Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

centralny zamek sam sie zamyka

VII centralny zamyka się

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 pakito00

pakito00
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 01.01.2017

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem w Accordzie VII, polega to na tym że po włożeniu kluczyka do stacyjki (nie musi  być przekręcony kluczyk) i zamknięciu drzwi zamyka się zamek centralny.


  • 0

#2 tomek1613

tomek1613
  • Forumowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:15, 02.01.2017

Hm, dziwnie to wygląda, a Mas system zamykania drzwi po zapłonie?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 pakito00

pakito00
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:09, 02.01.2017

Szczerze mówiąc to niewiem, ale jak sprzątałem samochód parę dni temu to było dobrze, teraz niestety wróciło
  • 0

#4 tomek1613

tomek1613
  • Forumowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 02.01.2017

I tak się dzieje jak kluczyk wlozysz? Tylko wtedy?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 pakito00

pakito00
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:50, 02.01.2017

Wystarczy że włożę kluczyk do stacyjki, ale na włączonym zapłonie i odpalonym silniku jest to samo.

Alarmu nie ma sprawdzałem, czy miał ktoś podobny problem


Użytkownik pakito00 edytował ten post 16:05, 08.01.2017

  • 0

#6 nimiroff

nimiroff
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:EX-L Hybrid
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:20, 24.02.2017

Cześć, mam taki sam problem, tylko u mnie jeszcze pod czas jazdy przy włączaniu kierunkowskazów też się zamyka, ale pod warunkiem że na drzwiach kierowcy jest opuszczony ten cypelek którym otwieramy ręcznie blokadę drzwi.
Jakieś pomysły?
Pozdrawiam.

  • 0

ACCORD VI 2000 2.0 ES ==> ACCORD VII 2004 2,2 i-CTDi + ACCORD IX 2016 2.0 Hybrid EX-L + ACURA TLX 2019 3,5 VTEC


#7 nimiroff

nimiroff
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:EX-L Hybrid
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:56, 28.04.2017

wczoraj rozpiąłem wszystko w drzwiach, odłączyłem kostki wchodzące w drzwi i mam ten sam problem. Zamek w stacyjkę, drzwi kierowcy zamykam i wszystkie zamki oprócz kierowcy ciach-ciach:)


  • 0

ACCORD VI 2000 2.0 ES ==> ACCORD VII 2004 2,2 i-CTDi + ACCORD IX 2016 2.0 Hybrid EX-L + ACURA TLX 2019 3,5 VTEC


#8 pga

pga
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:34, 05.06.2017

Podepnę się pod temat. Jakiś czas temu pojawił się u mnie taki problem:

1. Po włożeniu kluczyka w stacyjkę auto samoczynnie ryglowało wszystkie drzwi oprócz kierowcy.

2. Klapa bagajera (sedan) nie chciała się otworzyć przyciskiem na klapie.

3. Lampka w podsufitce nie działała po otwarciu drzwi. Ręczne jej włączenie i powrót do opcji "świeć przy otwartych drzwiach" powodowało że świeciła normalnie.

4. Zamykanie z pilota nie zamykało drzwi kierowcy.

 

Moja diagnoza to siłownik zamka kierowcy. Wymieniłem. Faktycznie był zepsuty bo teraz auto rygluje się jak trzeba, natomiast problemy z kluczykiem w stacyjce, lampką i klapą pozostały (1,2,3). Pkt 1 różni się tym że drzwi kierowcy też się ryglują. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie zacząć szukać przyczyny? Obstawiam że coś w elektronice poszło nie tak przez co spalił mi się jednocześnie siłownik (albo na odwrót, spalił się siłownik i przez to padło coś w elektronice). Dzisiaj nieomal nie zamknąłem dzieciaka w aucie...

 

Ryglowanie z kluczykiem w stacyjce przebiega w dziwny sposób bo najpierw auto jakby próbowało ryglować 2 razy (słychać jakby chciało ale przyciski się nie ruszają) a dopiero za trzecim razem zamyka wszystko na amen.


  • 0

#9 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:14, 06.06.2017

Hej :)

Ja bym sprawdził MICU, bo to ten układ steruje światłem, zamykaniem drzwi itp. itd., tyle, że jest z tym trochę zabawy...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 1

#10 pga

pga
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:27, 06.06.2017

No właśnie tak planuje, ale zbytnio mnie jara wyciąganie całej tej puszki. Ktoś to robił albo ma jakiś manual/ściągę? :)


  • 0

#11 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:06, 06.06.2017

Tutaj możesz co nieco zobaczyć - Przepalona ścieżka MICU.

Pozdrawiam
  • 0

#12 pga

pga
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:30, 06.06.2017

O wielkie dzięki Statom!


  • 0

#13 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:15, 08.06.2017

Witam,
U mnie był... ten sam problem.
Objawy bardzo podopodobne;
Po włożeniu kluczyka w stacyjkę przy zamkniętych drzwiach nie było normalnie. Ale wytarczyło ponownie otworzyć i zamknąć. A auto samoczynnie ryglowało wszystkie zamki. Po odblokowaniu drzwi przyciskiem wewnętrznym wystarczyło powtórzyć manewr z drzwiami kierowcy i zamki ryglowały wszystko. 2 jakby próby i 3raz rygiel! Gdy dzrzwi były otwarte to po wpakowaniu klucza do stacyjki i zamknięciu drzwi reakcja była od razu(x3 klik). Po wypięciu kostki z sterownika wew. nie blokowało zamków, tylko "próbowało". Po wpięcu kostki zablokowało 1strzałem. Z lampką podsufitki tak samo jak u kol.pga.
Odwaliło mu w styczniu jak wysiadłem po odpalenu motorka aby go odśnieżyć. Mus...1.5h czekania na 2klucz! Przynajmniej się zagrzało w środku hejehe... Zmuszony byłem mieć przy sobie wrazie czego oba klucze.
Podejrzenie miałem na alarm lub micu.
Ale zanim znalazłem czas by zabrać się za ten wk...przypadek. Zrobiło się w miarę ciepło i sam się naprawił.
Więc nie pozostało mi nic innego jak czekać do następnej zimy aż Hani zmarznie D... I sytuacja się powtórzy??.
Wniosek tylko taki że kondensacja wilgoci przy -temper. ma wpływ na odbicie palmy w elektronice.
Pzd.
  • 0

#14 pga

pga
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:22, 08.06.2017

Wczoraj przeszedłem drogę przez mękę czyli wymontowałem micu. W sumie nie było by takiej tragedii gdyby nie górna śruba której już nie dałem rady z powrotem dokręcić. A że powiedziałem sobie że "tym razem nie będzie tak że złożę wszystko i zostanie mi jedna śrubka!" to spędziłem nad tym 2h. I nie dokręciłem, gwint w tej ścianie chyba szlag musiał trafić.

 

Tak czy inaczej wyjąłem, rozebrałem a w środku piękny układ scalony jak wyjęty ze sklepu. Nic nie pomazane, nic nie przepalone. Picuś glancuś. Po złożeniu problemu nie ma. Aczkolwiek raz się zdarzyło że lampka w podsufitce się nie zapaliła. Ale nie wiem czy to nie były omamy (skończyłem o północy) bo teraz wszystko działa.

 

Dodam że u mnie problem się nie pojawił po deszczach czy mrozach. Ot tak po prostu, normalna wiosenna pogoda. No nic, będę czekał czy problem znowu się nie pojawi. A co mogło pomóc, cholera wie.

 

Wniosek - jeśli ktoś ma taki sam problem proponuje na dzień dobry zajrzeć na dół i poodpinać i powpinać wszystkie wtyczki itd. A nóż pomoże :)


  • 0

#15 pga

pga
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Oleśnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 21.06.2017

No dobra, jednak nie pomogło, dwa dni było ok i znowu dupa. Dowiedziałem się za to że żeby podmienić micu to trzeba mieć niemalże ten sam identyczny (nadwozie i wersja wyposażenia, musi być eu itd itp). Jeśli ktoś ma jakieś dalsze wskazówki co robić to biorę od ręki. Mój elektryk dopiero w połowie lipca na to spojrzy, natomiast ja w niedzielę zamknąłem sobie kluczyki w odpalonym aucie 30km od domu...


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, centralny, zamyka się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq