Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Parę pytań początkującego odnośnie LPG

VI lpg vi katalizator

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 deha21

deha21
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VI ES
  • KM:311 000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 10.03.2017

Niedawno kupiłem Accorda VI 2.0VTEC z gazem i mam parę pytań bo to moje pierwsze auto z gazem.

 

1) Po przełączeniu na gaz po czasie wyskoczył mi błąd. Mechanik sprawdził, że to błąd katalizatora ale nie ma się czym przejmować bo tak czasem się dzieje. Dwóch mechaników tak mi powiedziało. Czy rzeczywiście nie ma się czym przejmować? Co zrobić żeby ten błąd w ogóle się nie pokazywał? Bo jednak nie chce ciągle jeździć z błędem na desce.

 

2) Poprzedni właściciel zapomniał zrobić przeglądu i regulacji zaworów (pół roku opóźnienia w przypadku przeglądu i 5 tys. km więcej w przypadku regulacji zaworów). Przegląd chciałem zrobić tam gdzie gaz był zakładany, ale będę miał wyjazd i nie dam rady. Teraz nie wiem czy mogę w ogóle jeździć tym autem nawet na benzynie. Co sądzicie - na benzynie będzie bezpieczniej czy te 1000km nie zrobi różnicy?

 

3) W instalacji gazowej zruszył mi się element na którym zamocowane są zawory (?). Można tak jeździć czy koniecznie trzeba to np. przyspawać albo wymienić blaszkę do mocowania?

 

4) Pytanie z innej beczki, ale nie chcą zakładać nowego tematu. Czy osoby które mają ELM327 na bluetooth mogą kasować błędy (chodzi mi o ten błąd katalizatora)?

 


  • 0

#2 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • SkÄ…d:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 19:21, 10.03.2017

1. tuleja na drugÄ… sondÄ™ - poszukaj po forum.

 

2. no raczej nie wybuchnie przecież...? ludzie czasem 3 lata nie jeżdżą na żaden przegląd gazu (ostatnio takie auto miałem okazję oglądać). przy najbliższej okazji podjedziesz i po sprawie. zawory też wyreguluj oczywiście.

 

3. "zruszył" się element powiadzasz? :) no raczej jest wskazane by wtryskiwacze zajmowały określoną pozycję (zazwyczaj pionową) , a najlepiej stałą - tj. żeby sobie nie latały po całym aucie, bo jeszcze wypadną :) spawać je? popraw mocowanie do blachy (teterytki są czasem nieocenione! ) :)

 

4. tak mogÄ… o ile masz OBDII w swoim aucie.

 

 

 

5. Popraw proszę informacje w profilu - chyba, że jesteśmy na forum renault i mi się to wszystko przyśniło :)

 

 

Pozdrawiam


  • 0

#3 kslavek

kslavek
  • Forumowicz
  • 419 postów
  • SkÄ…d:SuÅ‚kowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:27, 10.03.2017

1. Ma nie być żadnych błędów na LPG, jaki kod?

2. Nic siÄ™ nie stanie

3. Wtryski powinny być trwale zamocowane

4. ELM327 można skasować wszystkie błędy w Hondzie Accord VI z OBDII


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:56, 10.03.2017

Jak w środę się pojawisz na spocie na KFC to możemy skasować i też sprawdzić co ci się tam dzieje. ELMa się zabierze i zobaczy.


  • 0

#5 deha21

deha21
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VI ES
  • KM:311 000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 10.03.2017

Co to za spot? Gdzie, co, jak? Nic nie wiem :P

Zamówiłem sobie już ELMa ale idzie przez Chiny więc trochę poczekam ;)

 

Ad. 1 Na kod błędu akurat nie zerknąłem, wiem tylko że wskazywało na katalizator

Ad. 2 Na pewno nic się nie stanie? Jakieś efekty chyba muszą być, np. choćby mniejsza moc. Najbardziej boję się że coś z silnikiem bo miałem w poprzednim aucie duże przygody z silnikiem i jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

Ad. 3 Tryty chyba nie pomogą bo akurat jest takie mocowanie i złamało się w takim miejscu, że ciężko to przytwierdzić. Lepiej chyba całą blaszkę wymienić, ale kurcze nie wiem gdzie taką osobno znajdę.

Ad. 4 Z tego co wiem to jest OBDII. Takie info wyświetliło się na komputerze mechanika. Mam wersję ES 2.0VTEC.


  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:50, 10.03.2017

O spotach masz tutaj

http://www.accordklu...kromera/page-33

 

ELMa mam więc nie ma problemu podglądnąć.

Po stronie pasażera, lewa strona tunelu, pod radiem będziesz miał wycięcie w tapicerce. Jak odsuniesz będziesz miał gniazdo.

 

Co do błedu

Jeśli był to błąd 2 sondy lambda to kat się kończyć może po prostu.

Albo wymiana kata, albo emulator i po sprawie. Tak jak blow pisał.

 

Co do mocowania listwy wtryskoej, to na szybko możesz kupić kÄ…townik w castoramie i zamocować. 


  • 0

#7 deha21

deha21
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VI ES
  • KM:311 000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 10.03.2017

W sumie racja z tym kątownikiem. Zajadę do jutro, może coś wyszukam tego typu. Lepiej do trasy się przygotować żeby potem mnie laweta przez 100km nie ciągnęła jak ostatnio :P
A co do spotów. Głupie pytanie, ale... co tam robicie? :P


  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 13:31, 11.03.2017

Różnie, czasem kurczak, czasem gadanie, również nie kulturalne nabijanie się z siebie, jak już zejdzie na politykę to w ogóle się dzieje. Czasem jakaś diagnostyka, a czasem przekładamy części z jednego do drugiego aura, żeby jakieś dziwne przypadłości wykluczyć.

Różnie bywa
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, lpg, vi, katalizator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq