Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

zestaw kosmetyków budżetowych - czym niedrogo wyczyścić auto

all_gen kosmetyki samochodowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#181 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:31, 02.07.2021

Myj byle skutecznie. Pytanie czy stare, twardy czy z tych elastcznych.
Ja u siebie myłem APC może za mało razy i nie domyłem jak się później okazało - listwy dachowe.
Teraz to bym pojechał Szampon, Tire&Ruber, APC i bardzo dużo pędzlowania oraz ciepła woda do płukania. Na końcu IPA rozcieńczona a ostatecznie czysta.
  • 0

#182 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:32, 04.02.2022

Koledzy, tym razem poszukuję dwóch preparatów:

- piana aktywna do myjki oraz dressing do opon

Dotychczas używałem K2 active foam - średnia piana ale też nie mam porównania. 

Środek docelowo będzie wykorzystywany do karoserii z woskiem jak i bez.

 

Co do dressingu, to dotychczas używałem również K2 . Średnia trwałość, ale stosunkowo dobry. 

 

Co polecicie ? Czy Shiny Garage friut snow foam będzie dobry ? Jaki dressing wybrać ? Nie chce za niego płacić zbyt wiele. 

 

dziękuje


  • 0

#183 Wojtek_ep2

Wojtek_ep2
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type s
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:35, 04.02.2022

Co do dresingu to kiedyś używałem Nielsena i był ok i jest tani, trzymał około tygodnia. Nigdy nie przykładałem się do opon 😂. Z shiny Garage mam Quick detailer i glinkę i są super 👌
  • 0

#184 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 399 postów
  • Skąd:City 17
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 23:30, 04.02.2022

Koledzy, tym razem poszukuję dwóch preparatów:
- piana aktywna do myjki (...)


Autobrite Magifoam. Koniec, kropka.

Ja wiem, że pian jest na rynku od groma. Można próbować, testować, może się wydawać że już się znalazło taką prawie idealną, że ta czy tamta jest bardzo porównywalna do... Ale i tak od ponad 15 lat królowa jest tylko jedna. Jak raz spróbujesz to i tak każdą następną inną pianę będziesz porównywał z Magifoam. Z reguły kończy się na powrocie do niej ;)

W skrócie: tania nie jest ale domyje (czyli - przygotuje do mycia właściwego) a wosku nie zeżre.
  • 0

#185 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:48, 05.02.2022

Dzięki koledzy za radę. 

Co do piany aktywnej, to zaoferowana przez Ciebie kolego Pete wydaje się bardzo ciekawe. Jesli pogodzę się z ceną, to na pewno wezmę ( może zastąpić szampon ? ) 


  • 0

#186 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 399 postów
  • Skąd:City 17
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 09:41, 05.02.2022

Czy zastąpi szampon?
Ano nie.
Piana aktywna to prewash, czyli specyfik do mycia wstępnego. Ma rozluźnić jak najwięcej brudu zanim zabierzemy się do właściwego mycia szamponem, rękawicą/gąbką, na dwa wiadra.
ALE! Jeśli solidnie się furę domyje, wosk dobry położy i nie dopuści się do utworzenia na nadwoziu skorupy z błota, soli i całego drogowego syfu (czyli gdy auto myje się regularnie) to jest duża szansa, że dobra piana + myjka ciśnieniowa doprowadzą pojazd do stanu cieszącego oczy ;)

Użytkownik Pete edytował ten post 12:45, 05.02.2022

  • 1

#187 krzys_o

krzys_o
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Łęczna
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:S
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:31, 24.10.2022

Szukam dla siebie jakiegoś dobrego wosku do zabezpieczenia lakieru przed zimą, ale też takiego który trochę zniweluje/zamaskuje drobne ryski takie od mycia. Czy soft99 New Scratch Clear Wax Dark będzie dobry dla mnie czy coś innego szukać w podobnym budżecie? Dodam że nie mam dużo czasu ani warunkow i zależy mi na łatwej i szybkiej aplikacji.
  • 0

#188 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 05:24, 25.10.2022

zniweluje/zamaskuje drobne ryski takie od mycia. (...) zależy mi na łatwej i szybkiej aplikacji.

NEW SCRATCH nada się idealnie 👍

NEW SCRATCH CLEAR WAX od SOFT99 48v8Ax2.jpgPgUXlr9.jpgQxFDeAM.jpg
Poleruje, wypełnia i nabłyszcza - wszystko w jednym kroku 👌evQaOZE.jpg


  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#189 krzys_o

krzys_o
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Łęczna
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:S
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:12, 25.10.2022

ok dzięki za szybki odzew, zamówiłem go zobaczę jak się sprawdzi. Odnośnie przygotowania lakieru dobrze rozumiem że wystarczy umyć i odtłuścić lakier?


  • 0

#190 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 399 postów
  • Skąd:City 17
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 16:23, 25.10.2022

Tradycyjnie - na jałowym lakierze wosk trzyma najdłużej.
Cokolwiek znajdzie się między lakierem a woskiem skróci jego żywot, bardziej, mniej ale zawsze.
Zimą to szczególnie istotne.
  • 0

#191 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 06:54, 26.10.2022

A żeby dobrze wyjałowić - budżetowo - użyłbym:

* mocnej, taniej piany aktywnej
* 'prosty' szampon, bez dodatków, wosków, etc
* ipy

I smalcujesz ;)

Te softy jednoetapowe - że nie docierasz ich jak klasycznych wosków, mają w zestawie fibrę, którą ładnie nasmalcujesz, ale zaopatrzyłbym się w dodatkową, żeby nadać finalny błysk i dotrzeć ewentualny nadmiar ;)


PS ma on bardzo miękką konsystencję - à la krem, więc łatwo się go nabiera, dlatego też łatwo nabrać go zbyt wiele, a wtedy 'trudniej' dłużej się go wciera, więc aplikuj małymi ilościami ;)
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#192 krzys_o

krzys_o
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Łęczna
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:S
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:14, 26.10.2022

Cenne uwagi bardzo dziękuję 🍻 Zamówiłem wosk w zestawie z 3 mikrofibrami więc będzie czym docierać, a ipe mam gdzieś w piwnicy. Muszę jeszcze kupić jakiś neutralny szampon i jak pogoda w sobotę dopisze to będę smalcował hehe
  • 0

#193 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:07, 26.10.2022

A żeby dobrze wyjałowić - budżetowo - użyłbym:

* mocnej, taniej piany aktywnej
* 'prosty' szampon, bez dodatków, wosków, etc
* ipy

I smalcujesz ;)

Te softy jednoetapowe - że nie docierasz ich jak klasycznych wosków, mają w zestawie fibrę, którą ładnie nasmalcujesz, ale zaopatrzyłbym się w dodatkową, żeby nadać finalny błysk i dotrzeć ewentualny nadmiar ;)


PS ma on bardzo miękką konsystencję - à la krem, więc łatwo się go nabiera, dlatego też łatwo nabrać go zbyt wiele, a wtedy 'trudniej' dłużej się go wciera, więc aplikuj małymi ilościami ;)

 

Najlepiej byłoby użyć czystego cleanera na maszynie dual action, ewentualnie na tri colorze, ale to już jak dla mnie męczarnia, następnie zebranie nadmiaru i później odtłuszczenie wipe outem lub IPA, to jest przygotowanie lakieru pod wosk, oczywiście przed tym, dekontaminacja, odsmolenie, odtłuszczenie szamponem. Ewentualnie jakaś pasta finishowa w celu usunięcia mikrorys od mycia i wtedy odtłuszczenie i położenie wosku, a jak dla mnie lite powłoki, typu gyeon cancoat, carpro lite, fx protect vision coating c-12

 

Cenne uwagi bardzo dziękuję Zamówiłem wosk w zestawie z 3 mikrofibrami więc będzie czym docierać, a ipe mam gdzieś w piwnicy. Muszę jeszcze kupić jakiś neutralny szampon i jak pogoda w sobotę dopisze to będę smalcował hehe

Pewnie te fibry będą marnej jakości, od razu zainwestuj w mikrofibry od waxpro lub work stuff. ;) 

Z tymi szamponami różnie bywa i z hydro po nich. ;) 


  • 0

#194 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 16:32, 27.10.2022

Dual action, tricolor, glinka, powłoka..., to nie ten temat, tutaj ma być budżetowo.


A dekontaminację, to dopiero będziemy mieć ;)
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#195 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:04, 31.10.2022

Tyle, że ten wosk kosztuje tyle co np FX Protect Vision Coating C-12, a skuteczność tego wosku i tego typu produktów może pozostawić wiele do życzenia. Np tutaj: http://www.accordklu...pes/?p=1049361

Co do Soft99 firma sztos, ale od tego typu produktów nie ma co się spodziewać zbyt wiele, jedynym produktem, który robi robotę na czarnym jest PB Black Hole, ale sporo skraca żywotność wosków, qd, powłok itd. ;) 
Jeśli ma być budżetowo to już wolałbym iść w jakiegoś wytrwałego QD, lub jeśli miałby maskować rysy na czarnym to CarPro Elixir co mycie, jak na QD robi super robotę :) A my tutaj piszemy o kładzeniu wosków bez przygotowania lakieru, więc to nie jest budżetowo tylko po prostu niepoprawnie. ;) 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, kosmetyki samochodowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq