Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Glosniki przod/tyl półka Accord VII

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#31 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:49, 14.06.2010

ja się dziwię że to nie harczy przecież najsłabszy głośnik ma 50-60 RMS a radio ile daje 10 RMS :?:
  • 0
F1

#32 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:09, 14.06.2010

dlaczego ma harczec? ja tam sie na audio nie znam ale wiem ze po wymianie glosnikow z przodu dziek jest duzo lepszy, nawet jak glosniej slucham muzyki to jest ok. wysokie tony tez sa ok brakuje tylko tych niskich... przynajmniej dla mojego ucha.

mam jeszcze pytanie - jak to jest z tymi plusami i minusami na glosnikach bo jedni mowia ze to ma znacznie a drudzy ze nie... i czy moglby mi ktos podac jakie kolory to + a jakie -?
  • 0

#33 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:18, 14.06.2010

Plus musi byc w plusa a minus w minusa. Ja mialem przez pomylke ustawiona przeciw faze przodu z tylem..
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#34 tosztotomasz

tosztotomasz
  • Forumowicz
  • 812 postów
  • Skąd:LPU
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Exe
  • KM:2xx
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:31, 14.06.2010

@blackfly skoro stwierdzasz że brakuję ci "niskich tonów" to powinieneś zamontować głośnik, który pracuje w takim zakresie częstotliwości, a nie pytać jak upiec chleb, żeby wyszedł tort. Oddzielnym zagadnieniem jest czym go wtedy napędzić. Skoro piszesz

wiem ze najlepiej zainwestowac w zmaczniacz i tube ale zwyczajnie nie chce:)

to ja Ci odpowiem - "zwyczajnie nie da się" ewentualnie zapraszam do salonu Ery ;)
  • 0

#35 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 14.06.2010

Nie gadajcie glupot ,nie zawsze musi byc Sub. Ja np. w poprzednim aucie suba nie posiadalem gral alpine z JBL i dolu to mialo bardzo duzo ,to samo w domu w KD tez nie posiadam Suba bo wystarcza mi ilosc basu z kolumn.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#36 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:47, 14.06.2010

Ellipsis, w domu tzw. stereo z subem to profanacja. Niestety albo stety w aucie sub to mus. CA i domowe audio mają trochę różne zasady. Złoty tłok temu co potrafi zrobić system w aucie bez suba i nie da się odczuć tego braku.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#37 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:43, 14.06.2010

Plus musi byc w plusa a minus w minusa. Ja mialem przez pomylke ustawiona przeciw faze przodu z tylem..

z tego co czytalem to nie ma znacznei wazne zeby wszystkie glosniki byly tak samo. problem w tym ze juz teraz sam nie pamietam jak podlaczylem przod czy da sie to jakos sprawdzic nie rozbierajac znowu drzwi?

chyba kupie jakies glosniki magnata na ta polke z tylu mysle ze mi wystarczy ...
  • 0

#38 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:06, 15.06.2010

Ellipsis, w domu tzw. stereo z subem to profanacja. Niestety albo stety w aucie sub to mus. CA i domowe audio mają trochę różne zasady. Złoty tłok temu co potrafi zrobić system w aucie bez suba i nie da się odczuć tego braku.


Pablo co do sterea w domu to zgadzam sie ze Sub nie musi byc choc imo ladnie gra kiedy to kolumny graja np do 80HZ a reszta zajmuje sie sub. W kinie dom. tez nie uzywam suba ktory z zasady powinien byc ,mam maly pokoj i dla mnie kolumny wystarczaja.
W aucie nigdy nie mialem suba ,napewno gra inaczej ale zastanawiam sie czy jesli siedzac w aucie na samych glosnikach wystarcza nam ilosc dolu to po co wtedy ladowac suba ,aby byc slyszalny 100m dalej ?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#39 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:13, 15.06.2010

W aucie nigdy nie mialem suba ,napewno gra inaczej ale zastanawiam sie czy jesli siedzac w aucie na samych glosnikach wystarcza nam ilosc dolu to po co wtedy ladowac suba ,aby byc slyszalny 100m dalej ?


Zle myslenie, suba nie daje sie po to, zeby byc slyszalnym 100m dalej. Mojego suba sluchac na zewnatrz de facto dopiero po otwarciu bagaznika i tez wcale nie jakos mocno. Sub wypelnia taka brakujaca luke, ze bas tez czuc i o to chodzi.
Nie slycham techno, ani hiphop, tylko rocka i metalu, i stopa oraz gitara basowa musi byc. Kontretny atak, ale bez "jeba.ania" po uszach i lupanki. Bas nie moze "jechac". Musi byc szybki, tlusty i solidny :-)
Zestaw przedni ma dawac selektywnosc, tonalnosc, srednie tony (wazne w muzyce rockowej i metalowej) bez "piachu", tak aby gitary brzmialy soczyscie, a subik wypelnia dol, nie zamulajac jednoczesnie (dlatego +6 basu na radiu jest wykluczone). Generalnie nawet jak sie slucha dosc glosno, to ma nie bolec, musi byc selekcja, "mieso" i szatan :-)
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#40 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:49, 15.06.2010

Mikołaj tak sie sklada ze sluchamy podobnej muzyki a ja przy okazji gram na Basoofce :)
Stwierdzenie ze slychac ze 100m bylo ironia dot. pewnej grupy kierowcow i nie tylko ktorym sub wlasnie do tego sluzy :)
Wiem co daje sub i jakie jest jego zadanie ;) Dlaczego uwazasz ze bass +6 jest nie do przyjecia? Jak sie nie ma suba to +6 i wtedy "niskie" tony zaczynaja byc dopiero troche slyszalne :)
Ja radia w hondzie nie slucham glosniej niz 08-10 bo imo pozniej zaczyna sie dziac nieciekawie..
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#41 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:54, 15.06.2010

No ja tez gram na gitarze, tylko takiej bardziej skomplikowanej (wiecej strun mam do ogarniecia) :-) i robie dżyn dżyny :-)

Chodzilo mi o to ze +6 w seryjnym radiu robi "buuuu". Dla mnie to buczec zaczyna a nie dawac bas. Poprostu kiepski jest tam EQ, ogole to radio nie jest "najlepsze", dlatego u mnie bedzie wymiana, tylko cos zrealizowac sie nie moze.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#42 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:59, 15.06.2010

A bas nie jest skaplikowany? Zalatuje dyskryminacja ,ja mam 5 strun do ogarniecia ,keidys gralem Dżyn dżyny na 7ce :)
A ty masz PSS? Jak podlaczyles wamak i sub?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#43 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:05, 15.06.2010

Zartowalem sobie :-) wiem przeciez, ze bas tez skomplikowany. Nie raz nasz basista gra bardziej skomplikowane rzeczy ode mnie.

Nie, nie mam PSS, zwykle na 1 CD. Musialem dac konwertery hi level to low level. W PSS nie trzeba tego dawac, bo radio ma wyjscia ma wzmak, a nie na glosniki, trzeba tylko sobie cinche zrobic.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#44 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:10, 15.06.2010

Aha czyli jednak konieczne male przerobki ,myslem ze tylko podlaczenie :)
Wybierasz sie moze jutro na Sonisphere ?;>
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#45 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:13, 15.06.2010

Wybierasz sie moze jutro na Sonisphere ?;>


Nie, remont mam w domu. Zreszta wszystkie kapele poza Megadeth widzialem na zywo, chociaz ostatnio kumpel mowil, ze to pewnie ostatnia szansa na zobaczenie Slayera, bo faktycznie juz przebakuja, ze zbliza sie ich koniec.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq