Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

xenony w accordzie

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#61 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:49, 05.07.2010

Mam kilku znajomych co maja te xenony z allegro i wcale nikogo nie oslepiaja bo maja poprawnie wyregulowane swiatla a nawet minimalnie nizej


Poważnie? A co, zatrzymywał tych z przeciwka i pytał czy ich oślepia? No sorry ale takie argumenty mnie powalają.

Możemy dywagować czy samodzielnie "poprawiane" światła są neutralne czy nie, ja wiem jak to jest na drodze bo dużo jeżdżę i faktem jest że wypalające oczy światła stają się plagą.


po co ma zatrzymywac, nie raz ich mijalem z przeciwka i gdyby mnie oslepili to bylbym pierwszym ktory zwrocilby im uwage bo to znajomy a nie obca osoba (nie mam zwyczaju chwalenia czegos co jest do d*py)

jak dla mnie to uwieliscie sie na jakies stereotypy ze Ci z allegro to agrotunerzy ktorzy robia to dla lansu i nic wiecej, to wyobrazcie sobie ze sa tacy agrotunerzy ktorzy tez mysla o bezpieczenstwie innych na drodze i hidy z allegro nie rownaja sie oslepianiu. ale niektorym nie przegadasz bo nigdy nie mieli ale ktos tam ich oslepil i uwazaja ze wszyscy z allegro maja swiatla z allegro. ja tez nieraz pomyslalem ze jedzie jakis idiota ktory oswietla mni cale niebo a co sie pozniej okazalo bylo to nowe BMW e60 z fabrycznymi xenonami i ukladem samopoziomowania i nie slepil przez 1s tylko przez cala droge a czemu? bo wjezdzal na wzniesienie tak samo jak ja tylko ze z drugiej stroy.
  • 0

#62 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:KSU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:00, 05.07.2010

Nie do końca rozumiem po co w ogóle są dyskusje o ładowaniu ksenonów do reflektorów pod żarówki ? Ktoś kto tego zabronił w ustawie nie zrobił tego "Nie wolno bo nie i już". Jak ktoś dużo jeździ nocą niech sobie zamontuje nowe reflektory pod ksenony a jak nie ma takich to inwestycja w dobre żarówki, regulacja i dbanie o czyste klosze w zupełności wystarczą. Widać wsio dobrze, jak się da to i tak w nocy powinno się jeździć na światłach drogowych - od tego są. A jak ktoś ma dalej problemy z widzeniem w nocy to proponuje wizytę u okulisty. Bo ja jedyny problem jaki mam to właśnie oślepianie przez innych - niestety u nas policja woli z krzaków łapać za prędkość niż faktycznie dbać o bezpieczeństwo. Zresztą - ostatnio mrugałem bo coś mnie oślepiało z przeciwka i okazało się ze to był ... radiowóz :) Efekt jest taki ze co średnio co 10 samochód ma źle ustawione światła co przy kseononach daje w kość 2 razy bardziej. I dlatego podróż nocą po kraju to często katorga ...

Pozdrawiam,
Jaro.
  • 0

#63 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:44, 05.07.2010

to wyobrazcie sobie ze sa tacy agrotunerzy ktorzy tez mysla o bezpieczenstwie innych na drodze i hidy z allegro nie rownaja sie oslepianiu.


tak, na pewno większość robi to dla poprawy bezpieczeństwa na publicznych drogach. Troskliwi jak Matka Teresa.
szybki też agrotunerzy przyciemniają sobie z przodu, żeby ich światło nie raziło i wtedy będzie bezpieczniej
bo nie będą musieli mrużyć oczu :k


bylo to nowe BMW e60 z fabrycznymi xenonami i ukladem samopoziomowania i nie slepil przez 1s tylko przez cala droge a czemu? bo wjezdzal na wzniesienie tak samo jak ja tylko ze z drugiej stroy.


no ale do czego pijesz? fizyki i jej praw nie oszukasz. Ty podjeżdżasz, on jest na wzniesieniu to jakiego układu
by nie miał, przez chwilę będziesz w jego wiązce światła.

poza tym niedawno przeczytałem

Układ samopoziomowania nie działa przy podieździe pod wzniesienie, tylko pod wpływem obciążenia auta


więc jeszcze raz, co ma wzniesienie do roboty?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#64 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:02, 05.07.2010

to ze zarowno hid jak i xenon tak samo Cie oslepia, bez roznicy jak sa dobrze ustawione i ktos uzywa regulacji wysokosci swiatel to na jedno wyjdzie przynajmniej ja nie widze roznicy a jak ten inteligenty czujnik Ci sie zepsuje to slepi bardziej niz ten co sobie zdaje sprawe z tego co ma zamiast zarowki. szyb nie rozumiem one w zaden sposob nie wplywaja na bezpieczenstwo innych kierowcow wiec daj im spokoj.

jak dla mnie to chory temat kazdego osobista sprawa ale jestem przekonany ze jezeli nie oslepisz milicjanta swoimi hidami to na pewno sie do nich nie dowali a zeby go nie oslepic trzeba miec dobrze ustawione swiatla i to wszystko. z tym obcieciem soczewki juz pisalem nie kazda marka to stosuje wiec to ze honda stosuje nie znaczy ze tak musi byc i juz. ja uwazam ze nie wolno generalizowac i krytokowac hidow z allegro, maja byc dobrze ustawione i nie obchodzi mnie czy ten z przeciwka ma diody, zarowki nawet rozowe czy xenony 12 000K wazne zeby nie slepily mnie jak jade z przeciwka i nie walily mi po lusterkach jak jade przed nim.

xenony krytykujecie a ledow ktore tez sa nielegalne juz nie dlaczego? bo sami je macie?
  • 0

#65 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
  • Skąd:Miasto rond i pizzeri
  • Silnik:1
  • Wersja:qwerty
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1989
  • Nadwozie:xx
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 05.07.2010

Nie mam ledów ani xenonów. Zarówno ledy i niefabryczne xenony są moim zdaniem niepotrzebne. Normalnie jak z ringami BMW i ledami Audi. Odkąd pojawiły się to większość ludzi nagle zaczęła je potrzebować...
  • 0

#66 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:15, 05.07.2010

Marru, to dla bezpieczeństwa :roll:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#67 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:22, 05.07.2010

tak bo kiedy ledy ringi i inne tego typu wynalazki to czysto wizualny dodatek tak xenony juz nie. w poprzednim samochodzie mialem xenony i kiedy wsiadlem do accorda to po prostu wydawalo mi sie ze swiatla w ogole nie swieca niby soczewki a jednak swieca jak fiat panda czy inny wynalazek. wiec jak zaczne jezdzic w nocy to pomysle nad xenonami narazie jezdze raz na rok wiec sa mi zbedne. i mozemy sprawdzic gdzies na spocie czy oslepiaja czy tez nie.

kardas, juz Ci mowilem i szkoda zasmiecac forum zbedna dyskusja, jestem przeciwny kazdym swiatla ktore oslepiaja szczegolnie xenona z allegro ale jezeli ktos ma glowe na karku i ma dobrze ustawione xenony z allegro tak zeby nie slepil innych to na pewno nie powiem mu ze ma do d*py swiatla bo spelniaja swoje zadanie - dobrze swieca i najwazniejsze nie oslepiaja tego z przeciwka a czy on tam ma xenony hidy ledy czy swieczki z choinki to jego sprawa i ewentualnie drogowki podczas kontroli.
  • 0

#68 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:38, 05.07.2010

to ze zarowno hid jak i xenon tak samo Cie oslepia, bez roznicy jak sa dobrze ustawione i ktos uzywa regulacji wysokosci swiatel


Dobra, argumenty do ciebie nie docierają.
Do czego chcesz nas przekonać? Że producenci na całym świecie montują mechanizmy samopoziomujące dla zabawy, wyposażając je w czujniki które masowo się psują, po to żeby razić kierowców z przeciwka.
Czy do tego że kierowcy są tak zajebiści i za każdym razem pamiętają wyregulować światła jak zabierają pasażerów czy przewożą coś cięższego w bagażniku?
A może w ogóle problem rażących świateł nie istnieje a ja z powodu zmęczenia długą podróżą mam omamy?
Nie widzę dalej sensu dyskutować bo wyciągasz coraz bardziej absurdalne argumenty.
  • 0

#69 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:51, 05.07.2010

nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac. ale nie mow ze jadac noca tylko hidy Cie oslepialy a zwylke zarowki juz nie. zreszta co zatrzymywales kazdego zeby sie przekonac czy to hidy czy xenony? nie po prostu zalozyles ze jak oslepil to musi to byc hid. a tu sie mylisz ale nie chce mi sie tego tlumaczyc bo to tak samo jak 90konne tdi przyspiesza lepiej niz 110konna benzyna. albo ze z 2l w dieslu jest wiecej mocy niz w benzynie tylko ze nikt nie widzi ze porownuje doladowanego diesla z wolnossaca benzyna i dookola pelno ekspertow ktorzy twierdza ze diesel to diesel mocno wciska w fotel to ma niesamowite osiagi rodem z F1.
  • 0

#70 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:59, 05.07.2010

Może i rzeczywiście niektórzy dbają o ustawienie świateł, zwłaszcza świadomi tego że mają je z allegro.
Ja nie jeżdżę dużo (5000-8000tyś/ rok), a często jestem oślepiany. Teraz jak dzień długi to tego tak nie
widać, ale zimą się nasila.

Mimo wszystko ta dysputa jest jałowa, bo to i tak reguluje ustawodawca i my/wy tego nie przeskoczycie.

A to że nie tylko xenony oślepiają to nie trzeba mówić, ja już przestałem się pierdo.ić. Jak widzę że wali
mi po gałach na prostej drodze, to też włączam długie. Czasami mam ochotę wyciągnąć aparat ze schowka
i jak mnie mija to walnąć mu błyskiem po ślepiach.

pozdro
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#71 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:29, 05.07.2010

ja sie z wami wszystkim zgadzam ale nie mozna generalizowac. uwazam ze uzywanie hidow w reflektorach bez soczewki to kompletna paranoja ale jak ktos ma soczewke i dobrze ustawione swiatla to na pewno nie oslepi tak samo jak nie oslepi normalny xenon. trzeba jednak o tym pamietac. niemniej jednak jest duzo golfiarzy czy dresow w swoich e30/36 ktorzy tak daja po oczach ze jadac za mna oswietla mi cala podsufitke;/
  • 0

#72 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 12:51, 15.10.2013

Ostatnio zauwazylem u siebie w aucie ze jeden zarnik zmienil barwe swiecenia. Jestem na etapie szukania nowych i zainteresowal mnie taki model, ma duzo pozytywnych opini, ktos moze z forum jezdzi na takich?
http://allegro.pl/os...3586397598.html
Forum Mercedesa zachwala ten model...
  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#73 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 15.10.2013

Mogę podpowiedzieć, że Jota zaopatruje się w Osramie, więc ryzyko natrafiania na podróbę jest równe zero.
Mają też standardowe OEM w dobrej cenie http://allegro.pl/os...3567180526.html
  • 0

#74 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 13:40, 15.10.2013

a ja na przekór wszystkim założyłem xenony hid na długie w VI gen.
Jako, że u mnie nie ma tras z wielkim natężeniem i często jeżdżę bocznymi drogami zdecydowałem się na ten krok. Nastała jasność, świetnie wszystko teraz widzę, szczególnie pobocza no i zwierzaki się odznaczają nie mówiąc o znakach i oznaczeniach. Fakt faktem, że przy włączeniu kilka sekund potrzebują na rozświetlenie ale później jak nawet się mijam z innym autem i na te kilka sekund przełączam światła to po włączeniu ponownym świecą już mocno. Mijania mam normalne więc nikogo nie rażę
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#75 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 10:30, 25.10.2013

Mogę podpowiedzieć, że Jota zaopatruje się w Osramie, więc ryzyko natrafiania na podróbę jest równe zero.
Mają też standardowe OEM w dobrej cenie http://allegro.pl/os...3567180526.html

Zamowilem w Jota takie
http://allegro.pl/os...3586397598.html
Po zamontowaniu dam znac jaka jest i czy wogole jest roznica w porownaniu ze zwyklymi xenarc
  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq