Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Wlew gazu zamarza, nie można zatankować lpg.

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 elektron205

elektron205
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Koło
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:47, 05.01.2017

Witam.
Zaczęły się minusowe temperatury i oto powstał problem. Wlew gazu mam obok wlewu benzyny. Żeby zatankować lpg wkręcam tę końcówkę / przejściówkę na taki gwint. I teraz gdy jest na minusie ten otwór gdzie to wkręcam zamarza i przy próbie tankowania lpg dystrybutor nie może przepchnąć gazu. Dodam że jak trochę chciałem ten lód wyskrobać śrubokrętem po tym tankowaniu to strzeliło z korka gazem (chyba tym zatankowanym dopiero co -około litr udało się przepchnąć)

Auto jeździ normalnie na gazie i nie szarpie. Czy ten lód mógł dostać się przewodem dalej? Jakie mogą być skutki i co z tym zrobić. Jutro trzech króli A potem weekend więc warsztaty obecnie odpadają.

Pozdrawiam
  • 0

#2 beasdazel

beasdazel
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES - gone:(
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:51, 06.01.2017

hmmm... sprawdź czy zawór tankowania gazu nie został umieszczony w odwodnieniu/drenażu wnęki tankowania, jeśli tak to już wiesz skąd wziął się tam lód. 

 

nie sądzę żeby aż tak zamarzło przy wlewie skoro byłeś w stanie ruszyć zawór śrubokrętem. 

 

Ja bym brał pod uwagę jeszcze wielozawór.


  • 0

#3 elektron205

elektron205
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Koło
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 07.01.2017

No faktycznie trochę lipnie to umiejscowione bo w tym drenażu. Wydłubałem ten lód, popsikałem takim odmrażaczem i puścił zawór i jest git. Już się bałem że coś rozerwało
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq