Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Kolizja, prosba o wycene

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 18:51, 18.01.2017

Piszę o przypadku moim czyli rozliczenie bezgotówkowe.Nie chciałem zarabiać na szkodzie.Wszystko zrobione w ASO z fakturą wpisem do bazy.Nikogo nie będę oszukiwał że była kosmetyczna ,,obcierka,,podam VIN i sobie sprawdzi ten komu będę sprzedawał.Porobiłem zdjęcia przed naprawą i będą do wglądu.Jak komuś zależy na dobrej naprawie(czyli taki stan jak przed zdarzeniem) to odda do ASO i zrobi na ,,oryginałach,,

Użytkownik backdraft998 edytował ten post 19:02, 18.01.2017

  • 0

#17 Diegos

Diegos
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:58, 18.01.2017

Spoko czekam jeszcze na tel. Od rzeczoznawcy jak bede mial cos to dam znać

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#18 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 19:09, 18.01.2017

Piszę o przypadku moim czyli rozliczenie bezgotówkowe.Nie chciałem zarabiać na szkodzie.Wszystko zrobione w ASO z fakturą wpisem do bazy.Nikogo nie będę oszukiwał że była kosmetyczna ,,obcierka,,podam VIN i sobie sprawdzi ten komu będę sprzedawał.Porobiłem zdjęcia przed naprawą i będą do wglądu.Jak komuś zależy na dobrej naprawie(czyli taki stan jak przed zdarzeniem) to odda do ASO i zrobi na ,,oryginałach,,

a ja opisuję dwie możliwości rozliczenie szkody - pisałem dobrze ;)


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#19 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 21:25, 18.01.2017

Nie napisałem że źle napisałeś  :)

Ja osobiście biorę pod uwagę tylko naprawę w ASO bezgotówkowo na oryginałach :)


  • 0

#20 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 21:33, 18.01.2017

ASO akurat nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości..Już kiedyś opisałem na forum ich fuszerkę😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#21 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 01:20, 19.01.2017

Ja osobiście jestem zadowolony.Lakierowanie elementu nie było w ASO gdyż nie mają swojej lakierni :( Ale współpracują z lakiernią od 12 lat i widziałem Hondy po naprawie tego człowieka :) Kto poza ASO wstawi Ci np nowe oryginalne reflektory ,zderzak,elementy blacharskie itd.Z resztą w nowym samochodzie nie masz dużego wyboru a już tym bardziej w Hondzie 


  • 0

#22 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 08:33, 19.01.2017

Nie tylko ASO ma dostęp do OEM części 😁
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#23 MahaRadza

MahaRadza
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:02, 19.01.2017

Rzeczoznawcy pokazuj wszystko włącznie ze spinkami które trzeba wymienić przy naprawie i zdejmij zderzak do oględzin, bo może pod zderzakiem coś ruszone (na zderzaku odbite podłużnice), ciśnij rzeczoznawce niech reflektory wstawia nowe, nie żadne polerowanie. Po otrzymaniu kosztorysu zgłaszaj dodatkowe oględziny bo na pewno o czymś zapomni.

Myślę że jakieś 8-10k powinni Ci dać w zależności jaka firma ubezpieczeniowa.

Oj chyba się trochę zdziwisz, bo ja jestem przekonany i pewien, że nawet tyle nie ma co liczyć przy naprawie gotówkowej.

Jak dostanie 4500-5000 zł, to będzie dobrze ;)

 

Do kolegi #backdraft998 już się tak może nie nie spuszczaj na ASO. Bo tak jak napisał Ci kolega Ed$on, ASO nie jest wyznacznikiem jakości, o czym też mogę potwierdzić. Dodatkowo nie jest prawdą, że w ASO tylko możesz naprawić na nowych, oryginalnych częściach.


  • 0

#24 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 19:10, 19.01.2017

ale co ja się tam mogę znać ;)


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#25 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 21:41, 19.01.2017

Do MahaRadza tematy ze ,,spuszczaniem,, zachowaj dla siebie.To nie to forum.Jak chcesz się ,,mierzyć,, na uszczypliwości to nie ma problemu :)

Wracając do tematu.

PANOWIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM

 

Opisuję swój przypadek i naprawę w ASO gdzie mieszkam.Napisałem że jestem zadowolony i zadowolone są  osoby które też robiły naprawy blacharsko - lakiernicze w DUŻO większym zakresie niż  moja kosmetyczna ,,obcierka,, To że WY macie inne zdanie to wasza sprawa.Który z zainteresowanych Panów wykonał taką usługę w ASO i nie był zadowolony lub był zadowolony? ??? ?? Ilu z was? ?? To że ktoś komuś powiedział że w innym ASO zrobili źle to mnie nie obchodzi.W ASO gdzie ja dałem do naprawy ZROBILI BARDZO DOBRZE I TO DLA MNIE JEST WYZNACZNIK DOBREJ ROBOTY.Nie będę  kłamał i pisał że jest inaczej bo ktoś ,,słyszał,, że komuś zrobili źle. Czy w innych warsztatach robią na częściach OEM tego nie wiem .Ja osobiście nie szukałem bo nie miałem takiej potrzeby.Zrobiłem tak i moje ASO w mieście POLECAM.Jeśli w innym warsztacie niezależnym dadzą wam pisemną gwarancję na usługę i wystawią fakturę to tam wykonajcie naprawę.Nikt wam tego nie zabrania. Osoby które chcą być ,,uszczypliwe,, w stosunku do mojej osoby i moich wypowiedzi informuje że jeżeli chcą się wymieniać uszczypliwościami to służę pomocą w każdej chwili.


Użytkownik krisss111 edytował ten post 07:14, 20.01.2017

  • 0

#26 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 22:06, 19.01.2017

Do MahaRadza tematy ze ,,spuszczaniem,, zachowaj dla siebie.To nie to forum.Jak chcesz się ,,mierzyć,, na uszczypliwości to nie ma problemu :)

Wracając do tematu.

PANOWIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM

 

Opisuję swój przypadek i naprawę w ASO gdzie mieszkam.Napisałem że jestem zadowolony i zadowolone są  osoby które też robiły naprawy blacharsko - lakiernicze w DUŻO większym zakresie niż  moja kosmetyczna ,,obcierka,, To że WY macie inne zdanie to wasza sprawa.Który z zainteresowanych Panów wykonał taką usługę w ASO i nie był zadowolony lub był zadowolony? ??? ?? Ilu z was? ?? To że ktoś komuś powiedział że w innym ASO zrobili źle to mnie nie obchodzi.W ASO gdzie ja dałem do naprawy ZROBILI BARDZO DOBRZE I TO DLA MNIE JEST WYZNACZNIK DOBREJ ROBOTY.Nie będę  kłamał i pisał że jest inaczej bo ktoś ,,słyszał,, że komuś zrobili źle. Czy w innych warsztatach robią na częściach OEM tego nie wiem .Ja osobiście nie szukałem bo nie miałem takiej potrzeby.Zrobiłem tak i moje ASO w mieście POLECAM.Jeśli w innym warsztacie niezależnym dadzą wam pisemną gwarancję na usługę i wystawią fakturę to tam wykonajcie naprawę.Nikt wam tego nie zabrania. Osoby które chcą być ,,uszczypliwe,, w stosunku do mojej osoby i moich wypowiedzi informuje że jeżeli chcą się wymieniać uszczypliwościami to służę pomocą w każdej chwili.

 

 

kolego spokojnie, nie oburzaj się, aż tak :D nie robię sobie osobistych wycieczek do Ciebie :D

 

BTW. ASO w który naprawiałeś nie ma swojej lakierni, więc zleciło to podwykonawcy..więc defakto to nie oni naprawiali, zarobili na wyższej roboczogodzinie i częściach..tak jest dość często, w Twoim wypadku robił "ogarnięty" facet

 

kiedyś opisałem o ASO Honda Autowitolin, który na nowym zamontowanym mi przednim lewym błotniku znalazłem przy odbiorze auta szpachlę punktową 450-500um..po zdjęciu błotnika okazało się, że było wyklepane wgniecenie..więc polecieli mega po bandzie, sprawa oparła się o HP - a naprawę robiłem bezgotówko z OC sprawcy...dlatego taki mój stosunek do napraw w ASO :)

 

i z 8 lat temu też naprawiałem bezgotówkowo corollę e12, zarysowany błotnik i zderzak..rozbiłem naprawę przez ASO Toyota Radość (nie mają lakierni ani blacharni, robią przez podwykonawcę), tak mi naprawili. że kolorystycznie na samochodzie powstał kameleon - zero dobrania koloru, dodatkowo poskładali zderzak z reflektorem ze szparami po centymetr..na miejscu przy odbiorze poprawiali to..dla przykładu ostatnio malowałem u znajomego w CL7 tylny zderzak w warunkach garażowych i wyszło dużo lepiej niż w tej toyocie :D

 

ps. kolor czerwony zarezerwowany jest dla Adminów i Moderów ;) - czy jakoś tak 


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#27 Tadzio

Tadzio
  • Klubowicz
  • 3067 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 45
Super

Napisano 22:08, 19.01.2017

Koledzy

Zachowajcie spokój i ogólnie przyjęte zasady wzajemnego szacunku do rozmówcy.

Kolego MahaRadza

Jeżeli użyjesz jeszcze raz tego typu argumentu to wyjedziesz na zimowe 30 dniowe ferie  :diabelfaja:

Kolego Backdraft998

Czcionka czerwona zarezerwowana jest dla administracji o czym mówi regulamin.

I nie używamy drukowanych liter bo oznacza to krzyk.

 

Potraktujecie to jako upomnienie


  • 0

#28 Diegos

Diegos
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:03, 19.01.2017

No to tak po krótce lepiej oddac do aso czy brac ok 4-5tys.?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#29 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 23:16, 19.01.2017

bezgotówkowo według mnie lepiej ;) znajdź dobry warsztat nie musi to być koniecznie ASO;)

 

no chyba, że chcesz iść na całego, to własna wycena i sprawa do sądu...


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#30 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 01:32, 20.01.2017

Do ,,administratora,, nie ja zacząłem ,,grę słów,, nieprzyzwoitych.Dłużnikiem w tej kwestii nie pozostanę nikomu kto pod moim adresem używa takich słów i wypowiedzi, 

Swoje wpisy zamieszczam aby pomóc człowiekowi który ma problem nie z zamiarem obrażania kogokolwiek.Mam nadzieje że to co napiszę pomoże człowiekowi podjąć dobrą decyzję.Na czerwono poszło dla tego człowieka co nie rozumie po co są tu zamieszczane wypowiedzi.

Ed$on nie mam nic do Ciebie :) trafiłeś na gamoni co widocznie nie lubili swojego zajęcia lub robili to z przymusu.Mnie się udało czego każdemu życzę.Wspomniałem wcześniej o koledze co miał kolizję Accord  8 generacja .Też pojechał do ASO gdzie ja naprawiałem auto .Po wycenie  nawet nikt mu nie proponował szpachlowania elementów- wszystko nowe nic do klepania ma być jak fabryka .

Przyznam Ci się że naprawiam samochody i jak widzę przy np wymianie rozrządu (demontaż zderzaka ,nadkola itd) jak wyglądają auta po naprawach fachowców blacharzy lakierników to brak słów na określenie  tego.Jeżeli ktoś kto robi dobrze robotę daje na to gwarancję na piśmie to uwierzę .Osobiście nie polecam swoim znajomym lakiernika pewnego na 100% bo takiego nie znam i nikogo nie chce wpakować na minę.

Wracając do tematu .Jestem zwolennikiem zdrowej polemiki z której inni mogą skorzystać.Co do ,,tekstów,, - niech każdy kto chce je napisać się zastanowi i pozostawi je dla siebie.

Czy w,, niezależnym ,, warsztacie ubezpieczyciel może zażądać tylko zamienników jeśli takie występują?


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 01:43, 20.01.2017

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq