Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Padł rozrusznik w mojej VII

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Woźny.

Woźny.
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:okolice Skawiny
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:38, 22.02.2017

Witam i proszę o pomoc. Posiadam Accord VII 2.4 w której padł dziś rozrusznik. Już go mam na stole (skończyły się szczotki) zawiozłem do regeneracji ale jak Pan zobaczył co przywiozłem to od razu stwierdził że do tego niema części i że "będzie ciężko" Jutro jak go rozłoży to zadzwoni i powie co i jak ale żeby raczej szukać używki. I tu pojawia się pytanie: Czy rozrusznik z manualnej skrzyni podchodzi do automatu? Ja mam automat i jest kilka szt na alledrogo i już po zdjęciach niezachęcają do zakupu. Dzwoniłem dziś do aso ale miły Pan sprawdził i według niego maja różne numery więc nie jest w stanie mi powiedzieć czy będzie pasował ( Raczej Bedzie pasował ale wie Pan może a nie musi) Więc nadal niewiem. Czy ktoś już zakładał rozrusznik z manuala do automata? Pasuje? Macie jakieś info na ten temat? 


  • 0

#2 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:05, 22.02.2017

W automatach jest inny - Mitsuba a nie Denso i już tu ktoś pisał że z regeneracją Mitsuby ciężko jest. Nie wiem czy ktoś próbował je wzajemnie zamieniać... To że każdy automat ma Mitsubę a każdy manual Denso źle wróży zamienności.

 

Choć nie wiem czemu ciężko naprawić skoro szczotki można kupić w ASO:

http://www.hondaworl...711_category_1/

Szczotki to cześć nr 9 lub cały komplet ze szczotkotrzymaczem czyli 14.

 

Tak dla porównania wygląda rozrusznik Denso w manualu:

http://www.hondaworl...710_category_1/

Widać, że zupełnie inna konstrukcja bebechów. Mitsuba nie ma elektromagnesu, no w ogóle zupełnie inaczej wygląda....

 

Ta Mitsuba z VII automat za to bardzo mi przypomina konstrukcją rozrusznika Mitsuba z mojej poliftowej VIII-ki w manualu:

http://www.hondaworl...us_spare/5/338/

Model rozrusznika co prawda inny, dużo elementów ma inny numer części ale może tędy droga ?

 

Ja bym jednak wybrał się w poszukiwaniu części do ASO. Po cenach w rublach to wnioskuję że kompletny szczotkotrzymacz to koszt rzędu 400-500zł a same szczotki to powinno być rzędu 120-150zł...


Użytkownik klosz007 edytował ten post 20:12, 22.02.2017

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#3 Woźny.

Woźny.
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:okolice Skawiny
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 22.02.2017

Same szczotki to nie problem bo zawsze z czegoś się dobierze. Pytanie czy stojan i wirnik sa ok. Zamiast jechac do aso i wydac 120-150zł na szczotki to z powodzeniem można takie szczotki nawet dorobić szlifując chociażby szczotki z poloneza czy innego żuka a komplet kupi się za 15zł. Jutro zobacze jak zadzwonią co powiedzą. Jak skończyły się same szczotki to na bank to zrobią chociażby w w/w sposób. Gożej jak poszło cos więcej. Same szczotki to bym sam sobie zrobił. Odkręciłem tylny dekiel zdjąłem stojan z wirnikiem i zobaczyłem że szczotek niema więc poskładałem i zawiozłem do regeneracji. Ale jak zerkłem na komutator to wyglądał ok. wystarczy go wyczyścić. Zawiozłem go bo chciałem miec to zrobione na dedykowanych częściach. Ale jak się nie uda to sam go zrobie.


  • 0

#4 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 20:45, 05.11.2019

Witam odkopie temat. Udało się naprawić?
  • 0

#5 Irrrvv

Irrrvv
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:05, 01.12.2019

Podpinam się do pytania. Czy ktoś może podpowiedzieć, które szczotki z alledrogo będą pasowały do rozrusznika Mitsuby do 2.4 AT przedlifta?


  • 0

#6 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 06:26, 02.12.2019

Jak kupiłem na Ebay https://www.ebay.de/...8224?nav=SEARCH
  • 0

#7 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 09:35, 02.12.2019

rozrusznik w 7 genie z manuala mozna założyc do at pasuje. 


  • 0

#8 Irrrvv

Irrrvv
  • Forumowicz
  • 93 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:26, 02.12.2019

Dzięki Panowie!


  • 0

#9 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 18:15, 02.12.2019

Z ciekawości zapytam jak wygląda sytuacja z polifta do przedlift?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq