i lepszy ręcznik do osuszania, aby bardzo go nie niszczyć. ;) Oczywiście mycie na dwa wiadra to podstawa. 

Ta rękawica od Meguiars'a  to koszt 54zł z wysyłką, więc jak mam wydać na ADBL 40-45zł to wolę te 15 zł dołożyć i mieć produkt, które ma same pozytywne opinie i króluje w rankingach. A po drugie koszt nie jest takie duży jak są rękawice i po 100zł. 

 

1. Chociaż znalazłem rękawicę bardzo podobną do Meguars'a od Petrova ( https://allegro.pl/p...6908960184.html ) Co o niej sądzicie, warto, czy zostać już przy Meguairsie?

 

Najbardziej budżetowo z profesjonalnych kosmetyków to będzie Tenzi. Jeśli chcesz coś trochę lepszego ale nadal budżetowo to masz większy wybór.

Ręcznik chciałeś budżetowy a wybrałeś jeden z najlepszych. Jeśli ma być budżetowo polecam ten od Shiny Garage.

Rękawica - mam, tą co napisałeś. Pasuje mi w niej to że ma krótke włosie. Dzięki temu nic nie "schowa" się w środku. Pasuje mi do tego stopnia że niedawno kupiłem drugą sztuke. Jednak nie jest to budżetowe rozwiązanie, są tańsze.

QD bardzo OK wybrałeś. Łatwo się dociera, przyciemnia lakier i nadaje głębi, ładnie pachnie :)

IPA to nie cleaner. IPA odtłuszcza tylko lakier. Cleaner oczyszcza, dodatkowo po dekontaminacji. Ale szczerze to ja sam cleanera nie używam tylko właśnie IPE :) Na początek jeśli ma być budżetowo według mnie wystarczy IPA bez cleanera. Tylko pamiętaj żeby ją rozcieńczyć z wodą, najlepiej demineralizowaną w proporcji 1:1

Do felg ADBL Vampire Liquid lub taniej tak jak soul napisał K2 Roton. Do opon też środek od K2 może być.

Szampon Shiny Garage Strawberry. Sam nie widzę sensu by kupować droższe szampony i kupuje zawsze ten w baniakach 5L.

Do czyszczenia środka i silnika dowolne APC, ja używam od ADBL. Pamiętaj żeby przed czyszczeniem odpowiednio rozcieńczyć wedle zaleceń. Jako dressing do plastików polecane są ADBL Interior WOW, FUNKY WITCH Mademoiselle, Detailers Magic - Interior Magic. Ja osobiście używam mało popularnego 303 Aerospace Protectant. W VI genie ładnie odżywia (i ożywia) wnętrze, nie świeci się tandetnie.

Do czyszczenia opon, chlapaczy, dywaników gumowych polecam ADBL Tire and Rubber Cleaner. Żadnym APC nie doczyścisz tak gumy jak tym specyfikiem.

Do szyb używam płyn od Plaka :D Dla mnie swoje zadanie spełnia i nie widzę sensu kupowania droższych.

Co do reszty się nie wypowiem bo albo używam droższych aleternatyw albo nie używam wcale.

 

Jak podejmiesz decyzję to napisz jakie zamówienie złożyłeś :)

 

A co sądzisz o QD od Tenzi Quartz Spray w połączeniu z Szybkim połyskiem? 

Cleaner pod wosk to ma być: Dodo Juice Lime Prime

Do felg i opon zostanę przy produktach od Tenzi.

Glinka: ValetPro Yellow

Do usuwania smoły z nadkoli i drzwi: Tar REmover od TEnzi albo K2.

 

2. Jeszcze zacząłem myśleć o ręcznej korekcie lakieru i chciałbym ją zrobić tri-colorem + Meguairs ultimate compound, co o tym sądzicie? 
 

3. Lepiej wybrać szampon z woskiem czy bez wosku? 

 

4. Jaki APC wybrać do kokpitu, tapicerki?


Użytkownik rudi0018 edytował ten post 10:35, 02.08.2018

  • 0

#44 Guest_damian_acc_*

Guest_damian_acc_*
  • Guests

Napisano 19:04, 02.08.2018

Nie mam doświadczenia z QD od Tenzi, ale myślę że jak chcesz tanio to możesz spróbować. Kiedyś miałem QD od K2 i również jak na swoją cenę to dawał radę.

 

Ręczną korektę sobie daruj. Byli już tacy na KA co zaczynali ręcznie a kończyli maszynowo, bo nie dawali rady :)

 

Szampon bez wosku z neutralnym PH.

 

APC do kokpitu od ADBL lub taniej Tenzi Detailer Czysty kokpit - tego już nie trzeba rozcieńczać. Ja wolał bym kupić zwykłe APC bo sam decydujesz o stężeniu - w zależności co czyścisz. Do tapicerki jest produkt Tenzi Tapicerka.


  • 0

#45 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 22:07, 02.08.2018

A czy tym meguiars ultimate compandum da radę również robić polerkę maszynowo?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, kosmetyki samochodowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq