Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VI

Zabezpieczenie nadkoli Accord Coupe

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:27, 30.03.2010

Kupiłem Accorda z nadżartym tylnym nadkolem. Już jest zrobione- wspawana blacha na rancie. Jak to skutecznie zabezpieczyć żeby się nie powtórzyło? Jak wygląda to w Waszych Coupetkach?
  • 0

#2 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
  • Skąd:Pruszków WPR
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe V6
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:34, 30.03.2010

Kupiłem Accorda z nadżartym tylnym nadkolem. Już jest zrobione- wspawana blacha na rancie. Jak to skutecznie zabezpieczyć żeby się nie powtórzyło? Jak wygląda to w Waszych Coupetkach?


Jak dla mnie musiało być coś mocno przytarte, że wyszła rdza. Coupe ma na prawdę niezłe zabezpieczenie antykorozyjne. Poprzednią miałem z '98 i nie miała żadnych ognisk rdzy, obecna z 2001 identycznie.

Z zabezpieczeniem uderzaj do Tomiego. To nasz specjalista od nadwozi.
  • 0

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:49, 30.03.2010

Z zabezpieczeniem uderzaj do Tomiego. To nasz specjalista od nadwozi.

:oops: :oops: :oops:
Jeśli sam chce sobie zrobić to kupi z APP W100. Woskowa masa zabezpieczająca o silnym działaniu antykorozyjnym.
O takie coś:
http://moto.allegro....ozia_spray.html
będziesz zadowolony, tylko pamiętaj aby wszystko było suche, oczyszczone, odtłuszczone no i obkleić błotnik.
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:55, 30.03.2010

Tomi,a czy przy nałożeniu tego preparatu na np.same nadkola powierzchnia nie zrobi się chropowata i czy nie będzie osiadał się tam trudny do usunięcia brud.(z gładkiej powierzchni wiadomo brud schodzi lepiej)
  • 0

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:11, 30.03.2010

Ogólnie to kolega nie sprecyzował o co mu dokładnie chodzi. Czy o zabezpieczenie już naprawionego nadkola czy o zabezpieczenia nadkola przed naprawą. Napisałeś tylko, że masz wstawioną blachę. Czy chodzi o zabezpieczenie przed lakierowaniem czy już po?

Tomi,a czy przy nałożeniu tego preparatu na np.same nadkola powierzchnia nie zrobi się chropowata i czy nie będzie osiadał się tam trudny do usunięcia brud.(z gładkiej powierzchni wiadomo brud schodzi lepiej)

Ten preparat jest do zabezpieczania wewnętrznej strony nadkoli, która nie jest lakierowana i zawsze była chropowata. Do tego środka na pewno nie będzie więcej brudu przywierało, dodatkowo będzie wypierał wilgoć oraz ma w sobie dodatki antykorozyjne no i środek jest na bazie wosków syntetycznych więc brud nie powinien się go trzymać
  • 0

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:43, 31.03.2010

Również polecę ten wosk. U siebie zrobiłem sam tak kawałek nadkola, zamiast tej plastikowej nakładki, pod którą zbiera się brud i wilgoć.
Trzyma się już prawie dwa lata, a myślałem że po pół roku zejdzie. To miejsce ma jako taki kontakt z myjką wysoko ciśnieniową i wszystko
jest na swoim miejscu. Polecam.

Jakiś czas temu użyłem tego do zabezpieczenia puszki elektrycznej w ziemi, pod którą podchodziła woda gruntowa i raz na jakiś czas musiałem
ją suszyć i poprawiać. Odkąd użyłem tego do zabezpieczenia w/w puszki mam spokój i prąd.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:04, 01.04.2010

Dzięki chłopaki! Ogólnie to oprócz tego miejsca nie ma grama rdzy. Rdza wzięła się za rant tylnego lewego nadkola, gdzie łączone są dwie blachy. Było już kruche i trzeba było wspawać nową blachę. Zrobił mi to dobry blacharz, ale oprócz lakieru niczym jej nie zabezpieczył i wolę jednak czymś tam prysnąć:) Nadkoli z plastiku jak wiemy nie było fabrycznie, Poszukam preparatu i po świętach postaram się zabrać za robotę. Pozdrawiam serdecznie i Wesołych Swiąt
  • 0

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:25, 01.04.2010

Tomi jeszcze jedno pytanie i tak łopatologicznie proszę wytłumaczyć.Czy jak zdejmę koło to tym preparatem mogę prysnąć nadkole (plastik) i to co nie przykrywa nadkole.Ile potrzeba takich pojemników APP aby zrobić 4 wnęki kół.Gdybym nie dostał tego środka APP (chcę podjechać i odebrać osobiście w swojej okolicy) czy polecasz jaki inny dobry środek nadający się do tej czynności.Znalazłem taką firmę z różnymi środkami:
http://www.colorserv...l/o-firmie.html
Środek ten jest jak napisał sprzedający-kolor antracyt czyli nie jest typowo czarny?
  • 0

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:16, 02.04.2010

Czy jak zdejmę koło to tym preparatem mogę prysnąć nadkole (plastik) i to co nie przykrywa nadkole.

Jak popryskasz te plastikowe nadkole to będzie się to z niego łuszczyło. Plastiki wymagają specjalnych gruntów zanim się je czymś pokryje. W naszym przypadku chyba najlepiej zdjąć nadkole i zapryskać.

Ile potrzeba takich pojemników APP aby zrobić 4 wnęki kół

Jeśli całe 4 nadkola to dwa spokojnie wystarczą. Jeśli tylko to co wystaje spod nadkoli to jeden.

Gdybym nie dostał tego środka APP (chcę podjechać i odebrać osobiście w swojej okolicy) czy polecasz jaki inny dobry środek nadający się do tej czynności.

Są z innych firm, ale mają kolor czarny bitumiczny i nie są na bazie woskowej, więc nie będą tak wypierały wilgoci. Moim zdaniem na bazie wosku jest lepszy bo w razie gdyby coś się działo pod spodem widać wszystko a druga sprawa jakbyś kupował samochód i widział, że jest czymś czarnym zapryskany to czy nie miałbyś jakiś podejrzeń? Ten środek ma taki lekko żółtawy kolor, ale jest prześwitujący. Jeszcze firma 3M robi taki środek ale jest dwa razy droższy.
  • 0

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:18, 02.04.2010

Dzięki :B
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq