Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

VIII_Praca skrzyni biegow R20a3

VIII skrzynia biegów skrzynia R20A3

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 18.01.2017

Witam,

Posiadam VIII R20a3 z przebiegeim 20kkm i obiekcje do pracy skrzyni biegow tj taki prosty test:
2500rpm i wciskam sprzeglo i puszczam i wysluchiwanie roznic odglosu pracy skrzyni.
Oczywiscie wszystko off tj radio,wentylacja itp.
U mnie ewidentnie slychac roznice tj przy puszczeniu sprzegla.
Bylem z tym u ASO ale oni woda w ustach i tyle.
Widac bylo zaskoczenie bo roznice sa slyszalne.
Aktualnie auto jest na gwarancji wiec jesli sa to lozyska to chcialbym to zrobic jednak zdaje sobie sprawe ze otwierani skrzyni to nie otwieranie bagaznika i nie chcialbym zrobic gorzej nizeli jest.
Dodatkowo choc nie jestem pewny temat sie nasila a szczegolnie teraz gdy jest zimniej.

Bede wdzieczny za odpisanie i sprawdzenie porownawcze u siebie.

Pozd Mirek


Użytkownik Heka edytował ten post 16:56, 03.02.2017

  • 0

#2 Lopat

Lopat
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 18.01.2017

był cały wątek na ten temat, poszukaj dokładnie. tam było dużo napisane o tym, z tego co pamiętam tak poprostu ma ta skrzynia i tyle. 


  • 0

#3 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:04, 18.01.2017

Sorry tak ma ?

Jak dla mnie to dramat.

Szczegolnie rano jak odpalam i sa wyzsze obroty.

Te roznice sa naprawde znaczne a przebieg 20kkm!! 


Użytkownik mirro32 edytował ten post 21:05, 18.01.2017

  • 0

#4 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:08, 19.01.2017

Hej, sprawdziłem to dziś w dwóch Accordach, oba R20A3 z 2009, przebieg pierwszego 130kkm, drugiego 160kkm i zauważyłem różnice na puszczonym sprzęgle jest głośniej, ale ma to sens bo wtedy kreci się skrzynia i dodatkowo w mojej okolicy o godz. 10 było -7 na zewnątrz, także auta zmrożone mocno. Różnica w odgłosach pracy była minimalna i zauważyłem ją tylko chyba przez Twoją sugestię, może wrzuciłbyś nagranie jak to jest u Ciebie to bym powiedział Ci czy jest gorzej czy lepiej u mnie niż u Ciebie?.


  • 0

#5 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:17, 19.01.2017

Hej, sprawdziłem to dziś w dwóch Accordach, oba R20A3 z 2009, przebieg pierwszego 130kkm, drugiego 160kkm i zauważyłem różnice na puszczonym sprzęgle jest głośniej, ale ma to sens bo wtedy kreci się skrzynia i dodatkowo w mojej okolicy o godz. 10 było -7 na zewnątrz, także auta zmrożone mocno. Różnica w odgłosach pracy była minimalna i zauważyłem ją tylko chyba przez Twoją sugestię, może wrzuciłbyś nagranie jak to jest u Ciebie to bym powiedział Ci czy jest gorzej czy lepiej u mnie niż u Ciebie?.


Dzieki bardzo za test porownawczy.
Roznica odglosu pracy skrzyni w moim przypadku jest bardzo znaczna.
Ta roznica jest inna w zaleznosci od tego na jakich obrotach jest robiony wzpomniany prosty test skrzyni.
Wiem to ze jesli sprzeglo zostanie puszczone cala skrzynia sie obraca wiec wszystkie lozyska.
Jesli co najmniej jedno bedzie walniete to slychac szum.
Wg Twojej oceny roznica jest minimalna a u mnie jest spora.
Tak czy inaczej z tym tematem bede podbijal do aso o notatke reklamacyjna i niech to sprawdzaja.
W innych Hankach np Jazz,Civic i Crv pomimo wspolnego silnika tego nie slyszalem.
Pamietam moj problem ze skrzynia w Civic VII gdzie byla akcja serwisowa na skrzynie a zasadniczo na lozyska.
Jak dla mnie dramat.
Oczywiscie w trakcie jazdy tego nie slychac.
  • 0

#6 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 20:18, 19.01.2017

A jak mój filmik z testem, który Ci wysłałem ? Głośniej u Ciebie, czy tak samo ?


  • 0

#7 Lopat

Lopat
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:12, 21.01.2017

Naprawdę poszukajcie po forum bo był bardzo duży temat o tym, jeździli ludzie po ASO i się kłócili itp.

Tam wszystko było napisane o co chodzi, jak z tym walczyć i czy walczyć.

Ja więcej nie pomogę bo mam automat i nie mogę znaleźć sprzęgła żeby puścić i słuchać :P


  • 0

#8 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:57, 21.01.2017

Ale wiesz jak w dwóch autach z wyższym przebiegiem, które sprawdzałem problemu nie ma, a u kolegi mirro32 jest, tzn, że jest jakaś wada u Niego w skrzyni. Trzeba atakować ASO i tyle.


  • 0

#9 Lopat

Lopat
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:43, 21.01.2017

http://www.accordklu...skrzyni-biegow/

 

Szkoda Kolego mirro32 że odrazu nie napisałeś że temat o którym mówie jest Twoim tematem z przed 1,5roku

 

Osobiście uważam że jest to wina łożyska docisku, nie tyle jak ktoś napisał zużytego co ppoprostu wadliwego. 

Jeśli masz jeszcze gwarancję to jedź do ASO i póki tego nie zrobią to niech walczą, skontaktuj się z jakimś rzecznikiem praw klienta albo prawnikiem, Potraktujcie to jako wadę fabryczną, bierz auto zastępcze, najlepiej z zewnętrznej firmy by im kosztu każdego dnia rosły i niech to naprawią! 

Szkoda że nie zrobili tego wcześniej przy przebiegu jak pisałeś 8tyś.

Niestety, nasze accordy pod względem jakości to *cenzura* straszliwe...

Ja mam 40tyś przebiegu a auto kupiłem z przebiegiem 17tyś i maskownice od wysokotonówek latają i brzęczą jak wściekłe... 


  • 0

#10 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 21.01.2017

Witam,

 

Kolego Łopat masz rację iż to ten sam ktoś czyli ja nadal jestem zaniepokojony tym tematem.

Auto jeszcze na gwarancji jednak sam osobiście mam wielkie obawy o naprawę skrzyni przez stronę ASO. 

Jak wiadomo to nie wymiana żarówki tylko rozebranie mocno skomplikowanego mechanizmu.

Dodatkowo słyszałem iż skrzyni VIII praktycznie nikt w ASO nie naprawial wiec obawa tym większą.

Wg. opini Łopata może być to łożysko docisku hmmm a ja myślałem że to raczej lozyska skrzyni.

Ostatnio nawet podczas mrozów miałem taki dodatkowy negatywny objaw tj -16C ranne opalanie i po odpaleniu na sprzęgła wszystko ok ale przy powolnym puszczaniu usłyszałem metaliczny pisk jednorazowy i tyle. Było to kilka dni temu. Odctamtej pory tego nie było ale szum skrzyni szczególnie na obrotach 1500-2000 słychać. Dla przypomnienia chodzi mi o tescik wyciskania i puszczania sprzęgła na zatrzymanym aucie.

Test jest prosty i daje do myślenia.

Oczywiście w tygodniu pojadę do ASO by złożyć oficjalną reklamację.

Ale obawa o ASO jest bo beda naprawiac jedno a spieprza inne tematy i finalnie auto do sprzedania bedzie.

 

Pozd 

 

Efek pracy mojej skrzyni niemal identyczny jak tutaj.


Użytkownik mirro32 edytował ten post 21:13, 21.01.2017

  • 0

#11 Lopat

Lopat
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:45, 23.01.2017

biorąc pod uwagę test na zatrzymanym aucie nadal obstawiałbym łożysko przy docisku, coś takiego w oplu miałem, na stojącym aucie słychać było szum przy wciskaniu sprzęgła, nie jednakową prace silnika itp.  stąd moje podejrzenia. Ale przy jeździe nie powinno to być zauważalne, z filmu też mi się wydaje że to ze sprzęgłem jest problem. co do ASO to nie wiem jak jest na śląsku, ja serwisuje w Honda Plaza w Warszawie i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. 


  • 0

#12 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 23.01.2017

Witam,

 

Bylem w aso i zostanie wyslana informacja do centrali i wszystkich osrodkow Honda w celu opinii.

Aso rowniez boi sie otwierac skrzynie bo VIII generacja jeszcze nie byla otwierana i to rowniez jest dla nich zaskakujacy objaw.

Maja system informacyjny wiec zobaczymy jak to dziala.

Jak dla mnie obawy jakosciowe aso mam bo tak jak pisalem otwieranie skrzyni to nie wymiana wentylka.

Wyszukalem dzisiaj kolege z forum ktory mial bardzo podobny problem i zapytalem co On w tym temacie robil.

Kolego Lopat dzieki bardzo za opiniowanie. 

Tak jak pisalem ruszylem w procedurze aso i zobacze co z tego wyjdzie

 

Pozdr


  • 0

#13 mirro32

mirro32
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Silesia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:47, 03.02.2017

Witam,

 

Konczac temat jest decyzja Aso i centrali Honda iz skrzynia do wymiany.

Tak myslalem iz to nie jest norma bo takie szumy i znaczace roznice pracy sa alermujace.

Honda prosila o nagranie i moja wymyslona procedure testu ktora okazala sie oczywistascia nienormalizmu.

Chyba jestem pierwszy w Naszym kraju.

Wole to wykonac teraz na gwarancji niz po lub krotko przed koncem by moc zweryfikowac efekt wymiany.

Obecnie czekam na przeslanie skrzynki do aso i podmiana. Ryzyko jest bo wymiane pewnie mozna spartolic ale ryzyko rozsypki skrzyni wieksze a cena naprawy chyba jeszcze wieksza.

 

pozd


  • 0

#14 Lopat

Lopat
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:55, 03.02.2017

Cieszę się z pozytywnego zakończenia :) sama wymiana to nie problem, wyjmujesz, zakładasz i tyle. gorzej by było z naprawą bo to już spora impreza i trzeba się na tym znać :)


  • 0

#15 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 17:00, 03.02.2017

uzywane skrzynie do 2.0 po 400 zł chodzą wiec koszt wymiany większy niz skrzyni


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, skrzynia biegów, skrzynia, R20A3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq