Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dorabianie reparaturki Accord VII

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frank

Frank
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:49, 13.01.2017

Witam,

Ostatnio spotkało mnie to co niektórych użytkowników forum, a więc problem z rdzą w VII gen. Wyszło przez przypadek (niewielka kolizja) i całe w sumie szczęście, ponieważ na tylnym lewym nadkolu pojawiła się rdza. Przejrzałem wszystkie strony tematu "Nadwozie" oraz przeczytałem wnikliwie kilka porad m.in dotyczące tego, że do Tourera pasują dwie reparaturki z Forda Transita oraz to, że komuś do Sedana blacharz dorobił z "jakieś Mazdy". W związku z tym, czy ktoś doświadczył mojego problemu i dorabiał reparaturkę z jakiegoś innego modelu, który najlepiej pasowałby do Accorda VII gen? Aktualnie poszukuję z blacharzem najlepszej opcji, pytanie czy z VI gen da się przerobić reparaturkę na VII gen albo z jakiegokolwiek innego samochodu. Nie chciałbym na tę chwilę wstawiać ćwiartek, a samochodem chcę pojeździć jak najdłużej, opcja zrobienia jakkolwiek i sprzedania też nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam serdecznie


  • 0

#2 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 18:49, 13.01.2017

Nie rozumiem po co szukasz zamiast wstawić po prostu z VII gena:) dobrze zabezpieczy blacharz i będzie ok, a mniej kombinacji. Angoli masa na części.
  • 0

#3 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:52, 14.01.2017

Przerabiałem ten sam problem. Powiem tak. Najprościej jest kupić ćwiartkę, jednak blacha swoje lata ma i rdza może wyjść po zrobieniu w niedługim czasie. Radzę poszukać dobrego blacharza, który dorobi nadkola. Większość blacharzy powinno się nazywać lakiernikami. Przepytałem chyba z sześciu i co jeden to lepszy. Jeden to mi kazał nawet szukać na własną rękę reperaturek od innego samochodu, jak bym niby miał się na tym znać. Znalazłem w końcu poza moim miastem osobę, która sama dorobi z blachy. Tanio nie będzie ale nie wystraszył się jak inni. Popytaj czy ktoś nie zna w okolicy Blacharza, który robi takie rzeczy.

Pozdrawiam.


  • 0

#4 Stoliktomek

Stoliktomek
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Imielin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:59, 15.01.2017

Z Transita mam wstawione u mnie z lewej strony z tylu. Nie ma śladu ingerencji. Nie ma nawalone nie wiadomo ile kitu, wszystko się ładnie spasowało. Na upartego pasowałby jeszcze błotnik przedni z v40 i kilka innych aut się pewnie znajdzie. Ja zrobiłem na kartonie wzór odrysowanego nadkola, wyciąłem i szukałem po kolei z jakiego auta się zgra łuk. Transit wychodził najkorzystniej cenowo i z ilością pracy ;)
  • 0

#5 Frank

Frank
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:13, 15.01.2017

Dziękuję za podpowiedzi, zacząłem rozważać wstawienie ćwiartki. Blacharz powiedział, że jak będzie trzeba to bez problemu dorobi element, jestem z nim umówiony na 23 stycznia, także mam jeszcze chwilę czasu na podjęcie decyzji.


  • 0

#6 Frank

Frank
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:21, 07.02.2017

Dziękuję za podpowiedzi, zacząłem rozważać wstawienie ćwiartki. Blacharz powiedział, że jak będzie trzeba to bez problemu dorobi element, jestem z nim umówiony na 23 stycznia, także mam jeszcze chwilę czasu na podjęcie decyzji.

Witam,

Jestem już po odbiorze samochodu, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony, w zasadzie nic nie widać, żaden element się nie odciął. Skończyło się na dorobieniu fragmentu nadkola, nie było tak źle, jak to na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. Gdyby ktoś poszukiwał specjalisty w Warszawie i okolicach to sądzę, że warto.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie podpowiedzi.


  • 0

#7 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 13:23, 07.02.2017

U kogo robiłeś?? Jakieś foto byś wstawił przed i po..😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#8 Frank

Frank
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:30, 04.04.2017

U kogo robiłeś ?? Jakieś foto byś wstawił przed i po..

Witam,

Przepraszam, że odpowiadam po tak długim czasie, ale byłem poza zasięgiem. Fotografie przed robotą jakieś są, ale nie dokumentują całej szkody. Zdjęcia 'po' wykonam w najbliższy weekend. Gdyby ktoś był zainteresowany zobaczeniem na żywo to możemy się umówić gdzieś w Warszawie. 

Raz jeszcze przepraszam za zwłokę.

Robiłem w Nord Auto w Jabłonnej, ceny nie za małe, ale wydaje mi się solidnie.

Pozdrawiam


  • 0

#9 dar70es

dar70es
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Elegance
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:58, 12.04.2017

Witam, miałem podobny problem, dorabiali sami i nie wygląda idealnie ale ktoś mi podpowiedział że można kupić łatwo dostępną reperaturkę do przedniego nadkola, wyciąć z niej potrzebny fragment i wstawić na tył.

Pozdrawiam


  • 0

#10 vti24

vti24
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Piotrków Trybunalski
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:37, 01.05.2017

Ciekawy jestem jak pasuje ta reparaturka z Forda Transita, ten kto robił tym sposobem niech się pochwali efektem :gitara:  Reparaturki z anglików na szrotach to co do zasady są z rdzą lub już mają pęcherze, przyczyną zakładam jest angielska pogoda :cwaniak:  Czy Accord VII polift ma trwalsze błotniki z tyłu?


  • 0
ON

 Średnie spalanie: 6,80 l/100 km

 


#11 Broock

Broock
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:49, 05.05.2017

Niestety, chyba nie. Mój polift 2006- właśnie wyszła mi po zimie ruda na lewym tylnym błotniku. Ktoś zna jakiegoś blacharza/lakiernik w okolicach Lublina którego może polecić?
Niestety, chyba nie. Mój polift 2006- właśnie wyszła mi po zimie ruda na lewym tylnym błotniku. Ktoś zna jakiegoś blacharza/lakiernik w okolicach Lublina którego może polecić?
  • 0

#12 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:45, 06.05.2017

Ja jestem umowiony z takim samym podwojnym problemem na 15tego. Polecic to pewnie bede mogl dopiero po zimie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#13 Broock

Broock
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:48, 06.06.2017

Ja jestem umowiony z takim samym podwojnym problemem na 15tego. Polecic to pewnie bede mogl dopiero po zimie

 

 

No i jak, już po robocie? Jak wykonanie? Możesz ew. podać ile Cie to kosztowało?


  • 0

#14 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:47, 06.06.2017

No i jak, już po robocie? Jak wykonanie? Możesz ew. podać ile Cie to kosztowało?

Tak, juz po robocie, było czyszczone, usuwana rdza, malowane 2 błotniki z wycinaniem szyby + jedne drzwi bo było lekkie obtarcie.

Wygląda w sumie ok, nie gorzej niż było ale to jest mało ważne jeśli znowu zacznie wychodzić rdza.

Kasa jak dla mnie bardzo duża i wciąż mam wątpliwości, ale skusiła mnie 2 letnia gwarancja. Mam nadzieje ze nie bede musiał sprawdzać co ta gwaranacja jest warta;-)


  • 0

#15 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 16.04.2019

Może mi ktoś powiedzieć z jakiego Transita te reperaturki pasują do Tourera?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq