Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zmiana standardowego radia 1 cd na navigację poliftową . Rady, schematy wiązek itp

VII navigacja pss radio DVD

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 murinek77

murinek77
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Połaniec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 05.04.2017

Witam PANOWIE
Jako że jest już kilka wątków na forum związanych ze zmianą radia na navi zauważyłem że sporo informacji jest porozrzucanych i nie uporządkowanych w jednym temacie. Do tego nie widziałem za wielu tematów zmiany z radia 1cd na navigację. A więc wrzucajcie jak możecie wszelkie informacje schematy lub rozwiązania jak połączyć seryjne wiązki z wiązkami navi i całym zestawem. Może ktoś robił taka modyfikację u siebie i fotografował cały zabieg. Wiem ze wiele informacji jest na forum ale nie za wiele do końca sprecyzowantch typu- co gdzie i jak podpiąć ,przylutować. Sam jestem na etapie zmian i niestety nie wiem jak się za to zabrać więc potrzebuje pomocy bo według mnie jest to jeden z lepszych modów Accorda ponieważ znacznie odświeża środek auta. Aby miała sens zmiana seryjnego audio na navi musimy wiedzieć że:[/size]

-seryjne audio Pb obsługuje tylko nawigacje z aut Pb i tak samo jest z ON tylko nawigacja z auta ON

- przed lift i po lift navigacja różnią się zarówno budową wiązki jak i możliwościami wgrywania map Polski ( niestety przed lift nie ma możliwości wgrania mapy Polski)

Co jest nam potrzebne aby w ogóle zacząć myśleć o montażu:
Potrzebne elementy nawigacji :
- oryginalna kabinowa wiązka
- konsola sterowania nawiewami i wyświetlaczem
- czytnik dvd do nawigacji
- wzmacniacz do audio ( bez niego to już zaawansowana praca
- antena gps
- pokrywa z mini wyświetlaczem temp. i radia
- elementy plastikowe konsoli od typu z navi

Proszę o pomoc i wrzucanie do wątku wszystkich informacji przydatnych jakie posiadają osoby które zamontowały już nawigację lub osoby które za to się zabierają. Trzeba pamiętać ze kiedyś też tej pomocy potrzebowaliście :P :P Mam nadzieje żę sprecyzujemy informacje na temat montażu nawigacji i nie będzie trzeba doliczać kosztów instalacji a każdy kto ma dwie ręce ogarnie sobie to w domowym zaciszu :)
  • 0

#2 Rafipro

Rafipro
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Radzyń Podlaski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sedan
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:07, 30.10.2017

Jeżeli myśli ktoś o instalacji navi polift do przedlifta to będzie potrzebna także kostka przycisku awaryjnych ponieważ w przedlifcie jest inna, w powyższym opisie brakuje też wzmianki nt stelaża czytnika i wzmacniacza który z anglika nie pasuje do wersji eu.
  • 0

#3 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 07:16, 06.11.2017

Tematow dotyczacych zmiany radia 1CD na PSS, czy wymiany radia na navi, czy wymiany navi przedlift na polift jest pelno. Otwieranie nowych postow dotyczacych tych zmian nie ma juz sensu, bo wszystko jest juz opisane wraz zalaczonymi schematami. Sam nawet takie umieszczalem. Ponizej jeden z wielu tematow:

http://www.accordklu...iana-na-polift/


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navigacja, pss, radio, DVD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq