Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Nietypowy problem z klapą i centralnym tourer

VII klapa tourer centralny zamek otwieranie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:15, 30.12.2016

WItam

Panowie, mam nietypowy problem z klapą bagażnika. Nie chce mi się ona otwierać ani z pilota, ani zamkiem pod rejestracją. Da się otworzyć jedynie mechanicznie, wchodząc do bagażnika po złożeniu tylnych siedzeń i zdjęciu zaślepki w tapicerce. Przeczytałem wszystkie tematy o klapie, ale u mnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż w większości przypadków. Zazwyczaj u ludzi klapa się otwiera pilotem, a u mnie ani rusz. Sprawdzałem drugim pilotem i tez nic. Podczas zamykania i otwierania centralnego, nie słychać żeby w klapie chodził jakiś mechanizm. Jest też objaw, który już ludzie na forum mieli: po włożeniu kluczyka do stacyjki, centralny kilka razy pstryka i w końcu zamyka wszystkie drzwi. Dodatkowo wydaje mi się, że wcześniej po otwarciu centralnego zapalało się oświetlenie kabiny, a teraz tego nie ma oraz wciskając rygiel w drzwiach kierowcy, nie zamykają się pozostałe drzwi. Jak myślicie, gdzie powinienem zacząć szukać; w drzwiach czy w klapie? A może gdzieś w elektryce?


  • 0

#2 agnimal11

agnimal11
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Honda Accord Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:51, 31.12.2016

Witam

 

Mam takie same objawy co ty . Rozebrałem cała tylną klapę i nie stwierdziłem uszkodzeń kabli przy zawiasach , jak sugerowano na forum . 

Jutro podładuję akumulator jak ktoś sugerował bo ma już sporo lat a mrozy mogą mu dać w kość (ma już 10 lat)


  • 0

#3 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:28, 01.01.2017

Witam

 

Mam takie same objawy co ty . Rozebrałem cała tylną klapę i nie stwierdziłem uszkodzeń kabli przy zawiasach , jak sugerowano na forum . 

Jutro podładuję akumulator jak ktoś sugerował bo ma już sporo lat a mrozy mogą mu dać w kość (ma już 10 lat)

Tak na chłopski rozum, jak aku daje radę z otwieraniem, zamykaniem i odpalaniem to chyba nie brakuje mu prądu. Ja nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie, będę więc musiał pogrzebać sam. Na dniach zajmę się tym. W pierwszej kolejności zajrzę do tego MICU, a jak nie będzie uszkodzeń, sprawdzę siłownik w drzwiach kierowcy. W sumie nie wiem co z tym siłownikiem może być nie tak bo przecież normalnie zamyka i otwiera. Może chodzi o ten przełącznik od rygielka ręcznego, który po wciśnięciu zamyka tylko te jedne drzwi, a powinien chyba zamykać wszystkie. Piszę chyba bo nie jestem pewien czy tak jest dlatego, że wszystkie drzwi można zamykać przyciskiem w konsoli sterowaniem szyb i lusterek.


  • 0

#4 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:31, 24.01.2017

Panowie, macie może jakieś pomysły? Miałem posprawdzać wszystkie możliwości po kolei, ale pogoda niezbyt sprzyjająca i trochę się nie chce grzebać. Garażu tez niestety brak, a trochę bez sensu oddawać auto do elektryka przez taką głupotę. Może ktoś pomoże mi wydedukować od czego najlepiej zacząć. Wszelkie pomysły mile widziane.


  • 0

#5 tomek1613

tomek1613
  • Forumowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:55, 25.01.2017

Wiadomo, masa kable, ale dziwi mnie brak otwierania mechanicznego... Jak dla mnie rozbieral bym zamek, ew pociągal za linkę czy wogole on działa. Bo jak nie działa mechanicznie to ni uja z pilota nie otworzysz
Wiadomo, masa kable, ale dziwi mnie brak otwierania mechanicznego... Jak dla mnie rozbieral bym zamek, ew pociągal za linkę czy wogole on działa. Bo jak nie działa mechanicznie to ni uja z pilota nie otworzysz
  • 0

#6 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:10, 25.01.2017

Dzięki za odzew. Jeszcze jeden ważny szczegół to to, że da się zamknąć klapę zarówno pilotem, jak i przyciskiem w klapie. Z tego można wywnioskować, że z prądem jest wszystko ok.

Obstawiałbym któryś siłownik od centralnego albo ten micu. Czytałem jeszcze że awaria panelu sterowania szybami może powodować tego typu przeboje. 


  • 0

#7 tomek1613

tomek1613
  • Forumowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:55, 25.01.2017

NO to do garazu i sprawdzasz;)


  • 0

#8 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:54, 25.01.2017

Echh, myślałem że uda się coś wydedukować. Trudno, trzeba będzie podłubać trochę. W każdym razie, dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam


  • 0

#9 Lipo

Lipo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport Tourer
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:10, 06.02.2017

Jak sytuacja ?
  • 0

#10 wiocha

wiocha
  • Forumowicz
  • 171 postów
  • Skąd:Mysłowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombiak
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:12, 06.02.2017

a próbowałeś sposobu który opisywałem w innym temacie (objawy masz takie jak ja miałem)

miałem podobną sytuację i u mnie winny był centralny zamek w drzwiach kierowcy - dokładnie styk w tym zamku.

Spróbujcie pokręcić kluczykiem w zamku od strony kierowcy.


  • 0

icon3.png


#11 Lipo

Lipo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport Tourer
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:49, 06.02.2017

Wrzuciłem zakupy do bagażnika (otworzył się z pilota , zamknąłem z przycisku ) pod domem już nie mogłem otworzyć ani z pilota ani ręcznie ...
  • 0

#12 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:17, 08.02.2017

Panowie, jeszcze nie zajrzałem tam. Pogoda nie sprzyja, więc chyba zostawię sprawę do wiosny.

Kolego wiocha dzięki za cynk. Będę wiedział od czego zacząć


  • 0

#13 Lipo

Lipo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport Tourer
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:46, 09.02.2017

Odłączenie klemy pomogło . Jak na razie działa.


  • 0

#14 agnimal11

agnimal11
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Honda Accord Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 12.02.2017

Ja próbowałem odłączyć klemy i nie pomogło. Klapę mogę otworzyć tylko od środka. Z pilota się zamyka bez problemu , ale nie chce otworzyć.Obstawiam czujniki położenia klapy , są takie cztery ale jak narazie nie mam czasu się za to wziąść. Bo jeśli nie jest to przyczyną. Pomysłów mi już brak . Będę musiał chyba zadzwonić do serwisu Hondy
  • 0

#15 Lipo

Lipo
  • Forumowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport Tourer
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:KOMBI
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:05, 13.02.2017

 

 Będę musiał chyba zadzwonić do serwisu Hondy

To szykuj dużo PLN'ów. :) Chyba ,że chodzi tylko o poradę  


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klapa, tourer, centralny, zamek, otwieranie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq