Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

OSRAM LEDriving DRL 102

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:21, 15.03.2017

Witam. Czy ktoś montował Osram LEDriving DRL 102 w Accord VII ? Sterowane jest napięciem ładowania. Czy to się sprawdzi w Accordzie?

 

267UDEH.jpg


  • 0

**************************************************
 


#2 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 18:18, 15.03.2017

A dlaczego by miało się nie sprawdzić?
Markowe,5lat gwarancji i zewnętrzny moduł sterujący. Co kto lubi i mu pasuje :-D
  • 0

#3 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:33, 15.03.2017

tylko gdzie to montować żeby kiczu nie było..i w sumie po co to i na co żarówek wam szkoda ?
  • 0

#4 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:24, 15.03.2017

Akurat mi szkoda xenonu :) po drugie mam okazję zakupić nowe o połowę taniej niż na allllledrogo.pl , tylevże bez gwarancji. Teoretycznie 5 lat gw. więc teoretycznie trwałe.


  • 0

**************************************************
 


#5 lakatus

lakatus
  • Forumowicz
  • 857 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:43, 16.03.2017

Akurat mi szkoda xenonu :) po drugie mam okazję zakupić nowe o połowę taniej niż na allllledrogo.pl , tylevże bez gwarancji. Teoretycznie 5 lat gw. więc teoretycznie trwałe.

:puknijsie: szkoda ksenonu ? Weź mi wyjaśnij czego w nim Ci szkoda ? żarnika za 200 zł komplet na dwie strony zspłonnika za 200 zł sztuka oba elementy na ładnych parę lat ...qrde na prawdę żeby to ładnie sie dało wkoponować w 7 genie w zderzak to bym jeszcze to zrozumiał, ale ja tego nie widzę ni w *cenzura*ę ni w oko w tym Accordzie to pasuje. Ile to  DRL kosztuje 500 zł? z reszta Twoja kasa Twoje życie, ale mówie jak jest z gówna bata nie ukrecisz i tyle ani uroku temu swojemu dziadkowi nie przysporzysz :) 


Użytkownik lakatus edytował ten post 00:45, 16.03.2017

  • 0

#6 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 10:09, 16.03.2017

Jeszcze jest przetwornica..Dlatego je jżdżę na ledach w halogonie .ładnie ,mocno,bez rzeźby
..ale homologacja nie z tym nic wspólnego.
  • 0
                       

#7 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 10:20, 16.03.2017

Dokładnie, tak jak Wlodar pisze, przez prawie 4ry lata tak jeździłem w cl7👍 pierwszy żarnik dopiero padł mi przy przelocie ok 170tkm..Samochód sprzedałem przy 215tkm - nie musiałem ruszac przetwornic i zaplonnikow..To samo zresztą zrobiłem w 8genie..😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#8 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:49, 16.03.2017

Hmmm... nie wyjaśniłem też czemu xenon jest nie do końca dla mnie dobry. Zakłócenia w Cb radio. Jestem skłonny za te 250 zł za nowy komplet zaryzykować czy te "ledy" nie będą wprowadzać zakłóceń. Wymiar osramów pasuje pod zderzak, nad halogenem.

 

Ledy w halogenach już mam, ale kiepsko to świeci bo i ledy kiepskie, i odbłyśniki do wymiany.

 

Fajnie gdyby ktoś wypowiedział się Konkretnie na temat tych Osramów. 


  • 0

**************************************************
 


#9 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 01:18, 19.03.2017

jeżeli jest sterowanie napięciem ładowania to juz przekreśla ten sprzęt - w accordzie VII i VIII poprawnie działać nie będzie, o czym było juz kilka razy dyskutowane na tym forum, poczytać o ELD, w skrócie - w acco VII i VIII nie ma stałego napięcia >14V, napięcie zmienia się w zależności od kilku rożnych parametrów (np. obciążenie, obroty silnika - szczegóły są na forum, zachęcam do poszukania), może ono wynosić 12,8V a może i około 14V, no i gdy jest w tym niskim progu sterownik lamp nie wykrywa go jako ładowanie, dla niego ładowania nie ma, efekt jest taki że te lampy raz świecą a raz nie w zależności od napięcia jakie występuje w danym momencie na zaciskach akumulatora, z tego powodu w acco trzeba stosować lampki z "ręcznym" sterowaniem, niestety nigdzie nie ma informacji czy ten osram ma taka mozliwość, trzeba dopytać sprzedawcy/ importera/ producenta

jak widze w instrukcji montażu, podłącza sie jeden kabel do styku 15 (włączenie stacyjką) - w takim wypadku możliwe jest że to będzie działać tak jak powinno, ale tu trzeba popytać o szczegóły jak ten sprzęt działa, ewentualnie kupić na all protestować a jak nie będzie działać to zwrócić...

 

gdzie chcesz to zamontować? ja też juz kiedyś myślałem o drl i za chiny ludowe nie ma w tym zderzaku miejsca żeby to jakoś ładnie upchać, jedyna rozsądna lokalizacja to anty fogi, ale ja wyrzucać ich nie mam zamiaru... 


Użytkownik rafisz edytował ten post 01:38, 19.03.2017

  • 0

#10 Pete

Pete
  • Forumowicz
  • 399 postów
  • Skąd:City 17
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 01:31, 19.03.2017

Nie do końca.
"Problem" z ELD można obejść jeśli w omawianym modelu jest rozwiązanie stosowane w aktualnych DRL Philipsa.
W sterowniku oprócz trzech przewodów (+, -, postojówka) jest też czwarty, który podpina się po stacyjce - w skrzynce bezpieczników w kabinie. Tak jak w hybrydach.
Dzięki temu omija się problemy ze zmianami napięcia. DRL świecą stabilnie.
Ale to w Philipsach. Nie wiem jak rozwiązuje to Osram.
  • 0

#11 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 01:50, 19.03.2017

dlatego napisałem "jeżeli jest sterowanie napięciem ładowania"... 

ale tak jak napisałem - w instrukcji jest narysowany kabel który podpina sie do styku 15 (w hondzie on jest inaczej oznaczony) i możliwe że służy ten kabel do "ręcznego" włączania, bez automatów wykrywających poziom napiecia na aku... tu trzeba dopytać...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq