Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Podłączenie radia bose 2YA1 w legendzie

VI 2YA1 bose

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pawenol

pawenol
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:bytom
  • Silnik:3.2
  • Wersja:Ka8
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:Ka8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:52, 04.04.2017

Witam
Szukam pomocy w podłączeniu radia bose z accorda. Radio ma trafić do legenda coupe. Fabrycznie był kaseciak 2dinowy CM3919R z zmieniarką, ale nie wyrabiał. Został wzmocniony przez wzmacniacz (Audison VR209) ale jakość dźwięku nadal pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero po wymianie radia na pioneera było jak należy. Dźwięk z fabrycznego radia ( mimo że z zmieniarki CD) w porównaniu do pioneera był "płaski" .  Najchętniej pozostałbym przy fabrycznym radiu 2dinowym ale jak wspomniałem dźwięk nie powalał, a pioneer wizualnie mi nie pasuje, i wolałbym zostać przy czymś klasycznym. Choć zastanawiam się czy problem z dźwiękiem nie wynikał że sygnał z fabrycznego radia na wzmacniacz został puszczony przez adapter RCA (jak z zdjęcia http://static.elektr...tach/2_1602.jpg) który może obciął pasmo, ale innej możliwości podłączenia nie było, bo radio nie posiada fabrycznych wyprowadzeń na wzmacniacz.

 

Myślę jednak nad montażem radia (bose 2YA1) które wychodziło w accordzie . Nie oczekuję tu jakości jak w pioneerze, ale liczę że uda uzyskać się jakość lepszą niż z kaseciaka i dźwięk nie będzie płaski.

Samo radio już posiadam, ale pierwszy problem jaki się pojawił to wtyczki. Może ktoś z forumowiczów ma zbędne, które ułatwią podłączenie?
Drugie pytanie, to czy w fabrycznej instalacji występował dodatkowy wzmacniacz napędzający przednie/tylne głośniki? Ogólnie na forum nie doszukałem się tematu który pomógł by w montażu radia . Większość tematów jest w drugą stronę. Największy problem to brak fabrycznej wiązki, i zastanawiam się czy by uzyskać jak najlepszy efekt konieczne jest zastosowanie equalizera który był montowany w pakiecie z radiem? albo puścić dźwięk bezpośrednio z radia na wspomniany już wcześniej posiadany wzmacniacz audisona? 

 

Będę wdzięczny za rady 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, 2YA1 bose

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq