Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Brzeczenie podczas dodawania gazu

VI sprzeglo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 LukAco

LukAco
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:ok. Minsk Mazowiecki
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:54, 04.03.2017

Witam

 

Od kilku dni zmagam sie z problemem. Podczas dodawania gazu, tak ok. od 2k do 3k slychac brzeczenie tak jakby metal o metal jest ono coraz bardziej glosniejsze wraz ze zwrostem obrotow i tylko wtedy. Przypuszczam ze moze to sprzeglo bo czasem gdy ruszam i wlaczam drugi bieg slychac jakby niewysprzeglilo go do konca wiec albo sprzeglo albo cos w skrzyni  moze. Co to moze byc?


  • 0

#2 Thunder

Thunder
  • Forumowicz
  • 275 postów
  • Skąd:Opolskie
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:12, 05.03.2017

Jesteś pewny że to z komory silnikowej? A nie masz luźnej osłony katalizatora i nie brzęczy? Wejdź pod auto jak masz sposobność i sprawdzaj
  • 0

#3 robinn_91

robinn_91
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 06.03.2017

ja obstawiam wydech , 99% ludzi jak im cos brzeczy w wydechu mysla ze to silnik albo skrzynia


  • 0

#4 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:34, 06.03.2017

tak jak koledzy obstawiam osłona kolektora, osłona kata lub sam kat ,albo złącze elastyczne


  • 0

#5 JarMac

JarMac
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Accord VIII Executive AT
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:48, 06.03.2017

Witam,

 

Chciałbym podłączyć się do tematu. Kupiłem swoją Hondę 3 miesiące temu. Rocznik 2009, 2.4 benzyna AT. 

 

Problemem jest dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu. Dźwięk nie zwiększa swojej częstotliwości wraz z obrotami czy prędkością. Dźwięk przypomina takie stukanie metaliczne a nawet takie łańcuszkowe brzmienie. Nie słuchać tego zawsze, ale przeważnie po ponownym odpaleniu silnika. Czasami jest on mocniejszy.. czasami słabszy.. a czasami nie ma go wcale.

 

Wymieniłem już 2 łożyska - rolki prowadzącej i rolki napinacza. Sprawdziłem koło pasowe na wale korbowym i nie widać, aby było uszkodzone. Wymieniłem dodatkowo olej i też nic!

 

Możecie poradzić gdzie szukać problemu? Ostatnio godzinę spędziłem w kanale i próbowałem odszukać źródło dźwięku, ale wszystko wydaje się być dobrze przymocowane i sztywne... Byłbym wdzięczny za pomoc bo martwi mnie ten dźwięk.. :(

 

PS. Czy przy okazji możecie polecić jakiegoś mechanika z Wrocławia lub okolic u którego można to  bezpiecznie sprawdzić? (bez ryzyka że popsuje coś bardziej lub coś innego)

 

Z góry dzięki za pomoc


  • 0

#6 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:19, 06.03.2017

Może pompa oleju?? Jeden z kolegów miał "podobny" problem..Nagraj film i wstaw przez YT👍
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#7 Abramov

Abramov
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2,0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 14.03.2017

Witam, przyłączam się do kolegi JarMac mam  ten sam dźwięk (łańcuszkowy) a dokładnie przy 2750 obr. :)), mój silnik to F20B6 w budzie CH6, i za c.....nie wiem skąd dobiega ten dźwięk bo słyszę go i z lewej strony i z prawej podczas jazdy :).


Użytkownik Abramov edytował ten post 13:05, 14.03.2017

  • 0

#8 JarMac

JarMac
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Accord VIII Executive AT
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:52, 15.03.2017

Odpuściłem na chwilę bo się uspokoiło i zdarzało się baaardzo sporadycznie...aż tu wczoraj...

 

Chciałem wymienić sobie rolkę prowadzącą (Tą na samej górze), którą miałem nieoryginalną na oryginalną więc.. używając klucza naciągnąłem napinacz aby móc ściągnąć pasek, zdemontowałem rolkę, przykręciłem nową, i mając zwolniony pasek posprawdzałem jak kręci się alternator i sprzęgło klimy... niby wszystko ok więc montaż do końca i jazda i próbna..i co? i rzęzi jeszcze gorzej niż było! I teraz pytanie - ponieważ było lepiej a po poruszaniu okolic paska zrobiło się gorzej w którą stronę iść? Sprzęgło klimy? sprężarka klimy? napinacz? 

 

Dość dobrze teraz słychać więc postaram się nagrać ten dźwięk i wrzucić - może ktoś coś podpowie..


  • 0

#9 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 11:55, 15.03.2017

Pompa wody ?
  • 0
                       

#10 JarMac

JarMac
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Accord VIII Executive AT
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:22, 15.03.2017

Pompa wody... pompa oleju... macie jakieś sposoby jak to sprawdzić? Czy trzeba dorwać sprzęt na podmiankę i ew testować?

 

Nie znam się na motoryzacji za dobrze, ale mam pytanie dot. sprężarki klimy albo samego sprzęgła klimy - czy może być to powodem, ponieważ od pewnego czasu odczuwam wibracje i uczucie, jakby silnik dostawał bardzo dużego obciążenia gdy stoję np w korku i załącza się sprężarka (chyba to jest sprężarka, ale coś załącza się regularnie co jakiś czas).. jeżdżę cały czas na funkcji AUTO


  • 0

#11 pawel84j

pawel84j
  • Forumowicz
  • 721 postów
  • Skąd:Wyżne/Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:46, 15.03.2017

Pompa wody... pompa oleju... macie jakieś sposoby jak to sprawdzić? Czy trzeba dorwać sprzęt na podmiankę i ew testować?

 

Nie znam się na motoryzacji za dobrze, ale mam pytanie dot. sprężarki klimy albo samego sprzęgła klimy - czy może być to powodem, ponieważ od pewnego czasu odczuwam wibracje i uczucie, jakby silnik dostawał bardzo dużego obciążenia gdy stoję np w korku i załącza się sprężarka (chyba to jest sprężarka, ale coś załącza się regularnie co jakiś czas).. jeżdżę cały czas na funkcji AUTO

Załączająca się sprężarka klimatyzacji powoduje taki efekt.


  • 0

#12 JarMac

JarMac
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Accord VIII Executive AT
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:51, 15.03.2017

Ok ale czy ten dźwięk może mieć coś wspólnego ze sprężarką?


  • 0

#13 pawel84j

pawel84j
  • Forumowicz
  • 721 postów
  • Skąd:Wyżne/Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:04, 15.03.2017

Nie wiem jaki dźwięk nagraj filmik i wrzuć tutaj.


  • 0

#14 toki

toki
  • Forumowicz
  • 1532 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 24
Super

Napisano 22:48, 15.03.2017

Odpuściłem na chwilę bo się uspokoiło i zdarzało się baaardzo sporadycznie...aż tu wczoraj...

 

Chciałem wymienić sobie rolkę prowadzącą (Tą na samej górze), którą miałem nieoryginalną na oryginalną więc.. używając klucza naciągnąłem napinacz aby móc ściągnąć pasek, zdemontowałem rolkę, przykręciłem nową, i mając zwolniony pasek posprawdzałem jak kręci się alternator i sprzęgło klimy... niby wszystko ok więc montaż do końca i jazda i próbna..i co? i rzęzi jeszcze gorzej niż było! I teraz pytanie - ponieważ było lepiej a po poruszaniu okolic paska zrobiło się gorzej w którą stronę iść? Sprzęgło klimy? sprężarka klimy? napinacz? 

 

Dość dobrze teraz słychać więc postaram się nagrać ten dźwięk i wrzucić - może ktoś coś podpowie..

nie wiem jak w 8 ,ale generalnie w acco nie napina sie zbyt mocno paska, może to jest przyczyna?


  • 0

#15 JarMac

JarMac
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Accord VIII Executive AT
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:56, 20.03.2017

Nie jestem znawcą, ale czy pasek nie napina się sam poprzez napinacz?

 

Spróbowałem nagrać ten dźwięk - niestety nie jeździłem autem bo pojechałem w delegację, ale to wszystko co udało mi się dzisiaj nagrać w drodze do pracy - dźwięk zaczyna się pomiędzy 3 a 4 sekundą - takie zgrzytnięcie.

 

https://drive.google...ew?usp=drivesdk

 

Wracając z pracy spróbuję dograć coś jeszcze


Użytkownik JarMac edytował ten post 09:59, 20.03.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, sprzeglo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq