Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Świecąca kontrolka klapy tylnej

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:26, 15.01.2017

Zima, zima, zima i pojawił się problem z centralnym. Początkowo otwierały się tylko drzwi kierowcy i pasażera, ok mróz -20 miały prawo.

Mróz zelżał, wszystko wróciło do normy .... na przysłowiowe trzy dni :zoltek:

 

Aktualnie centralny nie zamyka auta (nie zamyka także przycisk w drzwiach), natomiast je otwiera. Zamykam poprzez wciśnięcie bolca w trzwiach (ryglowane są wszystkie drzwi oraz klapa tylna). Myślę że powodem takiego stanu rzeczy jest tylna klapa, mianowicie wszystkie drzwi zamknięte, przekręcam  kluczyk w stacyjce i świeci się kontrolka sygnalizująca nie zamknięcie klapy tylnej, wnioskuję że obwód nie jest "zamknięty" więc cwentralny nie może się zaryglować. Żeby nie było za prosto to jak włączam światła to owa kontrolka gaśnie. Jeżeli otwieram drzwi (włączone światła) kontrolka zapala się, jeżeli otwieram klapę tylną zapala się czyli jakby prawidłowo, ale czemu owa kontrolka świeci się gdy światła nie są włączone, gdzie szukać czujnika klapy.


Użytkownik wuj edytował ten post 09:27, 15.01.2017

  • 0

#2 tomek1613

tomek1613
  • Forumowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 15.01.2017

Krancowka? Może masa nie styka albo cos

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:55, 16.01.2017

Wczoraj zrobiłem jeszcze jeden test. Zapalam światła (kontrolka tylnej klapy gaśnie) wysiadam z auta i cyk centralny zamyka. Wsiadam do auta i cyk przycisk na drzwiach zamyka. Gaszę światła (kontrolka tylnej klapy świeci się) i brak reakcji na ryglowanie.

 

Auto garażowane pod blokiem, pogoda marna więc możliwości rozkręcania i szukania w ciemno ograniczone. Gdzie znajdę ową krańcówkę lub inny czujnik odpowiadajacy za klapę tylną.


  • 0

#4 premier

premier
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Wa - Wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 16.01.2017

MAM IDENTYCZNY PROBLEM OD 2 DNI! Tylko u mnie klapa sie w ogóle nie zamyka. Po wciśnięciu bolca w drzwiach zamyka drzwi ale tył cały czas otwarty, można se wejść do środka przez kufer.

 

Wczoraj wyjałem zaslepke w klapie. Do zamka dochodzą 2 elektryczne przewody. Czujnik siedzi pewnie przy którymś z nich. Według EPC nie wystepuje w zamku jako oddzielny element.

 

Sprawdziłem patent ze światłami. Na włączonych zamyka normalnie po zgaśnięciu kontrolki od tylnej klapy. Mi to raczej wygląda na zwarcie od wody, soli albo rdzy. Dodatkowo nie świeci mi jedno podświetlenie tablicy, pomimo wymiany żarówki. Pozostaje garaż, zdjęcie plastików i szukanie przyczyny gdzieś na połączeniach.


Użytkownik premier edytował ten post 23:58, 16.01.2017

  • 0

#5 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 17.01.2017

Musi gdzieś być wilgoś bo u mnie dziś już działa :)

 

Zrobi się cieplej i trzeba będzie wrócić do tematu bo albo to jednorazowa akcja, albo coś już dogorywa.


  • 0

#6 premier

premier
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Wa - Wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 17.01.2017

U mnie ani myśli działać.


  • 0

#7 premier

premier
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Wa - Wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 18.01.2017

DZIAŁA!! Nie no jakies jaja.


  • 0

#8 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • Skąd:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:58, 20.01.2017

ASO często montując autoalarm, wstawiało czujnik otwarcia pokrywy silnika podpięty pod klapę tylną, u mnie ten czujnik zgnił całkowicie i w przypadku zmasowania świeciła kontrolka, tak wygląda i powinien być zamontowany pod maską w tej plastikowej osłonie.

http://images.sklepy...y-bagaznika.jpg


  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#9 premier

premier
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Wa - Wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:53, 21.01.2017

Taki czujnik miałem pod maska z przodu. Zgnił i go wywaliłem jakiś czas temu bo miałem wrażenie że przez niego głupiało światło wewnątrz. Zaizolowałem kabel i wisi gdzieś przy chłodnicy.


  • 0

#10 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • Skąd:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:13, 21.01.2017

Jeżeli to nie pomogło, to w tylnej klapie zamykanej manualnie (bez elektryki) do zamka dochodzą  4 kabelki, zapewne dwa od zamka centralnego, a dwa od czujnik zamknięcia, trzeba by sprawdzić czy nie są przetarte gdzieś w wiązce. W klapie zamykanej elektrycznie są zewnętrzne czujniki(2 albo 4 nie pamiętam dokładnie mają zielone wtyczki), a w manualnej nie ma ( pewne na 100% gdyż wymieniałem u siebie klapę) więc wychodzi na to że czujnik zamknięcia klapy musi znajdować się w zamku.

Wielce prawdopodobne, że mogły się przewody przetrzeć na łączniu klapy przy zawiasie i tam chyba warto szukać, tylko nie pamiętam kolorów kabli, a zdjęć nie mogę odnaleźć.


  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#11 premier

premier
  • Forumowicz
  • 284 postów
  • Skąd:Wa - Wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 22.01.2017

Pisałem wcześniej ze nie świeci u mnie jedno podswietlenie tablicy. Teraz gdy klapa sie naprawiła zaczęło świecić ale duzo słabiej niż to drugie które nie gasło. Wielce prawdopodone ze gdzies przewody nie stykaja albo jest delikatne zwarcie, brak masy czy coś. Przewody idą pewnie razem z tym od czujnika klapy skoro problemy wystepuja jednocześnie. W nast. tyg.rozbieram klape i szukam przyczyny.


  • 0

#12 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:58, 23.01.2017

Na zawiasach pewnie masz połamane przewody ... ja dodatkowo masę podłączyłem  pod karoserię klapy i połączyłem 2 plusy na podświetleniu tablicy.


  • 0

#13 Tomek1234

Tomek1234
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Kolno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:367000
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:15, 04.01.2023

Witam. U mnie problem z kontrolką klapy bagażnika zaczął się już dawno, a mianowicie od czasu do czasu zapala się jak mam zamknięty bagażnik, albo dłuższy czas wszystko działa normalnie.
Jeżeli już mi się zapali kontrolka to praktycznie w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, tylko jak włączam światła to ona gaśnie.
Problem z tym związany zaczyna się że już auta z kluczyka nie mogę zamknąć i co najgorsze po takiej nocy aku mi pada. Szukałem w wiązce w klapie i niby wszystko jest ok, kupiłem drugi zamek i problem jest ten sam. Teraz kontrolką zgasła ale dalej nie mogę auta zamknąć z kluczyka. Kilka razy zamknęło ale dalej nic, otwieranie bez problemu.
  • 0

#14 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:42, 04.01.2023

poczytaj bardziej aktualny temat:

 

http://www.accordklu...zcze-raz/page-1


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq