Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Konserwacja/Pielęgnacja powłoki ceramicznej

powłoka ceramiczna polerowanie pielęgnacja lakieru konserwacja lakieru konserwacja połowki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majkz

Majkz
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:39, 01.02.2017

Witam,
 
Wczoraj nałożona została na mój (no może nie do końca bo mojej partnerki :) ) samochód powłoka ceramiczna. Od razu powiem, że sam jej nie nakładałem, zrobiłem to w salonie: http://www.braciapie...loka-ceramiczna  . I moje pytanie brzmi, czy są jakieś środki/zabiegi konserwujące powłokę abym jak najdłużej utrzymał obecny efekt i nie musiał zbyt szybko jechać ponownie nakładać powłoki (przyznam, nie jest to półka cenowa wosku i z finansowego punku widzenia wolałbym to robić rzadziej niż częściej :) ). Czy można auto z taką powłoką woskować, polerować itd.? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi :)
 
PS: Nie wiem czy będzie to pomoże ale powłoka którą mam nałożoną to Echelon Zen Xero.


  • 0

#2 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 13:01, 01.02.2017

Woskowac można. Najlepiej zrobisz jak zadasz to pytanie tym którzy ci to robili.
Są dedykowane środki do konserwacji powłok.
Swoją drogą dziwne, że Ci nie udzielili takich informacji.

by HUAWEI 😎
  • 0

#3 Majkz

Majkz
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:24, 01.02.2017

Informacje o tym, że mogę woskować otrzymałem ale jest jedno "ale", nie powiedzieli czym. O tym, że są specjalne "preparaty" do powłok coś tam przeczytałem w internecie, jednak jest to dla mnie temat na tyle obcy i w sumie dość dziewiczy (nie ma za dużo informacji w sieci), że może przed wyborem, a tym samym zakupem, ktoś podzieli się wiedzą i doświadczeniem. Może ktoś zna coś sprawdzonego, godnego polecenia, coś co może polecić.


  • 1

#4 Waldi.

Waldi.
  • Moderator
  • 631 postów
  • Skąd:TM
  • Silnik:2.4
  • Wersja:王冠の宝石
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:38, 01.02.2017

Zapytaj jeszcze raz i dokładnie.
Dzięki temu dowiesz się też, czy dobrze zainwestowane swoje pieniądze.

by HUAWEI 😎
Resztę dowiesz się stąd - forum kosmetyka aut
.

by HUAWEI 😎

Użytkownik Waldi. edytował ten post 14:34, 01.02.2017

  • 0

#5 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 14:43, 01.02.2017

Podstawa to mycie auta szamponem o neutralnym pH. W praktyce zapomnij o myjniach automatycznych i ręcznych gdzie nie wiesz jakich środków używają, najczęściej jest to bardzo agresywna chemia, która sprawi że powłoka zejdzie błyskawicznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#6 Majkz

Majkz
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:43, 09.02.2017

Przepraszam, że tak późno odpisuje. Skontaktowałem się z nimi, wypytałem troszkę bardziej konkretnie i dostałem kilka porad. Co do samego mycia mam znajomego, który "SPA" dla mojego samochodu jest w stanie zapewnić (też zapytałem go to te powłoki to za bardzo nie wiedział co mi doradzić). No i dowiedziałem się tak jak wspomina rhaegar, że rzeczywiście korzystanie z myjni automatycznych to jest barbarzyństwo dla tego typu powłok więc ku przestrodze odradzam każdemu stosowanie takich rzeczy po nałożeniu powłoki (w sumie to i bez niej automaty niszczą lakier ale to nie ten temat :) ). No nic jak już pokusiłem się na takie zabezpieczenie będzie trzeba troszkę bardziej dbać o lakier/powłokę :)  Dzięki wielkie za pomoc!


  • 0

#7 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
  • Skąd:Złoczew/Łódź/Wieluń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 14:54, 09.02.2017

Wywód ok ale w sumie to nie podałeś co Ci polecili :p


  • 0

#8 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 22:44, 19.02.2017

Czy można auto z taką powłoką woskować, polerować itd.?

PS Echelon Zen Xero.

Woskować? Tylko po co?
Według mnie powłokę kładzie się po to, żeby właśnie - nie woskować.

Dla jej zabezpieczenia?
Zabezpiecza się lakier, nie powłokę.
Powłokę kładzie się dla wygody, trwałości, bezobsługowości, dlatego woskowanie powłoki jest pozbawione sensu.

Dla poprawienia, uzyskania lepszego efektu...?
Było iść w wosk ;)

Polerować?
Polerując, ściągasz powłokę.
Jak już to przed - korekta i zabezpieczenie.

Jestem ciekaw dlaczego akurat tę powłokę Ci zaproponowali, bardzo mało o niej informacji/opinii.

Do jej konserwacji producent zaleca ich firmowy szampon, niestet nie widzę żeby można go gdzieś kupić.

Jeżeli to nie tajemnica - to ile zapłaciłeś?

Jeżeli po wykonanej usłudze, nie potrafią Ci powiedzieć - nawet jeżeli sam nie zapytałeś - jak i czym konserwować to uważam, że są bardzo "ciency"!

A tak się szczycą rzetelnym podejściem i profesjonalizmem. Hehe.
ujqghgn.jpg


No nic jak już pokusiłem się na takie zabezpieczenie będzie trzeba troszkę bardziej dbać o lakier/powłokę :)

Ale na pewno nie bardziej, niż jakbyś zamiast powłoki wybrał tradycyjne dbanie i zabezpieczenie - woskowanie. ;)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#9 Majkz

Majkz
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:53, 20.02.2017

Preparat, który od nich dostałem to:

 3f8a83ed28142d89med.jpg

Otrzymałem go od nich nieodpłatnie gdyż skorzystałem z ich usług. Czy można go kupić i za ile, tego nie wiem. Oczywiście głupio się mi teraz przyznać ale samochodu sam nie odbierałem, stąd też nie miałem żadnych informacji o pielęgnacji i zabezpieczeniach. Dowiedziałem się (dopiero po fakcie), że moja partnerka dostała gwarancje na 3 lata na powłokę oraz ten środek już wcześniej i została o wszystkim poinstruowana tylko oczywiście mi tego nie przekazała i stąd moje pytanie na forum. Wiem bardzo głupia sytuacja i bardzo przepraszam za wprowadzenie odrobiny chaosu ale już śpieszę z odpowiedziami :)

Tak więc... środek, który dostałem jest do pielęgnacji powłoki nie do jej poprawki (z resztą to widać, szampon). Dowiedziałem się, że nie ma konieczności stosowania jakiś wyjątkowych środków (no może oprócz tego, który przedstawiam na zdjęciu). Jeśli chodzi o jakiekolwiek korekty, poprawki bądź "serwis" powłoki w ramach trzyletniej gwarancji, o której wspomniałem wcześniej raz w roku mogę skorzystać z bezpłatnego serwisu powłoki, który polega na korekcie i poprawieniu powłoki. Dostałem też voucher 50% zniżki na rok czasu na mycie spa (dotyczy on wyłącznie zabezpieczonego samochodu i jest na nieograniczoną ilość użyć przez rok)

Dlaczego ta powłoka? Chciałem sprawdzić jaki jest efekt powłoki ceramicznej i chciałem pokryć auto czymś co w założeniu jest bezobsługowe. Czymś co pozwoli mi zapomnieć na jakiś czas o skrupulatnym dbaniu o zarysowania na lakierze. W swojej ofercie mieli ceramikę tej firmy. A ile zapłaciłem tajemnicą nie jest, 1800 zł netto.
PS: Jeszcze raz przepraszam, że mogłem wprowadzić w błąd (chociaż na moje usprawiedliwienie mam, że nie pisałem, że JA odbierałem auto po nałożeniu powłoki :P )


  • 0

#10 klops

klops
  • Forumowicz
  • 831 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Odyssey LX
  • KM:210
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Van
Reputacja: 28
Super

Napisano 10:30, 01.03.2017

Podpytaj u Pietrzakow czy możesz na ich powłokę kłaść coś takiego jak CarPro Reload.

To jest specyfik, który odswieza powłokę kwarcowa. Jest w sprayu więc użytkowanie banalne. :)

Kwestia czy można go kłaść na powłoki innych firm ale przezrec lakieru nie przezre :D

Ewentualnie do mocniejszej regeneracji można użyć CarPro Essence Plus (koniecznie z plusem). Ale to już nakładanie maszynowe więc zabawa.

Obydwa środki kosztują normalne pieniądze. Ja używam aktualnie CarPro Essence (bez plusa) jako lekko ściernego cleanera pod powłokę lub wosk i to jest absolutna petarda.
  • 0

#11 Majkz

Majkz
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Gliwice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:39, 07.03.2017

Podpytaj u Pietrzakow czy możesz na ich powłokę kłaść coś takiego jak CarPro Reload.

To jest specyfik, który odswieza powłokę kwarcowa. Jest w sprayu więc użytkowanie banalne. :)
 

 

W sumie jak to w sprayu to nic nie powinno chyba wyżreć ani roztopić powłoki :) Może nie będzie potrzeby stosowania "mocniejszych" specyfików, które wymieniłeś ale w razie czego wiem już co stosować. I rzeczywiście nie kosztuje to fortunę. Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź!


  • 0

#12 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 14:37, 26.03.2017

Nowy nabytek - wczoraj pierwsza aplikacja, oczekiwałem szklistego połysku - jego formuła bazuje na SiO2 (kwarc!) - i nie zawiodłem się ;)

FMbCrOo.jpg


Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#13 PKO

PKO
  • Auto Roku 2020
  • 433 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:244 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan - CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:33, 01.01.2018

Hej jak długo utrzymał Ci się efekt szklistości ? 

Producent zaleca ten preparat co konserwacji powłok kwarcowych zresztą ten sam producent ma bardzo dobra powłokę kwarcową.

Daj jakąś opinię, i pytanie czy kładłeś preparat na lakier z powłoką kwarcową czy bez  ? 


  • 0

#14 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 23:48, 01.01.2018

Efekt utrzymuje się do pierwszego deszczu/mycia ;)
Ale liczyłem się z tym, Ech2o to raczej taki 'klasyczny' quick detailer - nie przyciemnia, nie nadaje głębi, nie trzyma miesiącami, etc., ma być szybko, łatwo i przyjemnie ;) oraz tanio, i jest, bo za 50 PLN możesz mieć 10 litrów QD - większość QD ma plus-minus 500ml i kosztują około 50PLN, 500ml ECH2O to całe 2,5PLN ;)

Robiłem różne stężenia: 1:5, 1:10 i 1:20, chciałem porównać, czy 'mocniejszy' da lepszy efekt - większa szklistość, i wydłuży trwałość, nic z tych rzeczy, stężenie 1:5 ani nie wzmacnia efektu, ani nie poprawia trwałości, jedynie sprawia, że kiepsko się dociera i pozostawia mazy, dlatego tak jak zaleca producent - 1:20 to najlepsze stężenie.

Używany na nawoskowanym lakierze.

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#15 PKO

PKO
  • Auto Roku 2020
  • 433 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:244 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan - CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:59, 02.01.2018

Dzięki :) 

Finansowo masz 100 % racji taniej się chyba już nie da, a jak jeszcze sprawdza się w podobnym okresie trwałości to tym bardziej.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powłoka ceramiczna, polerowanie, pielęgnacja lakieru, konserwacja lakieru, konserwacja połowki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq