Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Zabudowa zbiornika LPG w bagażniku

VIII LPG zabudowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 22.03.2017

Witam,

 

Mam do Was pytanie - czy ktokolwiek z Was spotkał się z taką wkładką styropianową dedykowaną do zabudowy butli LPG do Naszych sedanów? Dzisiaj byłem u człowieka, który będzie mi odświeżał lakier... no i jak oglądał moją hanię zauważył że mam zbiornik LPG w bagażniku, który trochę podnosi podłogę w bagażniku - wtedy zapytał mnie czemu nie wsadzę sobie takiej styropianowej wkładki. Ja odpowiedziałem mu że nie wiem o co chodzi - więc mi pokazał jak to wygląda w jego Mondeo Kombi... i rzeczywiście wygląda to na fajną rzecz bo tak fajnie wyrównuję podłogę oraz robi trochę miejsca na takie drobne graty. Więc zacząłem szukać w internecie i póki co nie znalazłem - dlatego pytam Was może ktoś z Was się z takim czymś spotkał.

 

Aby łatwiej było sobie wyobrazić o czym mówię - to wklejam poniżej link do strony/forum Golfa V gdzie są zamieszczone zdjęcia takiej "wkładki".

 

https://www.vwgolfv....pic.php?t=15891


  • 0

#2 BudzikTSX

BudzikTSX
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:k24
  • Wersja:TSX
  • KM:205
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 22.03.2017

Wyglada jak jakas oryginalna wkladka do bagaznika jesli chcialbys miec pelne kolo zapasowe zamiast dojazdowki. Ja nie spotkalemsie z czyms takim w hondzie. Mocno Ci ta butla wystaje?
  • 0

#3 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 22.03.2017

Tak ze 3 - 4 cm. Generalnie ta wkładka jest wykonana dokładnie z takiego samego styropianu jak ta, która oryginalnie wchodzi w miejsce koła zapasowego - tyle że ta wkładka jest właśnie wyższa i w ten sposób wyrównuje podłogę.

Ten gość dzisiaj mi mówił że on do Mondeo dokupował - będę się z nim jeszcze widział w poniedziałek to mi może coś więcej powie - może zobaczę u niego kto jest producentem albo coś w tym stylu.


  • 0

#4 doc70

doc70
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:LX aut (USA)
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:28, 22.03.2017

Wyglada jak jakas oryginalna wkladka do bagaznika jesli chcialbys miec pelne kolo zapasowe zamiast dojazdowki. Ja nie spotkalemsie z czyms takim w hondzie. Mocno Ci ta butla wystaje?

Wygląda to jak rusztowanie bagażnika w VW Tiguan - ta sam płyta podłogowa jak w Golfie - mam taką konstrukcję w swoim Tiguanie pod pełne koło i płyta na wierzchu ściągalna jest - bez zawiasów ale pasuje jak ulał i przy podnoszeniu nie ma żadnego problemu. Zatem wygląda na to że w Hondzie (ja mam dojazdówkę) raczej to nie spełni roli - chyba że ktoś dorabia coś podobnego w Polsce. No i to nie jest styropian - tylko takie twarde dość sztywne tworzywo


  • 0

#5 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 12:47, 23.03.2017

Coś takiego?

PjidN4r.jpg

qpAsvDp.jpg

Fr38Ci5.jpg

Jest i w benzynie, i w dieslu, więc pewnie jest to OEM'owe wyposażenie - żeby podłoga była równa i się nie zapadła.

W Twoim sedanie może ok, dałoby to radę - masz próg bagażnika, ale w kombi nie sprawdziłoby się to (niestety!), po pierwsze - pokrywa jest na zawiasach, a po drugie - płaska podłoga/bez progu, więc zrobiałaby się szpara, a szkoda, bo można by wtedy pomyśleć o większej/wyższej butli.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#6 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:39, 23.03.2017

No dokładnie o coś takiego mi chodzi do sedana. Pytanie tylko gdzie takie coś zdobyć?


  • 0

#7 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 14:11, 23.03.2017

ASO Ford ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#8 art8456

art8456
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:40, 05.07.2017

Cześć 

 

e-bola77

 

Jestem ciekaw czy udało się  znaleźć taką wkładkę do bagażnika , ja waśnie zakładam lpg z butlą 48l,  w zakładzie w którym robię instalację fachowcy pokazali mi że butla trochę poniesie tą pokrywę od zapasu, więc tez bym się wyposażył w takie rusztowanie do bagażnika 

 

Pozdrawiam


  • 0

#9 e-bola77

e-bola77
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:53, 05.07.2017

Niestety nie znalazłem. Wsadzilem standardową (ori z ASO) mate do bagażnika. Trochę to niweluje problem. Podłoga równa nie jest ale przynajmniej nie syfi się pod butlę

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#10 jarnold

jarnold
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Lędziny
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport 30
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:39, 08.09.2017

Na allegro jest kilka sztuk w cenie 50-100zł. Kwestia jak z dopasowaniem? Wiadomo styropian można trochę przyciąć.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, LPG, zabudowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq