Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Accord VIII 2.4 CU2 K24Z3 LPG + wariator kąta wyprzedzenia zapłonu

VIII accord lpg stag wariator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinez

Martinez
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 22.02.2017

Witam, parę dni temu zagazowałem swojego Accorda Podstawowe Komponenty instalacji:

 

- Sterownik STAG 4 QNEXT Plus

- Reduktor AC R01 250

- Wtryski Barracuda 130

- Zbiornik 49L 380x180 (podłoga bagażnika nie odstaje)

- Wariator kąta wyprzedzenia zapłonu STAG TAP-03 (zamiast lubryfikacji - na próbę)

- Emulator poziomu paliwa KME EPP-2-H

 

Instalacja zakładana w Warszawie u gazownika u którego robiłem już 2 poprzednie samochody w tym Accorda VII.

Wszystko jak do tej pory bardzo dobrze. Gazownik sam, prywatnie jeździ Accordem VIII 2.0 (oczywiście zagazowanym ;-)) co jest oczywistym plusem.

 

Jak widać w opisie, zdecydowałem się na zamontowanie wariatora kąta wyprzedzenia zapłonu. W teorii powinno to polepszyć spalanie mieszanki gazowej a tym samym ograniczyć lub wyeliminować zjawisko wypalania gniazd zaworowych. Przed samym założeniem instalacji LPG sprawdzony został luz zaworowy (wszystko w normie). Aktualny przebieg to 86.000km, zobaczymy co będzie za 20.000km... ;-)

 

Wrzucam parę fotek jak to u mnie wygląda. Uprzedzając ewentualne pytania, to te cienkie czerwone przewody przy akumulatorze, nie są od gazu, tylko od świateł do jazdy dziennej + halogenów OSRAM (montowanych w ASO). Te grube czerwone od wariatora.

 

 

 

l1.jpg

 

 

l2.jpg

 

 

l3.jpg


Użytkownik Martinez edytował ten post 21:26, 22.02.2017

  • 0

Mój Accord VIII - Czarna Perła - Kliknij tutaj


#2 rafiii

rafiii
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:56, 22.02.2017

Wtryskiwacze pod osłoną byś pokazał :). Przecież QBox Next ma wbudowany emulator poziomu paliwa, wiec po co dodatkowy?
  • 0

#3 blow

blow
  • Forumowicz
  • 1733 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exec
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 23
Super

Napisano 07:12, 23.02.2017

Bardzo Cie prosze,dodaj jeszcze najwazniejsze zdjecie-czyli po zdjeciu tego czarnego plastiku na kolektorze zebysmy mogli zobaczyc ulozenie wtryskiwaczy.


Dodaj tez co to za warsztat (chyba ze to tajemnica)

Czerwone grube kable,to po prostu zasilanie sterownika z bezpiecznikami.

I co to za nowosc z tym wariatorem? Ze co on robi? :-)
  • 0

#4 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 07:14, 23.02.2017

Wtryskiwacze pod osłoną byś pokazał :). Przecież QBox Next ma wbudowany emulator poziomu paliwa, wiec po co dodatkowy?


Niby ma wbudowany emulator, ale jakoś on u mnie nie bangla..😑
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#5 BUCZO

BUCZO
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:59, 23.02.2017

no właśnie emulator w kompie jest ale nie działa :/

daj znać czy ten spełnia swoja funkcje jak należy??


  • 0

#6 Martinez

Martinez
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:53, 24.02.2017

Bardzo Cie prosze,dodaj jeszcze najwazniejsze zdjecie-czyli po zdjeciu tego czarnego plastiku na kolektorze zebysmy mogli zobaczyc ulozenie wtryskiwaczy.


Dodaj tez co to za warsztat (chyba ze to tajemnica)

Czerwone grube kable,to po prostu zasilanie sterownika z bezpiecznikami.

I co to za nowosc z tym wariatorem? Ze co on robi? :-)

 

Zdjęcie dodam przy okazji jak je zrobię ;-) Ale nie ma tam nic odkrywczego, wtryskiwacze ułożone luźno (żeby nie przenosiło drgań) na krótkich przewodach. Wygląda to tak jak powinno ;-)

Warsztat to Auto WIS na ulicy Hery 25 (Warszawa - Bemowo).

 

Co do wariatora, to tak jak napisałem wyżej: Poprawia on spalanie LPG poprzez wymuszenie zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu, efektem jest mniejsze zużycie gazu oraz odrobinę większa moc i elastyczność. LPG spala się dłużej od benzyny i dlatego powoduje wyższą temperaturę spalania niż benzyna a to z kolei szkodzi zaworom w Accordach. Poprzez efektywniejsze spalanie mieszanki to zjawisko powinno być zmniejszone lub (mam nadzieję) wyeliminowane. Niestety testów brak, więc testuję na sobie, na pewno nie zaszkodzi a jak pomoże to będzie super. Tu masz opis producenta:

 

http://www.ac.com.pl...tag-tap-03/341/


no właśnie emulator w kompie jest ale nie działa :/

daj znać czy ten spełnia swoja funkcje jak należy??

 

Ten na 100% działa dobrze. Tzn. powinien resetować wskaźnik benzyny po każdym przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu i faktycznie to robi. Aczkolwiek u mnie jest trochę dziwnie bo, teoretycznie wskazania poziomu benzyny powinny opadać podczas jazdy na gazie. Piszę "teoretycznie" bo u mnie wskaźnik benzyny nie opada...

Ani na wskazówce ani w komputerze. Nie bardzo wiem czemu tak się dzieje ale absolutnie nie narzekam ;-) Być może jest tak dlatego że mam powyżej połowy baku albo to kombinacja działania 2 emulatorów - wbudowanego i zewnętrznego. Nie wiem, grunt że jest dobrze. Zobaczę co się stanie jak benzyny będzie poniżej połowy baku. Jeśli dalej nie będzie opadać to na próbę odłączę ten emulator KME bo być może ten z QNEXT-a u mnie jednak działa.


Użytkownik Martinez edytował ten post 02:05, 24.02.2017

  • 0

Mój Accord VIII - Czarna Perła - Kliknij tutaj


#7 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 07:45, 24.02.2017

A jak wychodzi u Ciebie porównanie spalania LPG z tym co pokazuje Ci komp??
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#8 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Manual + Navi + LKAS/CMBS/ACC
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:35, 24.02.2017

Niby ma wbudowany emulator, ale jakoś on u mnie nie bangla..

 

Potwierdzam.....u mnie tez nie działa on za dobrze. Lepiej założyć jakiś dodatkowy emulator chociaż niektórzy pisali że nie ma w 100% dobrze działającego emulatora do 8 gen.


  • 0

#9 Martinez

Martinez
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:13, 24.02.2017

A jak wychodzi u Ciebie porównanie spalania LPG z tym co pokazuje Ci komp??

Wskazówka w czasie jazdy na Lpg stoi w miejscu, natomiast zasięg mi się trochę zwiększa na kompie. Dzisiaj jak ruszylem spod domu mialem zasieg 275km a po paru kilometrach zrobilo sie 305km. Mam w tej chwili równo połowę baku benzyny. Zobaczę co będzie jak spadnie poniżej połowy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 0

Mój Accord VIII - Czarna Perła - Kliknij tutaj


#10 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 12:41, 24.02.2017

źle mnie zrozumiałeś..po zatankowaniu lpg wyzeruj wskazania średniego spalania np w pozycji B...jeździj do następnego tankowania LPG..po czym zobacz jakie średnie spalanie wskazuje Ci komp w aucie i przelicz ile spaliło Ci lpg na 100km..wtedy porównaj procentowo.

 

np. komp wskaże Ci 9.5l/100km (pb), a lpg wyjdzie Ci 11.5l/100km..


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#11 josek90

josek90
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Lbn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:EX-L
  • KM:312KM/362Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2017
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:00, 24.02.2017

Niby ma wbudowany emulator, ale jakoś on u mnie nie bangla..


Jestes pewien ze zostal wlaczony przez gazownika? Moze podjedz po prostu do nich i niech to sprawdza. U mnie poki co emu dziala bez zarzutow, poziom benzyny za kazdym razem wraca do swojego poziomu. Moj gazownik mowil mi, ze aby emulator sie zalaczyl trzeba poczekac z 3-5 sec przed odpaleniem silnika na wlaczonym zaplonie ale nie sadze Ed abys od razu wlaczal silnik, wiec niech Ci moze sprawdza czy emu jest wlaczony po prostu;) u mnie ostatnio wyszlo 10.4 na kompie, a 11.2 spalil gazu po przeliczeniu ile weszlo w butle.
  • 0

#12 Martinez

Martinez
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 24.02.2017

źle mnie zrozumiałeś..po zatankowaniu lpg wyzeruj wskazania średniego spalania np w pozycji B...jeździj do następnego tankowania LPG..po czym zobacz jakie średnie spalanie wskazuje Ci komp w aucie i przelicz ile spaliło Ci lpg na 100km..wtedy porównaj procentowo.

 

np. komp wskaże Ci 9.5l/100km (pb), a lpg wyjdzie Ci 11.5l/100km..

 

Ok. właśnie to robię. Dopiero wczoraj po raz pierwszy zalałem pełen zbiornik gazu od zera. jak wyjeżdżę cały gaz to podam wyniki z LPG i PB.

Sam jestem mega ciekawy ile mi gazu ten wariator zaoszczędzi (jeśli w ogóle cokolwiek ;-))

 

Mam pytanie do kolegów z 2.4l i wtryskami Barracuda. Czy u was wtryski gazowe są słyszalne w kabinie? U mnie niestety są (tylko na biegu jałowym i przy wyłączonym radiu i nawiewach na minimum) i się zastanawiam czy to normalne i się jakoś ułoży z czasem czy będzie potrzebna interwencja.


  • 0

Mój Accord VIII - Czarna Perła - Kliknij tutaj


#13 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:41, 24.02.2017

barakudy są głośniejsze to norma - też mam..jeszcze luknij czy nie dotykają plastikowej czarnej obudowy kolektora ssącego..


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#14 Martinez

Martinez
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 24.02.2017

barakudy są głośniejsze to norma - też mam..jeszcze luknij czy nie dotykają plastikowej czarnej obudowy kolektora ssącego..

 

Jutro pójdę zrobić zdjęcia tych wtrysków o które koledzy prosili w postach wyżej to przy okazji to sprawdzę. w razie czego jest sens je zmienić na jakieś inne? Myślę że mam taką możliwość bez problemu.


  • 0

Mój Accord VIII - Czarna Perła - Kliknij tutaj


#15 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 19:43, 24.02.2017

ale po co je zmieniać?? to są dobre wtryskiwacze ;)


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, accord lpg stag wariator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq