Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

belka rozporowa silnika 2.2 i-dtec

VIII rozpórka belka rozporowa viii fitlra paliwa

Najlepsza odpowiedź backdraft998 , 11:12, 16.04.2017

Chyba Ci chodzi o belkę nadwozia w komorze silnika.Odkręcaj bez problemu.To element który ma za zadanie usztywnić nadwozie w trakcie jazdy. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:22, 16.04.2017

witam,
z racji tego, że moje doświadczenie z zakresu mechaniki samochodu ogranicza się do podstawowych tematów typu wymiana żarówek, oleju, filtrów i innych płynów - mam pytanie (pewnie dla niektórych śmieszne) do bardziej doświadczonych:

czy odkręcanie belki rozporowej w silniku może mieć jakieś negatywne konsekwencje?

nie miałem nigdy samochodu z seryjną belką rozporową (a tym bardziej dokładaną), a pytam dlatego, że pierwszą rzeczą na mojej aktualnej liście jest wymiana filtra paliwa - do wymiany jeszcze daleko, ale chciałbym wcześniej przećwiczyć na spokojnie "dojście" do filtra.

odkręcenie rozpórki dałoby znacznie więcej swobody przy dalszych czynnościach; swoją drogą - na tyle co się przyjrzałem - to śruby mocujące belkę chyba były ruszane przez ASO, i podejrzewam, że właśnie przy okazji wymiany filtra paliwa; chyba, że to jeszcze fabryczne pozostałości;

 

więc jak jest z tą belką - nie rozjedzie się nic po demontażu? ;) oczywiście zaraz po wymianie filtra belka wraca na swojej miejsce.

pozdrawiam!


  • 0

#2 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 11:12, 16.04.2017   Najlepsza odpowiedź

Chyba Ci chodzi o belkę nadwozia w komorze silnika.Odkręcaj bez problemu.To element który ma za zadanie usztywnić nadwozie w trakcie jazdy.
  • 0

#3 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 13:41, 16.04.2017

Odkrecasz i tyle..Nic się nie stanie..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, rozpórka, belka rozporowa, viii, fitlra paliwa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq