Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Nie działa podgrzewanie jednego lusterka

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojto

Wojto
  • Forumowicz
  • 419 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type S
  • KM:209
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:19, 04.01.2017

Witam

Nie działa mi podgrzewanie lusterka od strony kierowcy. Prawe lusterko i szyba tylna grzeją. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną? 


  • 0

#2 Swider

Swider
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:16, 16.01.2019

Ja mam podobny problem, ale od strony pasażera. Czy ogrzewanie tylnej szyby i obu lusterek są na jednym obwodzie i bezpieczniku? Dziś przy próbie zdjęcia podgrzewanego wkładu lusterka sprawdzając na zapłonie bez włączonego silnika nie  było prądu- było jedynie mrugnięcie na multimetrze. Teraz nie wiem czy szukać gdzieś na wiązce problemu czy w bezpiecznikach- sterowanie i składanie lusterek działa prawidłowo.


  • 0

#3 triksi

triksi
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:Biłgoraj
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:42, 16.01.2019

Sprawdzałem w autodata sterowanie lusterek i ogrzewanie tylnej szyby są na tych samych bezpiecznikach  o podgrzewaniu lusterek nie znalazłem nic. Pewnie są na wspólnym obwodzie.  Tylko że są 2 bezpieczniki jeden w komorze silnika drugi w kabinie . Zacznijcie od sprawdzenia bezpieczników a następnie od sprawdzenia napięcia przy lusterku tylko że przy zapalonym silniku bo podgrzewanie pobiera spore ilości prądu i przy włączonym tylko zapłonie sterownik może nie załączać w ogóle ogrzewania . Jeśli prąd jest pewnie padła mata jeśli nie szukał bym połamanych przewodów w przelotce do drzwi .


  • 1

#4 Swider

Swider
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:46, 18.01.2019

Sprawdzałem w autodata sterowanie lusterek i ogrzewanie tylnej szyby są na tych samych bezpiecznikach  o podgrzewaniu lusterek nie znalazłem nic. Pewnie są na wspólnym obwodzie.  Tylko że są 2 bezpieczniki jeden w komorze silnika drugi w kabinie . Zacznijcie od sprawdzenia bezpieczników a następnie od sprawdzenia napięcia przy lusterku tylko że przy zapalonym silniku bo podgrzewanie pobiera spore ilości prądu i przy włączonym tylko zapłonie sterownik może nie załączać w ogóle ogrzewania . Jeśli prąd jest pewnie padła mata jeśli nie szukał bym połamanych przewodów w przelotce do drzwi .

Włączanie ogrzewania tylnej szyby i lusterek mam na jednym przycisku pod radiem, sterowanie i składanie lusterek standardowo na lewych drzwiach. chyba trzeba będzie wiązkę sprawdzić, bo działa sterowanie i składanie lusterek, a ogrzewanie tylnej szyby i lewego lusterka mam ok. Dam znać jak odszukam co nie działa


  • 0

#5 Zakrzes

Zakrzes
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:Płońsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:11, 19.01.2019

mi lewe lusterko słabo grzało (było widać jak tylko trochę schodzi mrozu itp.), wymieniłem samo szkło, za ok 45zł z allegro. Grzeje, że można ręce ogrzewać

 

ale skoro u Was nie dochodzi prąd to musicie szukać dalej


  • 0

#6 kosa14

kosa14
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 22.02.2019

cześć wczorajsze gwałtowne mrozy złamały mi wkład prawego lustra więc też musiałem kupić gotowy grzany wkład za 45 zeta z aledrogo. Jest jakoś magiczny (łatwy do wytłumaczenia) sposób żeby bezboleśnie wyłuskać pęknięte lustro i wstawić nowe? Dzięki za wszelkie info.


  • 0

#7 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:42, 12.04.2019

Mam identyczny problem jak autor tematu. Działa podgrzewanie prawego lusterka oraz tylnej szyby. może źle szukałem w instrukcji, ale gdzie znajdę bezpieczniki za to odpowiedzialne ? 


  • 0

#8 Beryl

Beryl
  • Forumowicz
  • 438 postów
  • Skąd:SLU
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive +
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:20, 17.07.2019

Sprawa się wyjaśniła. Winna była mata grzewcza z tyłu lusterka. Wymieniona na nową, nieco większą. Koszt 50 zł 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq