Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zła jakość dźwięku z radia po podłączeniu subwoofera aktywnego

VII subwoofer subwoofer aktywny blaupunkt radio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 10.01.2017

Witam,

 

ostatnim czasem zamontowałem w bagażniku subwoofer aktywny Blaupunkt GTB8200A. Subwoofer posiada wbudowany konwerter RCA więc podłączyłem do niego sygnały z głośników tylnej półki. Wersja samochodu którą posiada to type-s a więc radio zwykłe, oryginalne. Odtwarzając muzykę z płyty, jakośc dźwięku jest miodzio, jednak problem pojawia się gdy puszczam muzykę ze stacji radiowych, jakość nie jest zadowalająca, niby gra ale trzeszczy, chyrczy i takie tam, tak jakby nie ściągało dobrze fal radiowych, bez względu na stację radiową, głośność oraz to czy mam załączone podgrzewanie tylnej szyby czy nie. Jak Odłączam subwoofer wszystko wraca do normy.

Ktoś coś może podpowiedzieć?  :uszatek:


Użytkownik grzes508 edytował ten post 20:58, 10.01.2017

  • 0

#2 Kamilmix

Kamilmix
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:01, 11.01.2017

Możliwe, że subwoofer robi jakieś zakłócenia fal radiowych. Mam chińską ładowarkę pod zapalniczkę i gdy tylko ją włożę w gniazdo to radio zaczyna szumieć. Oczywiście odtwarzanie z CD działa wtedy bezproblemowo.
  • 0

#3 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:43, 11.01.2017

Możliwe, tylko jak to zweryfikować stuprocentowo? I czy oby to na pewno wina subwoofera? Może coś innego? 

Tylko nie mam pomysłu co


  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:11, 11.01.2017

Hej :)

Weryfikacja jest banalna - odłącz zasilanie od subwoofera na grającym radiu i zobaczysz, czy jest różnica...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#5 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:34, 11.01.2017

grzes508 skoro go bez niego jest ok to wiadomo że winowajcą jest sub.
Pytanie kiedy wraca do normy, po odłączeniu sygnału czy zasilania??
  • 0

#6 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:15, 11.01.2017

Hej :)

Weryfikacja jest banalna - odłącz zasilanie od subwoofera na grającym radiu i zobaczysz, czy jest różnica...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

grzes508 skoro go bez niego jest ok to wiadomo że winowajcą jest sub.
Pytanie kiedy wraca do normy, po odłączeniu sygnału czy zasilania??

 

 

Subwoofer nie ma przycisku ON/OFF, ale ma switch do przełączania pomiędzy wejściami sygnałowymi do wzmacniacza 

 

http://www.blaupunkt...0A_print_13.pdf

schemat strona 24, polska legenda strona 13

 

przełącznik RCA/High, jeśli się korzysta z RCA to aby uruchomić wzmacniacz należy podłączyć zasilanie do złącza remote, jeśli tego się nie zrobi to zapewne wiecie zasilania we wzmacniaczu brak. Więc jeśli normalnie wzmacniacz działa w trybie "High" a więc sygnał dostaje z tylnych głośników, kontrolka zasilania świeci się, i w tym momencie podczas odsłuchu na radiu przełączam w tryb RCA - zasilania brak, kontrolka zasilania gaśnie, a jakość dźwięku jak wspominałem w pierwszym poście wraca do normy - jest dobra. 

 

Wniosek jest taki, że subwoofer generuje aż takie zakłócenia? Przed jego zakupem zaczerpnąłem opinii i nie słyszałem o tego typu problemach, szczerze to trochę nie chce mi się w to wierzyć 


  • 0

#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:05, 11.01.2017

Wniosek jest taki, że subwoofer generuje aż takie zakłócenia? Przed jego zakupem zaczerpnąłem opinii i nie słyszałem o tego typu problemach, szczerze to trochę nie chce mi się w to wierzyć

A jednak... wszystkie znaki na niebie i ziemi (czyt. objawy) wskazują, że to jest przyczyną...
Zaraz, zaraz - przecież musisz mieć doprowadzone zasilanie z akumulatora do tego subwoofera... odłącz bezpiecznik w trakcie grania radia.
Pewnie subwoofer ma jakieś zabezpieczenie, ale lepiej nie przełączaj go w ten sposób, bo jednak poziomy sygnałów w głośnikach mogą być sporo wyższe niż RCA - lepiej nie ryzykować ew. uszkodzenia...
  • 0

#8 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 11.01.2017

A jednak... wszystkie znaki na niebie i ziemi (czyt. objawy) wskazują, że to jest przyczyną...
Zaraz, zaraz - przecież musisz mieć doprowadzone zasilanie z akumulatora do tego subwoofera... odłącz bezpiecznik w trakcie grania radia.
Pewnie subwoofer ma jakieś zabezpieczenie, ale lepiej nie przełączaj go w ten sposób, bo jednak poziomy sygnałów w głośnikach mogą być sporo wyższe niż RCA - lepiej nie ryzykować ew. uszkodzenia...

spróbuje jeszcze odłączyć subwoofer w ten sposób jak mówisz, choć efekt prawdopodobnie będzie ten sam. Upewnie się jeszcze co do poprawności podłączenia masy, wydaje mi się, że było w porządku, ale może jednak. 


  • 0

#9 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:58, 03.02.2017

Witam,

też zakupiłem subwoofer aktywny Alpine swe-815 z wyjsciem HI INPUT i mam pytanie  ... przewód REMOTE podłączałes gdzies ?? np pod sygnał z anteny w tylnym lewym słupku badz zapalniczki ?? Czy jak po łaczy sie przez sygnał z tylnych głośników to tego kabla nie trzeba podłączać .. ??

Pozdrawiam


  • 0

#10 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:12, 03.02.2017

Witam,

też zakupiłem subwoofer aktywny Alpine swe-815 z wyjsciem HI INPUT i mam pytanie  ... przewód REMOTE podłączałes gdzies ?? np pod sygnał z anteny w tylnym lewym słupku badz zapalniczki ?? Czy jak po łaczy sie przez sygnał z tylnych głośników to tego kabla nie trzeba podłączać .. ??

Pozdrawiam

 

Daj znać jak to gra, zaciekawiła mnie taka opcja


  • 0

#11 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:41, 03.02.2017

Jestem na etapie przerobienie radia na PSS+,wygłuszeniu wszystkich drzwi,wymiana głośników przód na Helixy b52c+tylna półka na OEM Pionek, montaz głosnikow w tylnych drzwiach no i tego suba Alpine ... dam znac jak bedzie juz po montazu ;)


  • 0

#12 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 05.02.2017

Wracając do głownego wątku w temacie, wreszcie udało mi się wykonać jakieś próby, wnioski:

 

1. Głośniki trzeszczą (nieczysty dźwięk) różnie w zalezności od stacji radiowych, na niektórych lepiej, na niektórych gorzej, jak słucham Radio ZET w Rzeszowie to czasami w ogóle problemu nie ma

2. Przy podłączonym subwooferze odłączając mu zasilanie (odpięcie bezpiecznika) jakość dźwięku poprawia się, problem zanika

3. Przy podłączonym subwooferze w momencie gdy pokrętło wzmocnienia (gain) przekręcam na minimum, jakość dźwięku poprawia się i jest taki jak na odłączonym subwooferze (mimo, że subwoofer dostaje zasilanie i jest podłączony)

4. Przy puszczaniu muzyki z CD jakośc dźwięku jest zawsze super (równiez na podłączonym subwooferze)

5. Kabel masy oraz wszystkie inne połączenia sprawdzane 3 razy, wszystko jest jak trzeba - zero poprawy

6. Spróbowałem podłączyć źródło dźwięku przy pomocy zewnętrznego konwertera:

 

http://allegro.pl/ko...5693764544.html

 

efekt identyczny, dźwięk nie czysty, trzeszczy mniej lub bardziej w zalezności od stacji radiowej

 

Jakieś pomysły? Planuje napisać do producenta, że coś tu jest nie halo, jakeś rady?


  • 0

#13 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 20:30, 06.02.2017

skąd masz prąd do suba? 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#14 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:56, 06.02.2017

bezpośrednio z akumulatora


  • 0

#15 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:46, 06.02.2017

a kabel REMOTE ?? skad wziałes sygnał do niego??


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, subwoofer, subwoofer aktywny, blaupunkt, radio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq