Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Opony 225/45 Falken czy Uniroyal jakie wybrać

VIII opony flaken uniroyal accord

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 MateuszKottek

MateuszKottek
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:Przeworsk
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:24, 26.03.2017

Ja dosłownie tydzień temu założyłem Uniroyal'e i nie wiem czy to moje jakieś przewrażliwienie czy faktycznie pływają troszkę. W dodatku jedna z czterech opon na wulkanizacji okazała się troszkę lipna (drobne bicie) dodam że nówki zakupione na oponeo. Spodziewałem się lepszego trzymania w zakrętach, wydaje mi się że opona się zawija wręcz na łuku przy prędkościach 100-120km/h. Co do deszczu miałem okazję raz jechać w deszczu i faktycznie wydają się dobre jak na te warunki.


  • 0

#17 wojtek92936

wojtek92936
  • Nowy
  • 4 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Elegance
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:22, 09.04.2017

Ja dosłownie tydzień temu założyłem Uniroyal'e i nie wiem czy to moje jakieś przewrażliwienie czy faktycznie pływają troszkę. W dodatku jedna z czterech opon na wulkanizacji okazała się troszkę lipna (drobne bicie) dodam że nówki zakupione na oponeo. Spodziewałem się lepszego trzymania w zakrętach, wydaje mi się że opona się zawija wręcz na łuku przy prędkościach 100-120km/h. Co do deszczu miałem okazję raz jechać w deszczu i faktycznie wydają się dobre jak na te warunki.

 

Ja ostatecznie wybraÅ‚em falkena z tym że na profilu 225/50/17. Użytkuje dopiero od piÄ…tku ale póki co mogÄ™ powiedzieć że opony sÄ… ciche. Dodatkowo znalazÅ‚em promo po zakupie do wyrwania 60zÅ‚ na paliwo z Orlenu: http://www.falkenopo.../#.WOqj9fnyjDc 


  • 0

#18 Majky

Majky
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:Nadarzyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:45, 20.05.2017

Witam , i ja mam problem z dobraniem które wybrać , waham się miedzy 3ma :

Dębica Presto UHP2 C . A , 68db

Hankook k120 ventus C , A , 70db

nokian zline  C , A , 72db

 

szczerze powiedziawszy to te debice wydaja się bardzo spoko - czytałem o nich maja sporo dobrych opinii ale i tez negatywnych ze słabo hamują na mokrej nawierzchni - i są najcichsze z całego zestawienia . Oczywiście rozmiar taki sam jak kolega wojtek92936 czyli 225/50/17 .

Panowie pomóżcie bo już sam nie wiem :/  Cenowo wyglÄ…da to tak ze nokianany najdroższe ale czy odczuje różnice jakaÅ› pomiÄ™dzy nimi a np debicÄ… czy hankookami ?


Użytkownik Majky edytował ten post 08:47, 20.05.2017

  • 0

#19 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • SkÄ…d:PoznaÅ„
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:59, 20.05.2017

Nokiany na lato są słabe. Hankook i Dębica to dwie różne klasy opon ;). Jeżeli możesz sobie pozwolić na większy wydatek to bierz Hankooka :)


  • 0

#20 Majky

Majky
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:Nadarzyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:55, 20.05.2017

Nokiany na lato są słabe. Hankook i Dębica to dwie różne klasy opon ;). Jeżeli możesz sobie pozwolić na większy wydatek to bierz Hankooka :)

hankooki tańsze o jakieś 200 zl od tych nokianów , dębica niby economic a hankooki to już premium marka , dobra skupmy się na tych hankookach bo jeszcze jeden hankook mi wpadł przed kilkoma chwilami :

 

1.hankook ventus v12 evo2 k120 --- o którym mowa oraz

2.hankook ventus prime 3 k125 -- który znalazłem

 

czy te hankooki różnią się tylko bieżnikiem czy jest jakaś odczuwalna różnica w prowadzeniu?


Użytkownik Majky edytował ten post 13:57, 20.05.2017

  • 0

#21 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • SkÄ…d:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:15, 20.05.2017

O uniroyalach już wczeÅ›niej pisaÅ‚em że jest to gÅ‚oÅ›na opona i jak dla mnie auto siÄ™ okropnie prowadzi na suchym. PÅ‚ywa  jakby powietrza w koÅ‚ach nie byÅ‚o.

Dlatego ja już się na nie nigdy nie zdecyduję.

Też jestem przed wyborem opon,ale ja decyduję się na Presto UHP2,kolega Talar ma UHP i sobie chwali.

W moim przypadku jest to podyktowane tym że nie chcę mieć indeksu xl, i opony letnie starczają mi tylko na rok,więc szkoda inwestować w droższe opony,jak i tak po roku idą w śmietnik.


  • 0

#22 Majky

Majky
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:Nadarzyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:23, 20.05.2017

pawel84 również bardzo na poczÄ…tku podchodziÅ‚em do tych debice uhp2 ale coÅ› mnie gryzie z nimi , w przyszÅ‚ym tygodniu kupuje a nie wiem co wziąć  :/


  • 0

#23 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • SkÄ…d:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:23, 20.05.2017

Za dawnych czasów jak jezdziłem sporo w motorsporcie korzystałem tylko z dębic,bo inne opony były bardzo drogie.Przetestowałem wszystko co było w tamtym czasie, nigdy mnie nie zawodziły,na frigo się super jezdziło po śniegu.

Też troszkę z dystansem podchodzę do nich,ale kolega Talar mnie przekonał. Tym bardziej że po roku je wyrzucam,to nie mam nic do stracenia,płacąc za kpl.ok.1000zł.

 

W Polsce zapewne opony letnie chcesz mieć na 2,3 sezony wiÄ™c możesz szukać czegoÅ› lepszego. To może siÄ™ opÅ‚acić,ale w moim przypadku nie. 

Dlatego że miałem już sporo opon i nie ważne czy wydam 3000 za kpl.czy 1000,to i tak rok i śmietnik. Takie są drogi w UK,ciągłe ronda,chropowaty asfalt i mój styl jazdy mają na to wpływ.


  • 0

#24 Majky

Majky
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:Nadarzyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:22, 21.05.2017

Pawel84 ale pytanie brzmi czy te uhp2 są lepsze niż te pozostałe? Na papierku wyglądają naprawdę nieźle różnica w cenie nie aż tak duża a różnica klas economic vs premium
  • 0

#25 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • SkÄ…d:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:40, 21.05.2017

To ja może z innej strony. Opinie o oponach bierz z pewnym dystansem bo np Ja miałem Falkeny Ze 514 i od tamtej pory mam uraz do Falkenów. Twarde, głośne i szybko poząbkowały, bardzo szybko. A w internetach tak chwalili... Ilu użytkowników tyle opinii plus osoby które mają za to hajsy ale to inna kwestia.

Wybierając opony pamiętaj też o ewentualnej reklamacji jak coś się stanie. Bo są marki gdzie gwarancja do bramy a dalej się nie znamy. Zacznie Ci się rozwarstwiać, odklejać się czy coś tam pękać i jedna firma przyjmie to na klatę i dostaniesz nowe opony a inne powiedzą: wina użytkownika

 

Ale jak mam już coÅ› polecić to dalej numer 1 dla mnie to Vredesteiny. Mam na lato w Accordzie, mam na zimÄ™ w Civicku, kolega ma letnie w Alfie i letnie w Cytrynie. Opony spisujÄ… siÄ™ Å›wietnie. A namówiÅ‚ mnie kolega z hurtowni oponiarskiej. I wybór byÅ‚ Å›wietny. 

 

Kuzyn miał w Accordzie Dębice na lato i też opony były bardzo dobre, dawały rade nawet przy ostrym traktowaniu.


  • 0

 


#26 Majky

Majky
  • Nowy
  • 12 postów
  • SkÄ…d:Nadarzyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:13, 21.05.2017

A jakie konkretnie masz te Vredesteiny?

Użytkownik Majky edytował ten post 17:40, 21.05.2017

  • 0

#27 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • SkÄ…d:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:40, 23.05.2017

lato Sportrac 5 zima snowtrac 5


  • 0

 


#28 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • SkÄ…d:PoznaÅ„
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:00, 23.05.2017

lato Sportrac 5 zima snowtrac 5

Bardzo fajne opony, ale marka u nas mocno niedoceniana ;)

 

W nowym aucie mam Rainsporty 3. Przejeżdżę ten sezon ale póki co wrażenia takie sobie. Lepsze niż Kumho w CG9 brata, ale gorsze od T1 Sport+, które mam założone na Galancie. Czekam na deszcz - ciekaw jestem czy faktycznie taka rewelacja na mokrym jak to klienci mi opowiadają :)


  • 0

#29 Helguson

Helguson
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:LRY
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:32, 15.07.2017

Dzięki za sugestie. Na tą chwilę skłaniam się ku dębicy presto UHP.

 

KupiÅ‚em i powiem Ci tak - super. Polecam, wujo ma również w volvo s60 i jeździ na nich koÅ‚o dwóch lat na letnich i jest zadowolony, ja w moim nowym acco od niedawna, ale póki co nie mam zastrzeżeÅ„. 


  • 0

#30 pertox

pertox
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:208,6 km 428 nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:19, 10.01.2018

KupiÅ‚em i powiem Ci tak - super. Polecam, wujo ma również w volvo s60 i jeździ na nich koÅ‚o dwóch lat na letnich i jest zadowolony, ja w moim nowym acco od niedawna, ale póki co nie mam zastrzeżeÅ„. 

Jak ze ścieralnością? też się przymierzam.


  • 0

Chcesz zobaczyć zadbane autko? Zapraszam do mojej galerii!

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, opony flaken uniroyal accord

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq