Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Problemy z fabrycznym audio VIII tourer, tyl prawie nie gra

VIII audio głosniki tył

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:20, 20.03.2017

Cześć poszukałem pogrzebałem ale nic nie znalazłem na temat uszkodzone końcówki mocy wzmacniacza etc. Od dwóch tygodni jestem w posiadaniu accorda VIII ósmej generacji, No i dopiero teraz odkryłem że coś jest nie tak. Przesiadłem się w Volvo XC90 więc spodziewałem się że różnica będzie na niekorzyść Natomiast teraz odkryłem że tył gra ale bardzo bardzo cicho i słabej jakości z przodu słychać bardzo dobrze basy ale tym tak jakby nie miał w ogóle siły. Różnica jak między starym radiem w jednym głośnikiem a dobrym systemem audio. Nie mam pojęcia co może być nie tak subwoofer też nie gra w ogóle go nie słychać I pomimo tego że samochód z polskiego salonu z super historia to widać że ktoś tam grzebał połamane są zaczepy przy atrapie subwoofera. Jeśli chodzi o wersję to jest to wersja z nawigacją i innymi bajerami Zależy mi bardzo na tym żeby nie poprawiać za bardzo tego co była fabryka a jedynie chciałbym przywrócić Fabryczna o jakość dźwięku Bardzo proszę o pomoc Co mogę zrobić samemu a z czym powinienem się udać do specjalistów z branży. Biorąc pod uwagę że jestem na forum dość krótko Wybaczcie jeśli Zaraz się okaże że temat już istnieje Dzięki wielkie i pozdrawiam lipcu


  • 0

#2 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 07:46, 21.03.2017

A sprawdzałeś czy przypadkiem nie masz wyciszonego tyłu? Menu -> Fader


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#3 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 08:38, 21.03.2017

A sprawdzałeś czy przypadkiem nie masz wyciszonego tyłu? Menu -> Fader

To najprostsze rozwiązanie ale od tych trzeba zacząć.

Jak połamane zaczepy to może bity był i po naprawie poskładany nie tak tak trzeba lub zwarcie gdzieś występuje. Sprawdzałeś wszystkie głośniki po kolei z poziomu MENU?


  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#4 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 21.03.2017

A sprawdzałeś czy przypadkiem nie masz wyciszonego tyłu? Menu -> Fader

No właśnie jak się zaczałem bawić to wyszło w praniu. Te ustawienia generalnie w każdym aucie takie same :-). Przód gra fajne głębokie dźwieki i reaguje na ustawienia Basu i Wysokich Tonów, natomiast tył zupełnie nie. W najlepszym wypadku zmienie cały moduł wzmacniacza, bo raczej tu leży problem. Regulacja na radio działa i na przodzie słychaś efekty zmiany ustawień. Jeśli jest jeszcze coś co powienienm wcześniej sprawdzic będe wdzięczny za info. 


To najprostsze rozwiązanie ale od tych trzeba zacząć.

Jak połamane zaczepy to może bity był i po naprawie poskładany nie tak tak trzeba lub zwarcie gdzieś występuje. Sprawdzałeś wszystkie głośniki po kolei z poziomu MENU?

Lajsta, odpowiadając na twoje pytania; sprawdzałem wszystkie głośniki z poziomu menu, każdy gra.. tylko że tył zupełnie inaczej a zakłądam że głośniki w drzwiach są takie same na przodzie i na tyle. Auto nie było bite, zapłaciłem 10k więcej (uśredniając) przez to że mam polski salon, pełną historię z ASO i najbardziej dopasioną wersję. Poza tym 3 osoby które bardzo dobrze znają się na autach (dwóch członkowie to członkowie honda klub polska, jeden był adminem forum dawno temu) no i 40 min z czujnikiem lakieru przed zakupem :-). Ale nie o tym mowa, kompletnie nie znam auta jeszcze, więc nawet prosty demontarz tapicerki będzie wyzwaniem, więc raczej skłaniałbym się oddać komuś kto się zna żeby nie połamać spinek i innych mocowań.


  • 0

#5 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 10:37, 21.03.2017

...Lajsta, odpowiadając na twoje pytania; sprawdzałem wszystkie głośniki z poziomu menu, każdy gra..

Znaczy przeprowadziłeś autodiagnostykę, tak?


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#6 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:28, 21.03.2017

Znaczy przeprowadziłeś autodiagnostykę, tak?

Nie wiem co się kryje pod pojęciem autodiagnostyka; sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia, puściełem strumień na każdy głośnik z osobna, wyciszając inne, i na kazdym "bawiłem się" ustawieniami basu i wysokich tonów, później osobno sprawdząłem tylko przód i tył, z wyłączonymi głosnikami subwoofera i centralnego z przodu. Nie wpinałem się natomiast w OBDII (jeśli pod pojęciem autodiagnostyka może się to kryć ), mam interfejs ale nie przyszło mi do głowy żeby system audio też był zarządzany z tego poziomu. Jako że raczkuję jesli chodzi o hondę to jeszcze nie doszedłem nawet do temtu interface, w VOlvo była Vida, a tu jeszcze nie wiem choć nazwę już widziałem :-)


Użytkownik lipcu113 edytował ten post 12:32, 21.03.2017

  • 0

#7 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 12:43, 21.03.2017

To można zrobić z poziomu radia.

Kluczyk na II, radio off, naciskasz 1 i 3. Nie puszczajac ich naciskasz "Vol" aż do włączenia. Puszczasz i powinno być słychać dźwięk w jednym głośniku. Naciskajac "Skip" przechodzisz do następnego.

Wciskając zamiast "Skip" 6 wykona test połączeń. Każde wciśnięcie 6 = przejście do następnej pozycji. Na wyświetlaczu pojawi się wynik.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#8 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:30, 21.03.2017

To można zrobić z poziomu radia.

Kluczyk na II, radio off, naciskasz 1 i 3. Nie puszczajac ich naciskasz "Vol" aż do włączenia. Puszczasz i powinno być słychać dźwięk w jednym głośniku. Naciskajac "Skip" przechodzisz do następnego.

Wciskając zamiast "Skip" 6 wykona test połączeń. Każde wciśnięcie 6 = przejście do następnej pozycji. Na wyświetlaczu pojawi się wynik.

Dzięki wielkie Heka, cięzko o takie rzeczy przy takim stażu... ;-). Zaraz po pracy zbadam temat i dam znać. Swoją droga jadę dziś do ASO Honda Plaza na Okęciu bo o ile koledzy z honda klubu ogarnęli skróconą historie przed zakupem to muszę szczegółową wyciągnąż żeby rozkodować kilka wpisów, jak np "robić co potrzeba". Jeśli będzie okazja to może zapytam na miejscu co może byc nie tak. Wiem że przy 50.000 km była wymieniana nawigacja, więć może tez cos przy radio dłubali ale to juz dowiem się na miejscu.


  • 0

#9 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 16:55, 21.03.2017

Skoro było grzebane przy navi to może sprawa jest banalna i zwyczajnie wtyczka nie styka. Swoją drogą trochę dziwne, że przy takim przebiegu potrzebna była ingerencja w navi.

 

"...jak np "robić co potrzeba"..." możesz rozwinąć?


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#10 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 21.03.2017

Skoro było grzebane przy navi to może sprawa jest banalna i zwyczajnie wtyczka nie styka. Swoją drogą trochę dziwne, że przy takim przebiegu potrzebna była ingerencja w navi.

"...jak np "robić co potrzeba"..." możesz rozwinąć?



dokładnie wpis o tej treści widnieje w skroconym wyciągu z ASO, podobnie z "duży przegląd" przy 120, podeślę później fotkę jak to wygląda. Zaraz robię test głośników jeszcze przed wizytą w ASO

Użytkownik lipcu113 edytował ten post 17:16, 21.03.2017

  • 0

#11 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 17:26, 21.03.2017

Po teście połączeń napisz co ci wyświetlało.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#12 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:48, 21.03.2017

Po teście połączeń napisz co ci wyświetlało.


Przy tej sekwencji klawiszy radio uruchomiło się normalnie i dając Skip zmieniało mi normalnie utwór tak jakby coś poszło nie tak. Podjadę kawałek w stronę ASO i sprawdzę jeszcze raz na postoju. Generalnie to stoję w korku i chcę mieć pewność że dojadę do przed zamknięciem
  • 0

#13 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 21.03.2017

Przy tej sekwencji klawiszy radio uruchomiło się normalnie i dając Skip zmieniało mi normalnie utwór tak jakby coś poszło nie tak. Podjadę kawałek w stronę ASO i sprawdzę jeszcze raz na postoju. Generalnie to stoję w korku i chcę mieć pewność że dojadę do przed zamknięciem

Udało mi się wejść w ten tryb serwisowy przy czym Po wciśnięciu 1 i 3 należało dwa razy wcisnąć uruchomienie radia. Nie wiem czy to tylko u mnie tak działa Czy może zależne od modelu w każdym bądź razie udało się. Szum dochodzi ze wszystkich głośników subwoofer a praktycznie nie słychać Ale to z racji charakterystyki i niskich tonów. I tu mam pytanie czy na końcu powinno pojawić jakieś podsumowanie bo ja dając Skip przechodzę między kolejnymi głośnikami w pętli. Test ogólnie pokazuje że wszystko gra każdy głośnik po kolei natomiast jakości dźwięku już nie sprawdzi a w tym tkwi problem. Mogę sprawdzić ewentualnie połączenie na kostkach tylko jak i gdzie Jak wyjąć radio...heh..nie mam na tą chwilę zielonego pojęcia wiec jeszcze poszukam na forum. 


Użytkownik lipcu113 edytował ten post 21:14, 21.03.2017

  • 0

#14 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 164
Wzorowa

Napisano 21:39, 21.03.2017

Tak, test głośników leci w pętli, wiec i podsumowania nie będzie. Zrób teraz test komunikacji z 6. Przy nim powinny się wyświetlać info na ekranie.

Żeby dostać sie do kostek np. radia to trzeba naprawdę sporo rozebrać. Możliwe, że tam leży problem. W dziale "Zrób to sam" jest manual jak bebeszyć. :)

 

P.S. zanim zabierzesz się do ewentualnego demontażu audio, sprawdź czy masz do niego kod !!


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#15 lipcu113

lipcu113
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, automat
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:45, 21.03.2017

Tak, test głośników leci w pętli , wiec i podsumowania nie będzie. Zrób teraz test komunikacji z 6. Przy nim powinny się wyświetlać info na ekranie.

Żeby dostać sie do kostek np. radia to trzeba naprawdę sporo rozebrać. Możliwe, że tam leży problem. W dziale "Zrób to sam" jest manual jak bebeszyć. :)

 

P.S. zanim zabierzesz się do ewentualnego demontażu audio, sprawdź czy masz do niego kod !!

Dzięki za mega szybką odpowiedź biegnę do garażu sprawdzić


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, audio, głosniki tył

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq