Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

xenony w accordzie

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#16 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 19:57, 08.04.2010

to powinno być w dziale: "wieś tuning";
ewentualnie: "nie zdaję sobie sprawy, że stwarzam zagrożenie dla innych i mogę kogoś zabić".

:evil:


Niechciałbym być nie miły ale prędzej Twoja głupota i niewiedza Cię zabije niż światło z ledów. Ledy świecą jasno(nie mylic z mocno) ale nie oślepiaja jak np za wysoko ustawione xenony. I po trzecie jak się czegoś nie widziało i się nie ma o tym pojęcia to nie powinno się wypowiadać na ten temat zwłaszcza w taki sposób lub się stawia pytanie. Pozdrowienia i jeszcze raz sorry jeśli się ktos poczuł urażony.
  • 0

#17 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 23:11, 08.04.2010

uważam dyskusje za zakończoną
Driv3r i grzes8282 - :zolta: to takie małe upomnienie, stąpacie po cienkim lodzie
  • 0

#18 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 20:41, 09.04.2010

Bardzo fajny efekt. Idealne jako światła do jazdy dziennej.
A co do dyskusji to: Jarku, nie wyobrażam sobie bo dało sie Dri3rowi odpowidzieć bardziej kulturalnie i rzeczowo - tak jak zrobił to Grzes8282.
Rzeczą ludzka jest szydzenie z tego czego sie nie zna. A za pare miesiecy moze Driv3r sam to sobie zamontuje :-)
  • 0

#19 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 23:40, 09.04.2010

Ale ozo chodzi?
Przecież halogenów i przeciwmgielnych może w ogóle nie być. To są w tym przepadku dodatkowe lapmpki, które nijak nie maja prawa oświetlić drogi a o oślepieniu nie wspomnę. To ma sobie po prostu świecić jako tzw. "światła do jazdy dziennej". A w nocy jedynie efekt... i tyle.
I mały of top: dopóki w samochodach nie zaczna stosowac diód wysokonapięciowych (znanych z latarek LedLenser) to LEDy w lampach nie będą pełnic funkcji oświetlania drogi. Ponoć Hella bierze się za research w tej dziedzinie. Jako ktoś nie zna tematu to proponuję "obczaic w necie" jak potrafi świecić jedna dioda LedLenser z soczewką. Kosmos.
  • 0

#20 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 09:39, 10.04.2010

Jak najbardziej może się to skonczyc mandatem ale w Polsce. Na wyspach każdy ma to niestety gdzieś. Niestety.
Tu kolega zagrożenia nie powoduje ale są tacy co przeginaja a policja i tak ich nie ruszy. Bo po co? Wystarczy na okoliczność testu (UK - MOT, IRL 0 NCT wycofać modyfikacje i gotowe.
Ciekawostka: W Irlandi można przejść test diagnostyczny z włożonymi żarnikami H4. Nie ma problemu.
  • 0

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:01, 18.05.2010

...dopóki w samochodach nie zaczna stosowac diód wysokonapięciowych (znanych z latarek LedLenser) to LEDy w lampach nie będą pełnic funkcji oświetlania drogi. Ponoć Hella bierze się za research w tej dziedzinie. Jako ktoś nie zna tematu to proponuję "obczaic w necie" jak potrafi świecić jedna dioda LedLenser z soczewką...


Mimo że troszkę nie natemat z mainowym wątkiem to wtrącę swoje trzy grosze/ pochwalę się moim projektem - światła przeciwmgielne właśnie na diodach wysokiej mocy P7(8 szt. w lampie) ...nie powierzchniowych "bździdłach", a diodach o mocy 2W.
Takie diody są jeszcze bardzo drogie niewdzięczne w eksploatacji, chłodzeniu i zasilaniu ...ale dla upartych - temat do zrobienia.
Efekt końcowy "mi się podoba" - oidzielę się efektem/ fotką/ rozwiązaniem.
Przyznaję że te wkładki na diodach powierzchniowych to jednak tylko jako podświetlanie a nie oświetlanie można stosować :-/
  • 0

#22 rudzinski

rudzinski
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Krakow
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:30, 25.05.2010

a ja chcialem sie odniesc do takiego allegrowego xenonu w 7gen. bylem bardzo sceptycznie nastawiony do takiego xenonu w aucie klasy accorda ale zmusily mnie do proby notorycznie przepalajace sie zarowki :roll: pomyslalem... 150zl, zobaczymy co to wyjdzie. i tu moje zdziwienie :shock: z racji tego, ze accord ma soczewki (kazda 7gen) xenon wyszedl zaskakujaco dobrze! nie razi, swiatlo nie rozlewa sie (wyraznie odcieta granica swiatla), istnieje mozliwosc regulacji wysokosci swiecenia. moim zdaniem wszystko na plus!
  • 0
www.promotormocy.pl
Dołączona grafika

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:05, 25.05.2010

a ja chcialem sie odniesc do takiego allegrowego xenonu w 7gen. bylem bardzo sceptycznie nastawiony do takiego xenonu w aucie klasy accorda ale zmusily mnie do proby notorycznie przepalajace sie zarowki :roll: pomyslalem... 150zl, zobaczymy co to wyjdzie. i tu moje zdziwienie :shock: z racji tego, ze accord ma soczewki (kazda 7gen) xenon wyszedl zaskakujaco dobrze! nie razi, swiatlo nie rozlewa sie (wyraznie odcieta granica swiatla), istnieje mozliwosc regulacji wysokosci swiecenia. moim zdaniem wszystko na plus!




...xenony za 150zł? gdzie, jak ?
  • 0

#24 rudzinski

rudzinski
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Krakow
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:14, 25.05.2010

tak jak pisalem, zwykly zestaw z allegro od tego pana http://allegro.pl/sh...php?uid=2163315
moge zrobic fote z garazu jak swiatlo uklada sie na scianie
  • 0
www.promotormocy.pl
Dołączona grafika

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:06, 25.05.2010

Dla mnie troszkę/podejżanie tanio ...hmmm ciekawe jak z żywotnością, ale fotki mile widziane - byłbym wdzięczny za fotki śwuiatełka, sposobu mocowania zestawu itp. Jaką temp. świecenia żarników masz?
  • 0

#26 rudzinski

rudzinski
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Krakow
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:01, 25.05.2010

jesli chodzi o cene to mysle, ze wszystkie te xenony to ta sama jakos (chinczyki) wiec pozostaje kwestia tematu ile kto na tym zarabia, whatever... :roll:
ja mam 6000K i mysle, ze gdyby byla wersja 5,5kK to bylby mniej "tuningowe" :-?
co do mocowanie to kwestia Twojej pomyslowosci, przyznam sie, ze ja narazie machnalem to tak prowizorycznie ale mam pewien pomysl ;)

tu fota zrobiona przed chwila w garazu
Dołączona grafika
  • 0
www.promotormocy.pl
Dołączona grafika

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:28, 25.05.2010

kurde , fajnie wygląda, ładne światełko ...kusi mnie taki eksperyment, ciekaw jestem jak na przeglądzie się "zmieści" i czy władza się nie czepi ... żeby oślepiałoto - nie sądzę.
  • 0

#28 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:30, 25.05.2010

Mi sie wydaje, ze to zle swieci, w sensie granica swiatlo-cienia, chyba powinna byc bardziej plaska, sprawdze dzis jak to jest u mnie.

Edit: a nie, dzis to nie sprawdze, pozniej wiec.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#29 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 13:31, 25.05.2010

W oryginale chyba ten skos mniejszy jest
  • 0

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:38, 25.05.2010

Jedyne rozwiązanie to postawić dwie hanie obok siebie , jedna z oryginalnymi xenonami , a druga z "dorabianymi i porównać
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq