Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Skrzynia biegów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:49, 18.05.2010

dodałem również ten dodatek
CLM BILSTEIN R-2000 Transmission (Automatic) Treatment .
Skrzynia płynniej zmienia biegi i nie szarpie z D na R jak przedtem, ogólnie jestem zadowolony

To nie koniecznie zasługa preparatu, czy nawet samej wymiany. Z doświadczenia wiem (10lat CB7 '93 A/T latałem), że ilość płynu w skrzyni ma duże znaczenie, nawet (+/-) 100ml odczuwalnie zmienia charakterystykę pracy skrzyni.

Co do "BILSTEIN'a", to z ciekawości sam wleje. Miałem lekkiego dzwona i chłodnice musiałem wymienić, a przy okazji olej, bo razem z nią sporo go poszło.
  • 0

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:01, 22.05.2010

Jak już wytestujesz już BILSTEIN napisz czy Tobie również pomógł .
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:06, 22.05.2010

Gdzieś na forum napomniałem jak znajomy sam w garażu do mercedesie 124 wpasował silnik 2.0d do automatu z 2.6B (ok 100KM różnicy), co ciekawe wlał do skrzyni aut. olej 15W40 (bo taki lał do 2.0d :-) i miał go pod ręką ). Już trochę lata na tym oleju i nie zamierza zmieniać, wnioskuję że w ASO trochę przesadzają z wymianą, chcą mi wypompować ok 6l, wlać 6l Honda ATM, wypompować i ponownie zalać ok 6l. W sumie koszt 12l oleju to da się przeżyć, ale 800zł za podpięcie pompki!!!
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:47, 29.05.2010

Takich rzeczy nie robi się w ASO tylko w firmie która siedzi w Automatach i zrobi to za połowę ceny ^^

P.S polecam olej Bilstein-a .
  • 0

#20 ibor

ibor
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Lublin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:39, 22.07.2010

Takich rzeczy nie robi się w ASO tylko w firmie która siedzi w Automatach i zrobi to za połowę ceny ^^

P.S polecam olej Bilstein-a .


Hej,

A powiedz mi, jeśli mam odpowiednią - właściwy poziom oleju w skrzyni. To można dolewać tą jedną małą buteleczkę?
  • 0

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 22.07.2010

kolega już nie odpowie, ponieważ ma 3 ostrzeżenia i brak możliwości pisania postów.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq