Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Światła dzienne w halogenach

VII

Najlepsza odpowiedź pawlik118 , 18:55, 25.04.2017

Ja mam zamontowane okrągłe światła ledowe (4 diody w każdym, model NSSC 510HP) w zaślepkach które są obok halogenów, po bokach zderzaka (w benzynie te zaślepki są pełne i trzeba tylko wywyiercić w nich otwór). W przedlifcie niestety tych zaślepek nie ma. Z tego co wiem, zgodnie z homologacją halogenów nie można używać gdy nie ma mgły, nawet jeśli zamontujemy w nich słabsze żarówki. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:49, 13.07.2014

Ucan nie ma dziennych, tylko ledy w halogenach ;-) przynajmniej ja tak zrozumiałem.

Swoją drogą fajny efekt, chyba też poszukam czegoś białego  :cwaniak:

Tak , zgadza sie to sa zwykle zaroweczki led jakies nieco drozsze kupilem , niby cree , ale ladnie swieca, wiem ze orginalne swiatla tradycyjne beda swiecic mocniej , technika led nie jest jeszcze az tak rozwinieta, ale mimo wszystko, kierunki tez ledy. W razie czego moge odszukac gdzie kupowalem te ledziki jakby ktos chcial takie, ja jestem zadowolony, nic nie miga , mryga przygasa poki co .....

Zdrowko !


  • 0

#17 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 17:12, 13.07.2014

u mnie światła DRL zamontowane są w halogenach, działają zarówno w trybie off na manetce jak i w trybie Auto czyli pod czujnik zmierzchu..

 

ale dokładnie jak jest z tym Auto, przecież to jest bezpośrednio podłączone pod czujnik zmierzchu, i na Auto jak pojawia się zmierzch automatycznie z DRL przełącza mi na mijania??

 

to teraz już kumam, dzięki za objaśnienie :) światła podłączał mi znajomy elektryk, dlatego pomieszałem pojęcia hehe

 

a u Ciebie działają światła przeciwmgielne przednie, bo u mnie nie??
przy załączeniu postojówek tylko one świecą :)
ps. nigdy nie będzie to zgodne z zarządzeniem, nie mamy odpowiedniej homologacji na kloszu, chyba powinna być E* i RL..

 

to doskonale wiem;)

 

za przeciwmgielne przednie jest mandat 100zł i jakieś punkty, sam nie trawię ludzi tak jeżdżących!!!
co do moich DRL-ów to dodatkowo ustawiłem klosz halogena na "ziemię", abym nikogo nie oślepiał /chociaż w porze dziennej jest to raczej niemożliwe/;
a co braku homologacji na DRL-ach to można stracić dowód rejestracyjny, co wiąże się z dodatkowym badaniem technicznym i oczywiście usunięciem DRL-ów z halogenów..

 

też brałem pod uwagę podłączenie dziennych po bokach halogenów, ale odpuściłem sobie temat w sumie braku czasu, bo po kupnie acco montowałem odcięcia zapłonu etc u tego elektryka, i nie miałem możliwości zostawienia mu samochodu na dłużej..

 

 

/nie piszemy postu pod postem, korzystamy z opcji edytuj / niemcu


Użytkownik niemcu edytował ten post 08:01, 21.07.2020

  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#18 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 23:13, 13.07.2014

Ja powiem tylko, że przekichane jest to kretyńskie polskie prawo. Za jazde na przednich przeciwmielnych (przeciwmgłowych) w dzień, mandat?

 

Ja tam nie wiem jak jest w UK. W Irlandii każdy jeździ jak chce. Bez świateł albo z każda najmniejsza lamką "rzuconą na asfalt" i jest ok.
Jestem jednak przekonany, że w UK nikt nie da mandatu za używanie przednich fog light'ów w dzień w warunkach dobrej widoczności. Tylny fog light to co innego. Faktycznie może stworzyć zagorżenie, ale przednie? Nie ma mowy.

 

??? Nie mieszkam w UK. To skąd mam wiedzieć? I co mnie obchodzi UK?

 

No ale w jakim celu szukasz tych przepisów prawnych? Chce Ci się stary? :-) Szacunek.
Przecież, wiadomo, że w każdym cywilizowanym kraju, w ustawach dotyczących bezpieczeństwa na drodze mozna znaleźć podobny zapis. Egzekwowanie go to już zupełnie inna bajka. Ja tylko twierdze, że nie ma mowy, by w Irlandii ktoś dostał mandat za używanie anti fog lamp w warunkach dostatecznej widoczności. No nie ma szans.
Zauważ również, że w Irlandzkim zapisie nie ma juz słowa MUST or MUST NOT, które jak pewnie wiesz, w jezyku angielskim ma znacznie wyższy stopień aniżeli polskie "musisz". Reasumując w mojej opinii ten zapis w irandzkim Road Safety Act jest zwyczajnie martwy. I pewnie nie ma nawet określonych konsekwencji. I bardzo dobrze.
Czy naprawdę słyszeliście, żeby ktoś w Polsce dostał mandat za to?

 

 

 

nie piszemy postu pod postem, korzystamy z opcji edytuj / niemcu


Użytkownik niemcu edytował ten post 08:04, 21.07.2020

  • 0

#19 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 11:00, 14.07.2014

 

Czy naprawdę słyszeliście, żeby ktoś w Polsce dostał mandat za to?

 

tak, wielokrotnie słyszałem, szczególnie w Wawie - ogólnie zgodnie z przepisami PRD zakaz używania świateł przeciwmgielnych w mieście..

a powiem Ci więcej, bardzo jest to irytujące jak lecisz sobie w trasie w godzinach nocnych i ktoś jedzie z tyłu na przeciwmgielnych...

ostatnio widziałem nissana "JUKE" /chyba dobrze napisałem/ miał włączone z przodu 6ść światełek, jak mi i kumplowi przywalił po oczach to daliśmy się tylko wyprzedzić i zrobiliśmy mu taki sam efekt przy użyciu świateł drogowych


Użytkownik Ed$on edytował ten post 11:00, 14.07.2014

  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#20 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 11:08, 14.07.2014

Ależ oczywiście. W nocy to jest po prostu niedopuszczalne aby używać przeciwmgielnych. Ale w dzień? Na zdrowy rozsądek mogłoby to być traktowane jako światło do jazdy dziennej. Z tym nieużwaniem przeciwmgielnych w mieście to też dziwna sprawa. Przecież jak sobie lecisz Jana Pawła (Toruńską), gdzie ograniczenie prędkości, mimio terenu zabudowanego, jest 80kmph (a wszyscy jadą ponad 100) to przeciwmgielne włączone przy bardzo konketnej mgle są jak najbardziej uzasadnione. 

Rozumiem zatem, że wcisaknie policjantowi kitu typu: "panie władzo, to są moje lampy do jazdy dziennej" nie może się udać? :-)


  • 0

#21 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 11:20, 14.07.2014

 

Rozumiem zatem, że wcisaknie policjantowi kitu typu: "panie władzo, to są moje lampy do jazdy dziennej" nie może się udać? :-)

uwierz mi, że to raczej się nie uda, szczególnie, że postojówki będą Ci się świecić ;)

 

prawo o ruchu drogowym Dz.U. NR.98 z 1997 roku, oddział 3,Art 51,punkt 5. tylko faktycznie nie ma w nim mowy o zakazie używania w mieście..a mi w głowie zostalo to czego byłem uczony przy zdawaniu na prawko, czyli zakaz używania w mieście halogenów..


Użytkownik niemcu edytował ten post 08:04, 21.07.2020

  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#22 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:52, 15.07.2014

 

Ramki pod halogeny i światła dzienne kupione, otwory wycięte, plastiki polakierowane, światła wklejone, i się suszą.

Wkrótce finalny montaż. 

 

Wszystko zamontowane i podłączone. Światłą zapalają się wraz z zapłonem i gasną po włączeniu postojówek. Wyszło całkiem fajnie, jest wygodnie, a i przód nie jest teraz taki biedny.

Efekt wizualny można zobaczyć w temacie o moim Accordzie.


  • 0

#23 vienio4

vienio4
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Gorzów Wielkopolski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:41, 25.04.2017

Cześć

Czy ktoś ma może patent/pomysł/doświadczenie jak ze świateł halogenowych zrobić/zmienić światła do jazdy dziennej. Szukałem czegoś na ten temat na forum ale jest taki bajzel że jeszcze jeden post nie zaszkodzi.

Dotyczy modelu VII CL7


  • 0

#24 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 18:55, 25.04.2017   Najlepsza odpowiedź

Ja mam zamontowane okrągłe światła ledowe (4 diody w każdym, model NSSC 510HP) w zaślepkach które są obok halogenów, po bokach zderzaka (w benzynie te zaślepki są pełne i trzeba tylko wywyiercić w nich otwór). W przedlifcie niestety tych zaślepek nie ma. Z tego co wiem, zgodnie z homologacją halogenów nie można używać gdy nie ma mgły, nawet jeśli zamontujemy w nich słabsze żarówki. 


Użytkownik pawlik118 edytował ten post 14:25, 23.08.2018

  • 0

#25 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:00, 16.08.2018

Znalazłem takie coś na AE:

https://pl.aliexpres...2885904405.html

 

FCBKYno.jpg

 

FL0HNZ6.jpg

 

MleqFku.jpg

 

LjJbboO.jpg

 

używa ktoś czegoś takiego albo ma zamiar kupić?

Nie jest napisane do jakiegoś konkretnie modelu Accorda, ale myślę, że to to co w VII:

 

F2sNctq.jpg?1


  • 0

Moja [H] ==>


#26 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:25, 16.08.2018

Ja widzialem jeszcze cos takiego: 

https://allegro.pl/p...41.html#thumb/5

 

Osobiscie bardziej podobaja mi sie te z aliex., ale jakos ciagle mam watpliwosci natury "homologacyjnej". Druga sprawa jest taka, ze czesto uzywam halogenow, taki klimat, wiec szkoda mi sie ich pozbywac, mgiel Ci u mnie dostatek.

 

Troche szkoda uzywac non stop swiatel mijania, ale jakos w polifcie nie moge znalezc rozwiazania, ktore na 100% mi sie podoba, a to lampy nie takie, a to brak jakichkolwiek homologacjii. W przedlifcie bylo prosciej, ladne LEDy w zaslepki i po robocie :) 


  • 0

#27 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:35, 17.08.2018

Może nie za bardzo zagłębiałeś w ogłoszenie, ale one są 2 w 1, tj. DRL + przeciwmgielne.

Pisałem do chińczyka i twierdzi, że będą pasować do naszych Accordów.

 

To podrzuć jakieś ładne LEDy do przedlifta, a kupię od razu :).

W polifcie widziałem jakiś użytkownik forum wpasował DRL w te małe zaślepki na zewnątrz względem fogów i nawet ładnie to wyglądało.


  • 0

Moja [H] ==>


#28 mr_simon

mr_simon
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Dębno
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive ACC
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:45, 17.08.2018

Te z allegro mam u siebie. Pasują bezproblemowo do polifta Plug'n'Play, natomiast w przedlifcie trzeba dorobić uchwyty - wystarczy kupić w markecie buduwlanym dwa 5cm płaskowniki i 2 3cm śruby czwórki na krzyżak i będzie pasowało niemalże idealnie.


  • 0

#29 Pelcu

Pelcu
  • Klubowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Rapture
  • Silnik:2.0
  • Wersja:C
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:01, 17.08.2018

@mr_simon możesz wrzucić jakieś zdjęcia jak to prezentuje się na aucie?

 

Moim zdaniem cena mogła mocno wygórowana, ponad 500 zł to trochę za dużo. Chociaż przynajmniej wyglądają na porządnie wykonane.


  • 0

Moja [H] ==>


#30 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5247 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 20:15, 17.08.2018

Te z Ali eleganckie ...fajne dymione .Nawet zgaszone dobrze wyglądają
  • 0
                       





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq