Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zmianiarka cyfrowa YATOUR

VII YATOUR

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31 tomko

tomko
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan YR-565P
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:17, 03.03.2018

Cześć,

 

Stracisz sporo na jakości. Posiadam cyfrową zmieniarkę YT-M06 model HON2 (taki jak ty potrzebujesz) i po podłączeniu czegokolwiek przez wyjście AUX uzyskasz beznadziejną jakość. Ten typ tak już ma. Jak podłączysz do tego jeszcze adapter to może być tylko gorzej. Ja do tego dokupiłem moduł bluetooth (YT-BTM) za 157pln u chińczyka z dodatkowym pilotem i gra bardzo dobrze. Cyfrową zmieniarkę kupisz za nie więcej jak 200pln.

 

W moim zestawie jak wyżej jedynie borykam się z problemem przełączania utworów (opisywałem wyżej). Jakość jest zadowalająca.


  • 0

#32 Under

Under
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Krosno / Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:40, 05.08.2018

A czy jest możliwość słuchania muzyki z karty SD/pendrive mając aktywne połączanie bluetooth? Podczas połączenia telefonicznego muzyka z karty SD wycisza się?
Przyszedł mi yt-btm z AliExpress, ale dźwięk jest bardzo cichy, nie działa sterowanie z kierownicy więc bedzie zwrot kasy.
  • 0

#33 Under

Under
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Krosno / Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:50, 15.08.2018

Odpowiedź na moje pytanie uzyskałem na priv, więc wklejam tu:
"(...)
1) muzyka z USB / połączenie przychodzące

automatycznie pauzuje muzykę (nie leci wyciszona, jest po prostu pauza), po zakończeniu połączenia kontynuuje w zatrzymanym miejscu

2) muzyka z USB / połączenie wychodzące

w tym przypadku jak masz jakiekolwiek dźwięki aktywne w telefonie, np. efekty dźwiękowe przewijania ekranu to automatycznie robi te pauzy (troszkę irytuje), jak wyciszysz telefon całkowicie to nie robi pauz i jak jest połączenie przychodzące to je słychać (telefon wyciszony)

3) Podczas słuchania z USB puściłem muzykę z telefonu i cokolwiek z telefonu leci (czyli przez bluetooth) ma priorytet przed USB. Dźwięki z telefonu słychać ale nie przerywają muzyki. Klikając zmianę folderu przełączyło mnie automatycznie na USB



ps. zakładam, że przy karcie SD działa tak samo zamiast USB. Co do USB od 16GB chyba dzieją się jaja czasami gubi foldery, na 8GB podobno jest ok (niezależnie czy karta, czy USB ale to już dotyczy samej zmieniarki, pewnie wiesz jak jest.

(...)


Z modułu korzystam tylko tak, że komunikuję się z telefonem i reszta obsługiwana jest z telefonu. Dźwięk jest super jeżeli chodzi o muzykę, połączenia te z OK.
"
  • 0

#34 Comornic

Comornic
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:08, 24.10.2020

Nie chce zakładać nowego tematu więc spytam się tutaj

 

Mam VII polift z zestawem głośnomówiącym lecz najprawdopodobniej padł modeł bluetooth w samochodzie. Czy kupując yatoura z bt oraz zestawem głośnomówiącym będzie możliwość odbierania/odrzucania z klawisza kierownicy oraz czy będzie wykorzystywany mikrofon hondowski czy będę musiał korzystać z tego dołączonego do zestawu yatour?


  • 0

#35 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 17:32, 24.10.2020

Będziesz musiał zamontować mikrofon z yatoura, nie będą działać klawisze od obecnego oryginalnego modułu bluetooth jak masz teraz. Odbieranie jest chyba na plusie A odrzucanie na minusie przy przyciskach od głośności. Podczas słuchania radia lub cd nie słychać że tel. dzwoni. Nie ma także wybierania glosowego. Zawsze możesz zamontować moduł z accorda viii.
  • 0

#36 Comornic

Comornic
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 24.10.2020

Dzięki za odpowiedź

 

Nie pozostaje nic innego jak walka z seryjnym zestawem i kupieniem dobrego yatoura.

 

Stąd drugie pytanie. Jaki yatour najlepiej przewodzi dźwięk? Co polecacie z funkcją BT/USB?


  • 0

#37 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 20:16, 24.10.2020

Ja mam zestaw Yatour YT-M06 + YT-BTM (czyli dwa urządzenia razem spięte). Jakość odtwarzania muzyki jest poprawna (jakość mp3) gdyż obsługiwany jest zwykły kodek SBC. Przez AUX i z kart jakość dźwięku jest kiepska, z AUX już tragiczna. Także używam tylko trybu bluetooth. Co do rozmów to jakość rozmów też była dobra, ale irytowało mnie to, że słuchając CD lub radia nie słyszałem że ktoś dzwoni, bo dzwonek jest tylko gdy używa się CDC. Zamontowałem ori Bluetooth z VIII i jestem z niego zadowolony (wyieranie głosowe).

W przyszłości mam zamiar wykonać jeszcze dwie modyfikacje: 

1) Zamienić Yatoura na https://www.banggood...ur_warehouse=CN

aby używać kodeka LDAC  , do tego przejściówka AUX-HONDA

2) przerobić moduł bluetooth z VIII tak aby automatycznie wybierał numer (do żony - do niej dzwonię najczęściej) po przytrzymaniu przycisku dzwonienia przez kilka sek. Ale tym się pochwalę jak zrobię.  


  • 0

#38 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:44, 24.10.2020

Możesz coś więcej napisac na temat tego sbc?? Mam samego yt m06. Czyli jaki format najlepiej wrzucać i przez co odtwarzać? Karta SD? USB?
Pozdrawiam
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#39 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 22:24, 24.10.2020

Muzyka przez bluetooth jest przesyłana przy użyciu różnych kodeków. Kodek SBC jest najstarszym, oferującym najgorszą jakość ale największą kompatybilność pomiędzy urządzeniami gdyz istnieje od samego początku tej technologii. Później pojawiły się aptx oraz aptx hd oraz najnowszy ldac (od androida 8 wzwyz). Na Internecie można znaleźć opisy z bitrate każdego z nich. Różnica pomiędzy sbc a ldac jest mniej więcej taka jak pomiędzy mp3 a flac. Niestety wszystkie zmieniarki używają tylko sbc. https://rms.pl/baza-...ooth-co-to-jest
  • 0

#40 Avside

Avside
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:18, 24.11.2020

no jasne że możesz podpiąć pendrive po to własnie się to montuje, ale musisz pamiętać aby odpowiednio nazwać foldery CD01, CD02, CD03, itd.

Jak to jest z tym CD01, CD02, CD03 itd. gdy ma się radio bez zmieniarki, takie radio może wykrywać "cyfrowo" te kilka płyt ?

 

Raczej włączałbym muzykę z telefonu przez AUX, słyszałem o problemach z jakością dźwięku, mógłby mi pan wytłumaczyć co i jak ?


Użytkownik Avside edytował ten post 11:21, 24.11.2020

  • 0

#41 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1574 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 15:59, 24.11.2020

tak twoje radio po pdłączeniu yatoura, xcarlinka czy innych zmieniarek, pod przyciskiem CD na radiu aktywuje dodatkową funkcję opisana jako aux, w yatourze najlepszą jakość dźwięku będziesz miał z karty SD albo pendrive (te rzadko działają), na karcie w głównym katalogu tworzysz katalogi z nazwami CD01, CD02 itd i do nich możesz wrzucić 99 plików mp3, katalogi zmieniasz przyciskami 5 i 6 na radiu, a pliki w obrębie katalogu np z kierownicy, aux w zmieniarce (nie mylić z auxem na radiu!!!) kiepsko działa, transmisja po BT też ze wzglądu na stary kodek o czym wyżej masz wspomniane, szczegółów dowiesz się po lekturze http://www.accordklu...wienie-tematów/


Użytkownik rafisz edytował ten post 16:02, 24.11.2020

  • 0

#42 tomko

tomko
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Jastrzębie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan YR-565P
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 16.12.2020

Ja mam zestaw Yatour YT-M06 + YT-BTM (czyli dwa urządzenia razem spięte). Jakość odtwarzania muzyki jest poprawna (jakość mp3) gdyż obsługiwany jest zwykły kodek SBC. Przez AUX i z kart jakość dźwięku jest kiepska, z AUX już tragiczna. Także używam tylko trybu bluetooth. Co do rozmów to jakość rozmów też była dobra, ale irytowało mnie to, że słuchając CD lub radia nie słyszałem że ktoś dzwoni, bo dzwonek jest tylko gdy używa się CDC. Zamontowałem ori Bluetooth z VIII i jestem z niego zadowolony (wyieranie głosowe).

W przyszłości mam zamiar wykonać jeszcze dwie modyfikacje: 

1) Zamienić Yatoura na https://www.banggood...ur_warehouse=CN

aby używać kodeka LDAC  , do tego przejściówka AUX-HONDA

2) przerobić moduł bluetooth z VIII tak aby automatycznie wybierał numer (do żony - do niej dzwonię najczęściej) po przytrzymaniu przycisku dzwonienia przez kilka sek. Ale tym się pochwalę jak zrobię.  

 

Udało się coś zdziałać. Używam zestawu jak twój no i ostatnio doinwestowałem w audio, bo coś mi tam harczy - myślałem, że wysokotonówka. Wymiana głośników na polecany na forum zestaw helixa z bazą na PSS + montowanie tweetów w obudowie handmade mocowanej do słupka skierowanych na słuchających (a nie na szybę jak to jest w seriii) + konkretne wygłuszenie całego autka - roboty masa i co? I dalej mi harczy :( Tylko audio CD wchodzi w grę. Doszedłem do wniosku, że jak jest transmisja muzyki przez BT i na telefonie jest odkręcona głośność na więcej jak 3/4 to yatour przesterowuje pewne kawałki i słychać to harczenie - dla mnie niedopuszczalne.

 

Pytanie czy jest coś lepszego niż zestaw yatour? Czy warto brać BT z VIII? Może jest coś lepszego?


  • 0

#43 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 22:50, 16.12.2020

U mnie nie ma takiego problemu, z dwóch telefonów na Max głośności w telefonie działek jest czysty. W zasadzie zwykle mam tak, że w tel głośność na Max. Mam yatorur m06 plus dodatkowo wpiety moduł bluetooth.
  • 0

#44 DanioVTEC

DanioVTEC
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:195
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:46, 06.02.2022

Troche wznowie temat.
Miał ktoś podobny problem z "jakością" muzyki w Yatour z BT? model z BT i aux, bez usb.
Mianowicie problem jest taki ze gra całość dobrze ale po sciszeniu o 2 do 3 vol z maxa. Mam to w accordzie CM2 type s bez PSS.


  • 0

#45 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 13:01, 06.02.2022

Masz na radiu ustawiona głośność na 37 - 38??
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, YATOUR

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq