Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

dziwne dźwięki 2000-3500 rpm K24Z3 ACC VIII

VIII K24 K24Z3

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamorek

kamorek
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:TG
  • Silnik:pb
  • Wersja:EVO/CU2
  • KM:4xx/201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 02.03.2017

witam,

od dwóch dni mojego ACC 2,4 2009 trapi pewna "bolączka" mianowicie

w zakresie obrotów 2000-3500 lub 2500-4000 słychac w okolicach tyłu ( od strony wydechu) dziwny terkoczący dźwięk

dźwięk jest niezależny od postoju, ruchu pojazdu, niezależny od biegu w skrzyni AT

silni,jeździ na Shell Helix Ultra 5W40 zużycie 1litr od wymiany do wymiany, auto zadbane - serwisy regularne

nagrany dzwięk


co to może być : panewki ? wałki balansu ? pompa oleju ? zawory ? wytarty wałek rozrządu ?

w zaprzyjaznionym serwisie bylem ale nie do konca wiedza co to jest w pierwszym rzucie polecili wymienic silnik, ale z pomocą dotarlem do service bulettin dla accorda z usa z problemem pompy oleju "wyjącej" w zakresie obrotów odpowiadających mojemu problemowi ALE chyba to nie ten dźwięk
http://www.driveacco...78&d=1261007082

jakieś pomysły ?

ostatecznie jestem umówiony w ASO JKK na środę ale męczy mnie ten problem
  • 0

#2 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 12:35, 03.03.2017

wydaje mi się ze coś masz bardziej poluzowane.. niżeli coś w silniku.. ale tylko z dźwięku.. ktory nagrałeś.. tak stwierdzam bo wpada w rezonans przy 2500  - ew ktoraś rolka już odmawia posłuszeństwa.. i łożysko się już kończy.. Sprawdzałeś pod maską? (najlepiej 2 os. jedna depta gaz druga nasłu*cenzura*e od strony silnika... stojąć przed autem to raczej po lewej stronie nasłu*cenzura*. jeśli tam to pewnie któraś rolka napinająca pasek umiera.. :) 



Daj znac co będzie po wizycie w ASO :) 

3mam kciuki aby to była jakas pierdoła nie droga ! 


Pozdr.


  • 0

#3 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 13:22, 03.03.2017

Osłuchiwałeś silnik po podniesieniu maski?Te objawy wystąpiły nagle czy były wcześniej?Pod obciążeniem jest to samo ?Takie samo natężenie dźwięku? Zdejmij pasek i odpal bez (tylko nie gazuj długo bo pompa wody jest napędzana tym paskiem) Jeżeli będzie to samo to osprzęt można wykluczyć i szukać trzeba dalej.Mając trochę wprawy przy użyciu stetoskopu możesz osłuchać silnik ,,od dołu do góry,,Weź kogoś kto będzie utrzymywał obroty w zakresie których będzie słyszalny ten dźwięk i osłuchaj tak jak mówiłem.Cena takiego stetoskopu do osłuchiwania silnika to około 15 zł.Koszt nie wielki a jeśli masz trochę pojęcia to może coś ,,wysłuchasz,,  przed wizytą w ASO


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 13:30, 03.03.2017

  • 0

#4 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:34, 03.03.2017

Obstawiał bym przednią poduszkę podobnie mi stukało poszukaj w moich postach tylko w silniku 2.0 też automat. Myślełem że to wydech.
  • 0

#5 kamorek

kamorek
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:TG
  • Silnik:pb
  • Wersja:EVO/CU2
  • KM:4xx/201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:25, 03.03.2017

pod maska spradzalem dźwięk z okolic 4 cylindra, osluchowo slychac przy przyłożeniu stetoskopu pomiędzy 3/4 cylindrem ...

pod maska brzmi tak samo jak w środku

zdecydowanie dźwięk jest od strony cylindra 4 poziom nasilenia stały

jak silnik jest zimny wtedy slychac krótki dźwięk a potem dopiero jak jest ciepły

jak to znajomy powiedział brzmi panewka ale nie do konca

po wizycie w ASO sie moze cos okaze
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, K24, K24Z3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq