Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Błędy ABS

VII Powtarzające się błędy ABS

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cchriss11

cchriss11
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Exlusive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 18.02.2017

Witam

Od ok pół roku męczę się z ABS - co jakiś czas pojawiają się błędy : 17 - Czujnik prędkości koła lewy tylni - obwód otwarty;  18 - Czujnik prędkości koła lewy tylni - zwarcie i 24 - co oznacza nie wiem, ale chyba coś z kołem z którym współpracuje czujnik)

Wygląda to różnie. czasem przez miesiąc jest OK, później nagle wywala 17. Później znów nic - i wszystkie 3 na raz... Czujnik mam już 2 - całkiem nowy. piastę zdjąłem, przeczyściłem - nie jest uszkodzona, wygląda jak nowa. Wszystko teoretycznie gra, a jednak nie do końca.

 

Okoliczności w których pojawiają się błędy są całkowicie różne. Czasem pada, czasem podczas długiej jazdy - w zasadzie bez hamowania. Raz zauważyłem że podczas dojeżdżania do świateł w suchy i bezchmurny dzień pedał hamulca drżał jakby zadziałał system ABS - a ledwo co hamowałem...

 

czy ktoś miał już taki objaw? przypuszczam że musi być gdzieś uszkodzona wiązka, bo czy może to być coś innego? 

 

Z góry dziękuję za porady


  • 0

#2 Ranczo

Ranczo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Puławy i okolice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:chyba 190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 22.02.2017

U mnie ostatnio też wywalilo tylko błąd 17. Przy normalnej jeździe ale w dni co po polnej i mokrej drodze jeździłem. Możliwe że coś chlapneło na niego i zwarcie się zrobiło? Gdzie ten czujnik się wogóle znajduje?
  • 0
Jest: Accord VII TypeS Był: Civic V 1,5 90KM; Accord VI ES 2,0 147KM; Civic IV 1,5 90KM
Moje auto: http://www.accordklu...i-types-ranczo/

#3 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 23:36, 22.02.2017

obok łozyska sie znajduje, sprawdź czy pomarańczowa kostka na kablu nie jest uszkodzona, ewentualnie kabel... ale raczej czujnik będzie do wymiany, tez miałem tak że najpierw sporadycznie wyskakiwał błąd, później coraz cześciej, a na koniec padło calowicie


  • 0

#4 Lipo

Lipo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport Tourer
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:46, 23.02.2017

mi błędy wyskakują przekraczając magiczną prędkość 170 km/h :) 

lewy i prawy czujnik abs przód- sygnał nie ciągły . 

po ponownym uruchomieniu silnika i ruszeniu błędy gasną ...


  • 0

#5 cchriss11

cchriss11
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Exlusive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:02, 24.02.2017

Witam

W zasadzie ten czujnik zmieniałem już 2 razy. Za każdym razem po wymianie, było OK. Ostatni czujnik założyłem ok 3 miesięcy temu, i po ok miesiącu pojawił się znów problem. Dlatego zaczynam wątpić czy sam czujnik jest problemem. Chciałem sprawdzić przewody, ale na wysokości kanapy wchodzą one do kabiny - raczej zatem nie są uszkodzone. 

mimo wszystko sprawdziłbym czy nie mają może zwarcia - tylko czy ktoś wie jak to zrobić?

 

Od pompy pod maską odczepiłbym tą zespoloną wtyczkę i sprawdził czy jest sygnał,  tylko jakie kolory/numery odpowiadają tylnemu lewemu kołu?  może jest jakiś inny sposób? bo z tego co czytałem, sprawdzenie poprawności działania czujnika jest niemal niewykonalne "domowymi" sposobami. 

 

Or razu dodam że koło foniczne - tak to się chyba nazywa - jest jak nowe, bez żadnych uszkodzeń.


  • 0

#6 cchriss11

cchriss11
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Exlusive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 26.02.2017

Witam

 

Wygląda na to, że udało mi się rozwiązać tajemnicę pojawiania się tych błędów.

 

Kupowany czujnik ( zamiennik oryginału) miał super kiepskie uszczelnienie - tzn. w korpusie piasty jest duże pogłębienie pod uszczelnienie, a ten zakupiony miał malutki oring... Podczas jazdy woda dostawała się do czujnika i ten głupiał... 

Wszystko wyczyściłem, uszczelniłem silikonem i śmiga aż miło...

Wszystkie błędy zniknęły. Wstyd że tego wcześniej nie zauważyłem. Jeśli ktokolwiek ma podobne błędy -polecam to sprawdzić...

 

Temat do zamknięcia. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Powtarzające się błędy ABS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq