Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Obudowa filtra kabinowego Honda Accord CG8 2001 r.

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pablobell

pablobell
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:10, 05.04.2017

Hej,

Nie wiem czy macie ten sam problem, ale podczas wymiany filtra kabinowego w Accordzie 2001 r. zawsze się muszę niesamowicie gimnastykować żeby go nie uszkodzić i nie naruszyć jego struktury. Tutaj pada moje pytanie, czy w miejscu gdzie znajduje się filtr występuje jakaś obudowa/szkielet w którą/y wkładamy filtr, żeby wszedł łatwo i gładko ? Albo mój Accord nie ma tej obudowy, albo kupuje jakieś słabe filtry. Miałem już Valeo i inne, podkreślam żaden nie posiadał plastikowego szkieletu tylko jakby sam wkład.

Będę wdzieczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam


  • 0

#2 User32

User32
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Wroc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS+
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:36, 05.04.2017

Kilka dni temu wymieniałem u siebie taki filtr. Ze środka wyciągnąłem tak jak mówisz: w zasadzie sam papier (+syf, wiadomo). Za to jak wkładałem nowy (dołożyłem parę pln do węglowego), to był nie dość, że ze szkieletem i w ramce, to jeszcze dookoła była przyklejona pianka (na 3 z 4 ścianek), aby jeszcze lepiej wypełniać przestrzeń przewidzianą na filtr. Mówiąc krótko, polecam !!  Wołek Shop  !!


  • 0

#3 kslavek

kslavek
  • Forumowicz
  • 419 postów
  • Skąd:Sułkowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:36, 05.04.2017

Jedne mają obudowę, inne nie. Jak kupowałem chyba firmy Hart węglowy to miał ramkę z rączką, natomiast Sakura zwykły już nie. Gdybym to widział przed zakupem, to bym oddał, bo na pewno nie jest tak dobre jak ten z ramką, który miał gąbki uszczelniające naokoło.


  • 0

#4 pablobell

pablobell
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:09, 05.04.2017

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jak widać, nie tylko ja się z tym problemem musiałem zmagać.


Kilka dni temu wymieniałem u siebie taki filtr. Ze środka wyciągnąłem tak jak mówisz: w zasadzie sam papier (+syf, wiadomo). Za to jak wkładałem nowy (dołożyłem parę pln do węglowego), to był nie dość, że ze szkieletem i w ramce, to jeszcze dookoła była przyklejona pianka (na 3 z 4 ścianek), aby jeszcze lepiej wypełniać przestrzeń przewidzianą na filtr. Mówiąc krótko, polecam !!  Wołek Shop  !!

Też miałem węglowe i nigdy mi się nie trafił z ramką :( A ten filterek jakiej firmy ?


  • 0

#5 User32

User32
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Wroc
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS+
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:19, 05.04.2017

Jeśli dobrze pamiętam to właśnie ten, o którym @kslavek pisał (nie jestem pewien czy opakowanie i metka na nim była "z jednej parafii"). Wyglądało to tak:

Najlepiej będzie jak dopytasz Wołka. Ja jestem z filtra bardzo zadowolony i raczej innej firmy już nie będę szukał, tylko wymieniał stary na nowy dokładnie taki sam.

 

20170324_104234_zpsmzm1e0uu.jpg


Użytkownik User32 edytował ten post 17:20, 05.04.2017

  • 0

#6 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 19:42, 05.04.2017

nawet jak kupujesz goły, to jak masz ramkę to możeesz go wpasować. Kup teraz normalny z ramką i bedziesz miała spokój


  • 0

#7 Moskit

Moskit
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 17.08.2017

Wybaczcie, że odkopuję temat ale podzielę się moimi spostrzeżeniami.
Mam hondę od roku. Przy pierwszej wymianie filtra zastosowałem Filtron K1157. Nie ma ramki, ale jest oklejony pianką. Niestety jest za wąski, przez co występują nieszczelności. U mnie objawiało się to świszczeniem przy włączeniu nawiewu. Próba włożenia filtra do ramki ze starego jest fizycznie niemożliwa bez zniszczenia/modyfikacji wymiarów filtra. Miesiąc temu kolejny raz wymieniałem filtr. Tym razem zastosowałem Knecht LA265. Pasuje idealnie. Ma ramkę, jest oklejony pianką, siedzi szczelnie w gnieździe. Jednak jest około 10 zł droższy niż filtron.


  • 0

#8 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 23:52, 17.08.2017

no i się potwierdza, moim zdaniem filtry Filtrona oleju i kabinowe to shit


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq